Şimdi Ara

Dikkat! YÖK'ten kritik LYS açıklaması (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: 4Sfenks

ulan daha lys 1-3 e girmek için 50 tl yi zor buluyoruz adamların dediği lafa bak.

Amerikadaki eğitime göre komik para birde ileride kazanacağn paraya göre komik para 3 4 bilemedin 5 yılda eğitime verdiğin parayı çıkarabiliyorsun..Amerikada ise özel okumak 20.000 dolardan baslıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

ulan daha lys 1-3 e girmek için 50 tl yi zor buluyoruz adamların dediği lafa bak.

240 puan alip yuzde 75 bursla muhendis okuyan var

• ADAM SENİ 4 SINAVA SOKSA 4x25=100 TL TEMİZ PARA HAKKATEN
  • Niye hepsine gircekmişizki ben yds yada sözel puanın hesaplandığı bir bölüme yatay geçiş yapacağımı düşünmüyorum en fazla sayısal ve tm arası geçiş düşünürüm o zaman sayısal ve tm puanım olsa yetmez mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: bycaxa

Daha üniversite yıllarında kendi şirketini kuran insanlar var ve bu insanlar odtülü filan da değil.

şirket kurmak falan lise fantazisidir genelde. Benim şirket kuran arkadaşlarım var ama onlar genelde özel sektörde uzun bir süre çalıştıktan sonra şirket kurdular. Yani sektörü tanıdıktan sonra ve iş tecrübesi edindikten sonra. İnsanların büyük kısmı sabit maaşlı iş isterler. Stabil bir hayat için. Ticaretin ne olacağı belli olmaz. Batarsın çıkarsın. Az kazanırsın çok kazanırsın.

odtü olayına gelirsek, gereğinden fazla üniversite olduğu için yeni mezunlar bir şekilde ayrımcılığa maruz kalıyor. Bu da 18 yaşında girdiğin sınav sonucuna göre oluyor. Sonuçta odtü lys sınavı ile kazanılıyor. Bu ayrımcılıkla ilgili bir problemin varsa derdini özel sektöre anlatmalısın, bana sataşarak bir yere varamazsın.

Ayrıca tıp puanı ile mühendis olan kişi ile, barajı azıcık aşarak mühendis olan kişi elbette aynı muameleyi görmez piyasada. Görmesi de doğru olmaz zaten.

• Arkadaşlar ben Kırıkkale dişteyim şimdi de birinci sınıf,ben şimdi seneye Zonguldak dişe başvursa geçebilir miyim,puanım yetiyordu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: brbrsalp

quote:

Amerikadaki eğitime göre komik para birde ileride kazanacağn paraya göre komik para 3 4 bilemedin 5 yılda eğitime verdiğin parayı çıkarabiliyorsun..Amerikada ise özel okumak 20.000 dolardan baslıyor

ordaki eğitim ile burdaki birmide aradaki fiyat farkını belirtiyorsun ? ordan mezun olan adamların nerede işe girdiklerini biliyor musun ? forumdan birisi zonguldaktan ya da kırıkkaledeki üniye gittiği zaman derslerine çalışarak amerikadaki ucla'ya kabul edildi.daha mezun olmadan google , facebook , youtube vs gibi firmalardan teklif aldıklarını söylüyordu.böyle firmaların asgari ücret verecek halleri yok değil mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Nicotinell

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Jeff Loomis

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: keiraknightley

quote:

geçmişe dönük de yapsınlar, eskiden tıbba puanı yetip gitmeyen kişiler tıbba girsin

:D:D

Tekrar gir sınava hocam senin başka kurtuluşun yok. Önünde en az 30 yıl var . Her gün işe küfür ederek gitme bence :D Yazık ediyorsun kendine.

Burdakilerin yarısını da mühendislikten soğuttun zaten

memurlar.net te bir sürü 30 yaş üstü mühendis var hepsi pişman tıp yazmadığına. Sorun ne biliyor musun? Şimdi bu adam işsizlik korkusuyla veya rahat edeyim diye devlete girmek istiyor belli bir zaman sonra, ama devlete girmek için kpss'de düşük zekalı iç anadoluda dandik üni bitirmiş adamlarla yarışmak zorunda. Bu yarışı kazanıp atanırsan devlete başka sorunlar çıkıyor ortaya, nefret ettiğin şehre düşüyorsun ya da kötü kuruma düşüyorsun.

Bir de maaş 3000 tl.

Öss'de ilk 10.000'e girmiş adama koyuyor 3000 tl almak

Olay üstün zekanın karşılığını alamamak tam manasıyla. Yoksa kimse tıp sevdiğinden değil. Bütün mesele ayrıcalıklı olma isteği. Güç istenci daha doğrusu. Sınırsız güç ve para.

ilk 10000 e girenler üstün zekalı ha

lys'nin zeka ile hiç ilgisi olmadığını düşünüyorsan sana bir doz kpss verelim. Tarih coğrafya anayasa türkçe'den oluşan ucube bir sınav.

Lys'de iyi puan yapamayıp kötü bir bölüme ya da okula giden birinin tek çıkış kapısı kpss oluyor.

Kendisini yetiştiren dilini ilerletenleri alıyorlar.durum böyle Üniversite adı önemli degil odtü koç itü bilkent dışındaki okullar hep aynı

kendisini yetiştirenleri değil, odtü itü bilkent mezunlarını alıp yetiştiriyorlar.

Ya bu kendini yetiştirme efsanesini yıkamadım. Gençler bu konuda çok cahiller malesef. Mühendislik yazmayın konusunda da benzer tartışmalar yapıldı. Okul önemli değilse lys'ye çalışma gir hakkari üniversitesine, sonra almanca ingilizce öğren. Bunlar saçmalık.

Kendini yetiştirme, iş tecrübesidir, sektör tecrübesidir. Bu tecrübeyi kazanmak için de bir şirketin siz yeni mezun gençken sizi yetiştirmek istemesi ve işe alması gerekir. Burada okul etiketi ön plana çıkıyor. Adam almışken iyi okuldan mezun adamı alayım diyor. Çünkü elde başka kıstas yok. Yeni mezunları nasıl kıyaslayabilirsin?

İyi okul mezunu adam da iyi işe girip 3-4 sene tecrübe kazanınca gerçek manada bir mühendis oluyor, kağıt üzerinde mühendis olmaktan çıkıyor. Ondan sonra önüne her türlü kapı açılıyor. Mühendisliğin tadı işte o zaman çıkar. Piyasada aranan biri olursun. Değişik şirketlerde çalışma şansın olur.

Öyle kanmayın dil öğren diyenlere. İngilizceyi zaten herkes bilmek zorunda. İngilizce dışında bir tek almanca var işe yarayan. Onu da her firma kullanmaz. Ayrıca almanca aşırı zor bir dildir. Ha diyince öğrenilmez. Adam sizi almanca mülakata sokacak. Ayrıca yabancı şirketler isterlerse tercüman tutarlar.

Genelde ingilizce yeterlidir sektörde.

Japonca nasıldır peki makine mühendisi olmayı düşünüyorum meslekte ne kadar işime yarar sağlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mX-L4S3R

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

geçmişe dönük de yapsınlar, eskiden tıbba puanı yetip gitmeyen kişiler tıbba girsin

Tekrar gir sınava hocam senin başka kurtuluşun yok. Önünde en az 30 yıl var . Her gün işe küfür ederek gitme bence :D Yazık ediyorsun kendine.

memurlar.net te bir sürü 30 yaş üstü mühendis var hepsi pişman tıp yazmadığına. Sorun ne biliyor musun? Şimdi bu adam işsizlik korkusuyla veya rahat edeyim diye devlete girmek istiyor belli bir zaman sonra, ama devlete girmek için kpss'de düşük zekalı iç anadoluda dandik üni bitirmiş adamlarla yarışmak zorunda. Bu yarışı kazanıp atanırsan devlete başka sorunlar çıkıyor ortaya, nefret ettiğin şehre düşüyorsun ya da kötü kuruma düşüyorsun.

Bir de maaş 3000 tl.

Olay üstün zekanın karşılığını alamamak tam manasıyla. Yoksa kimse tıp sevdiğinden değil. Bütün mesele ayrıcalıklı olma isteği. Güç istenci daha doğrusu. Sınırsız güç ve para.

lys'nin zeka ile hiç ilgisi olmadığını düşünüyorsan sana bir doz kpss verelim. Tarih coğrafya anayasa türkçe'den oluşan ucube bir sınav.

Lys'de iyi puan yapamayıp kötü bir bölüme ya da okula giden birinin tek çıkış kapısı kpss oluyor.

Kendisini yetiştiren dilini ilerletenleri alıyorlar.durum böyle Üniversite adı önemli degil odtü koç itü bilkent dışındaki okullar hep aynı

kendisini yetiştirenleri değil, odtü itü bilkent mezunlarını alıp yetiştiriyorlar.

Ya bu kendini yetiştirme efsanesini yıkamadım. Gençler bu konuda çok cahiller malesef. Mühendislik yazmayın konusunda da benzer tartışmalar yapıldı. Okul önemli değilse lys'ye çalışma gir hakkari üniversitesine, sonra almanca ingilizce öğren. Bunlar saçmalık.

Kendini yetiştirme, iş tecrübesidir, sektör tecrübesidir. Bu tecrübeyi kazanmak için de bir şirketin siz yeni mezun gençken sizi yetiştirmek istemesi ve işe alması gerekir. Burada okul etiketi ön plana çıkıyor. Adam almışken iyi okuldan mezun adamı alayım diyor. Çünkü elde başka kıstas yok. Yeni mezunları nasıl kıyaslayabilirsin?

İyi okul mezunu adam da iyi işe girip 3-4 sene tecrübe kazanınca gerçek manada bir mühendis oluyor, kağıt üzerinde mühendis olmaktan çıkıyor. Ondan sonra önüne her türlü kapı açılıyor. Mühendisliğin tadı işte o zaman çıkar. Piyasada aranan biri olursun. Değişik şirketlerde çalışma şansın olur.

Öyle kanmayın dil öğren diyenlere. İngilizceyi zaten herkes bilmek zorunda. İngilizce dışında bir tek almanca var işe yarayan. Onu da her firma kullanmaz. Ayrıca almanca aşırı zor bir dildir. Ha diyince öğrenilmez. Adam sizi almanca mülakata sokacak. Ayrıca yabancı şirketler isterlerse tercüman tutarlar.

Genelde ingilizce yeterlidir sektörde.

Japonca nasıldır peki makine mühendisi olmayı düşünüyorum meslekte ne kadar işime yarar sağlar ?

bence almanca dışında pek işe yarayan dil yok

• Nicotinell N kullanıcısına yanıt
    10.000 e girdin diye sana onbinlerce dolar verecekler mi sandın?

Diğer mühendislerden farkın ne ?

İşsizlik korkusuyla rahat edeyim düşüncesiyle devlete kapak atıp DH de liseli kovalayacağıma bir dil daha öğrenirim(madem üstün zeka var) mesleğimde kendimi biraz daha geliştiririm diyemiyor musunuz ?

Dandik üni bitirmiş diyorsun da ODTU İTU bilg müh. bulamadığı açıkları liseliler bulup şirketlerden binlerce dolar para koparıyor. Bir tema bir uygulama tasarlayıp ayda binlerce lira kazanan lise mezunları var.

Her şeyi ÖSS YGS LYS sanıyorsunuz. Etkisi altında çok kalmışsınız YGS LYS forumlarında takılıp hala 10.000 e girdim 3000 lira alıyorum diyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BiColaTesla

10.000 e girdin diye sana onbinlerce dolar verecekler mi sandın?

Diğer mühendislerden farkın ne ?

İşsizlik korkusuyla rahat edeyim düşüncesiyle devlete kapak atıp DH de liseli kovalayacağıma bir dil daha öğrenirim(madem üstün zeka var) mesleğimde kendimi biraz daha geliştiririm diyemiyor musunuz ?

Dandik üni bitirmiş diyorsun da ODTU İTU bilg müh. bulamadığı açıkları liseliler bulup şirketlerden binlerce dolar para koparıyor. Bir tema bir uygulama tasarlayıp ayda binlerce lira kazanan lise mezunları var.

Her şeyi ÖSS YGS LYS sanıyorsunuz. Etkisi altında çok kalmışsınız YGS LYS forumlarında takılıp hala 10.000 e girdim 3000 lira alıyorum diyorsunuz.

yok sen beni anlamıyorsun, kimse anlamıyor. Ben sadece liselileri yaklaşan bir tehlikeye karşı uyarmak istedim. O tehlike de artan kontenjanlar. Yani bugün baktığın zaman herkes mühendis olabiliyor. Puanlar çok düştü kontenjanlar çok arttı. O yüzden vasat okullarda okumak riskli.

diğer mühendislerden farkım var demedim zaten. Ama sanırım 100.000 ci sıra ile mühendis olmuş adamdan biraz farklıyımdır.

Senede her branştan 10.000 kişi çıkacak, ve bunların hepsi kendini geliştirmek için her şeyi yapacak. Aradan sıyırlmak çok zor olacak.

Şimdi insanların aldandığı nokta şurada, bedavadan mesela 100.000 sıralama ile mühendis oldum diye seviniyor gençler ama 99.999.cu adam da mühendis 99.998.ci adam da mühendis ve üstelik 100.001 ci adam da mühendis. Yani rekabet geçmişe göre çok arttı. Eskiden 20.000 in altı mühendis olamıyordu.

Bunlar hayat tecrübesi. Bu bilgileri edinmek için bedeller ödedim. Bugün türkiye'de istisnalar hariç bir mühendis kamuya atandım diye seviniyor. Yani mesleğin durumu iyi olsa zaten memurluğa bu kadar talep olmazdı. Liseli olup application geliştirmeye gelirsek, o zaman okumaya da gerek yok. Her meslekten bazı yetenekler çıkacaktır. Bilgisayar mühendisliği, işe girmeden tecrübe edinmeden kendini geliştirmeye daha müsait ama mesela bir makine mühendisi işe girip tecrübe kazanmadan kendisini nasıl ispat edebilir?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bir de maaş 3000 tl.

Hocam lys geometri dışında tamamen bir formül uygulama sınavıdır

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bir de maaş 3000 tl.

Hocam lys geometri dışında tamamen bir formül uygulama sınavıdır

lys bence ösym'nin yaptığı en mükemmel sınav. Ales ve Kpss çok dandik sınavlar bence mesela. Ben direkman zeka ölçer demiyorum. Bir alaka var ama. Zeki adam formüllerin nereden çıktığını kavradığı için bir formülle bin tane soru çözebilir. Ezber yapmasına gerek kalmaz.

Dediğim gibi allah kimseyi kpss'ye muhtaç etmesin.

• Nicotinell N kullanıcısına yanıt
    Bosverin tipi rehber ogretmen olun

• quote:

Orijinalden alıntı: nantes

Bosverin tipi rehber ogretmen olun

• nantes kullanıcısına yanıt
    5 sene sonra görürsün , pdr'nin halini
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.