Şimdi Ara

Dil Bölümünden Tercih Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dil-1 ingilizce bölümünden sınava girdim.Almanca öğretmenliği ve diğer dillerden tercih yaparsam sizce okuyabilirmiyim? Almanca hakkında hiçbir bilgim yok.

• Up
  • sınava ingilizce olarak girdiyseniz almanca ve fransızca öğretenliğini okuyazsıız bunun için sınava o dilden girmeniz gerekirdi. Ancak kimi üniversiteler bunu önemsemiyor sınava ingilizceeden girseniz bile öğrenci alıyor, klavuza bakınız. Umarım kazanırsınız
  • Teşekkür ederim,kılavuza baktım.Dil sınavlarından birine girmek yeterliymiş.Sizce hiç Almanca bilgim olmadan okuyabilir miyim? Hazırlık sınıfı Almanca öğrenmem için yeterli olur mu? Almanca bölümü zor mu?
  • Up
  • Almanca ve fransızca öğretmenliklerini tavsiye etmem. Bu bölümlerdeki fazlalığın sebebi köklü olmalarıdır. Almanca öğretmenliği bitirsen bile öğretmen olarak çalışman bayağı zor.

Düşünürsen rus dili ve edebiyatı önerebilirim. İngilizce den sonra en fazla ilgi gören önü açık bölümlerden.
    İstanbul Üniversitesi
    Ankara Üniversitesi
    Gazi Üniversitesi
    Selçuk Üniversitesi
    Erciyes Üniversitesi
    üniversitelerinde bu bölüm mevcut.

Bu sene ek yerleştirmelerde Anadolu Üniversitesi açıköğretim fakültesi rus dili ve edebiyatı bölümü açıldı. Benim için tercih etmeye değer.
    quote:

Açıköğretim Fakültesi Bünyesinde Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü açılmasına ve 2010-2011 öğretim yılı ÖSYS ek kontenjanla 50 öğrenci alınmasının kabulüne

Rusçanın avantajı ticaret, ihracat vs alanları dışında turizm sektöründe de Rusların diğer yabancılardan daha fazla olması ülkemizde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ge4ce -- 6 Ekim 2010; 17:46:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sarfhan

Almanca ve fransızca öğretmenliklerini tavsiye etmem. Bu bölümlerdeki fazlalığın sebebi köklü olmalarıdır. Almanca öğretmenliği bitirsen bile öğretmen olarak çalışman bayağı zor.

Düşünürsen rus dili ve edebiyatı önerebilirim. İngilizce den sonra en fazla ilgi gören önü açık bölümlerden.
    İstanbul Üniversitesi
    Ankara Üniversitesi
    Gazi Üniversitesi
    Selçuk Üniversitesi
    Erciyes Üniversitesi
    üniversitelerinde bu bölüm mevcut.

Bu sene ek yerleştirmelerde Anadolu Üniversitesi açıköğretim fakültesi rus dili ve edebiyatı bölümü açıldı. Benim için tercih etmeye değer.
    quote:

Açıköğretim Fakültesi Bünyesinde Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü açılmasına ve 2010-2011 öğretim yılı ÖSYS ek kontenjanla 50 öğrenci alınmasının kabulüne

Rusçanın avantajı ticaret, ihracat vs alanları dışında turizm sektöründe de Rusların diğer yabancılardan daha fazla olması ülkemizde.

ya abi seni bana Allah mı gönderiyo nedir ben bu bölümü nasıl görmemişim çok saol bunuda yazayım ben. Allahseninde gönlüne göre versin
    ama bu bölüm örgün sanırım açıköğretim gibi okunabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .brian. -- 6 Ekim 2010; 18:10:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: .brian.
    ya abi seni bana Allah mı gönderiyo nedir ben bu bölümü nasıl görmemişim çok saol bunuda yazayım ben. Allahseninde gönlüne göre versin

Sen de sağolasın kardeşim.

Bu bölüm yeni olduğu için hakkında pek fazla bilgi yok örgün veya uzaktan eğitim vereceği konusunda. Fakat şöyle tahminlerde bulunmamız mümkün:
    1. Edebiyat fakültesi bölümü olduğu için yine aynı türdeki Aöf Türk dili ve edebiyatı bölümü gibi uzaktan eğitim vermesi olası.
    2. Diğer bir olasılık dil bölümü olduğu için Aöf ingilizce öğretmenliği gibi 2 sene örgün + 2 sene uzaktan eğitim vermesi.

Kesin olan şunlar; geleceği parlak bu bölüm Türkiye'de 5 devlet üniversitesinde mevcuttu, Anadolu Üniversite ise ile bu sayı 6 oldu. Bir de ek yerleştirmede öğretime başlaması sebebiyle ilk tercih yapacaklar düşük puanla girecekler bu bölüme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ge4ce -- 6 Ekim 2010; 18:27:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sarfhan

quote:

Orijinalden alıntı: .brian.

Sen de sağolasın kardeşim.

Bu bölüm yeni olduğu için hakkında pek fazla bilgi yok örgün veya uzaktan eğitim vereceği konusunda. Fakat şöyle tahminlerde bulunmamız mümkün:
    1. Edebiyat fakültesi bölümü olduğu için yine aynı türdeki Aöf Türk dili ve edebiyatı bölümü gibi uzaktan eğitim vermesi olası.
    2. Diğer bir olasılık dil bölümü olduğu için Aöf ingilizce öğretmenliği gibi 2 sene örgün + 2 sene uzaktan eğitim vermesi.

Kesin olan şunlar; geleceği parlak bu bölüm Türkiye'de 5 devlet üniversitesinde mevcuttu, Anadolu Üniversite ise ile bu sayı 6 oldu. Bir de ek yerleştirmede öğretime başlaması sebebiyle ilk tercih yapacaklar düşük puanla girecekler bu bölüme.

üniversite ile irtibata geçip öğrenebilir miyim acaba?

• @Sarfhan
    Japon D. ve E. nın durumu nasıl?
  • Teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.