Şimdi Ara

DİZEL manuel ceed concept plus mı? yoksa manuel golf 7 midline plus mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
2.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    45bin e imkanı yok bi yanlışınız olmasın :) bilmediğiniz bi hatası hasarı vs olabilir. ya da golf 7 değildir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mburakcelebi

45bin e imkanı yok bi yanlışınız olmasın :) bilmediğiniz bi hatası hasarı vs olabilir. ya da golf 7 değildir..

İlan budur

www.hihihihahahahoohoho.com

istersen sahibine de sorabilirsin

Bir tane de beyaz buldum , ama onun tamponu değişmiş , o da bu fiyata , ama istanbul

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DrMobile -- 12 Şubat 2015; 11:18:17 >
  • Kia Ceed kullanıcısı olarak Ceed önerebilirim...

araç almadan önce kaldığım ikilemlerin sayısı burdan köye yol olur...Ancak nihayetinde doğru karar verdiğimi düşünüyorum.

Kia Ceed hem içi olsun hem dışı olsun oldukça dinamik bir yapıya sahip.
    İç malzeme kalitesi beni içine binince inanılmaz derecede şaşırtmıştı.
    Konsol ve direksiyon oldukça fonksiyonel
    Arkadaşların dediği gibi donanım olarak sınıfının en zenginlerinden biri diyebilirim.

Sürüş dinamikleri ise Golf'e göre geride olabilir.
  • DrMobile kullanıcısına yanıt
    hocam bu araba net alınır... ilgilenenler varsa umarım kaçırmazlar :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: mburakcelebi

hocam bu araba net alınır... ilgilenenler varsa umarım kaçırmazlar :D

Uyandırmasana milleti şimdi , o kadar araştırdık
  • KafzieL kullanıcısına yanıt
    net yorumunuz için teşekkürler
    hocam almıyorum dedin ya ben ondan şettim :D
    haaaaaa güzel kardeşim şimdi oldu!! bu 1.2 tsi imiş yahu.. ben 1.6 TDI sandım..

az daha kalp krizi geçiriyodum:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mburakcelebi -- 12 Şubat 2015; 11:21:34 >
    bu yorumun bana başlığı değiştirtti :D eyvallah.. konunun özü dizel ceed ve golf7 aslında
  • quote:

Orijinalden alıntı: commandx

İki aracın fiyatını, donanımını, motorunu vs yan yana yazarsanız cevabınız ortaya çıkacaktır.

Golfün ikinci eli de artık eskisi gibi değil, en çok zarar ettiren araçlardan birisi. Araç fiyatları eskisi gibi artmıyor, ucuzluyor. Bu yüzden golfün ikinci eline güvenmeyin.

Donanım fakiri 90hp golf en fazla 60bin eder. Ceed en azından verdiğiniz paranın hakkını donanımıyla veriyor. Donanım gereksiz derseniz de ceed comfort alın 60bine, o bile golften daha donanımlı.

2011 22500 e aldigim trendline poloyu dun 26750 sattimikinci elde zarar ettim. Con uzgunum. Bence dizel sifir aliyorsaniz zaten ikinci elini dusunmeyin su an en az 5 sene binmeniz lazim benim dusuncem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de Ceed alırdım. Teknoloji çağındayken dört teker bir direksiyona o kadar para bağlamazdım.

Bu VW'nin donanım fakirliği dışı güzel olup içi boş kızları andırıyor, ömür geçmez yemin ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CocaBJK

quote:

İki aracın fiyatını, donanımını, motorunu vs yan yana yazarsanız cevabınız ortaya çıkacaktır.

Golfün ikinci eli de artık eskisi gibi değil, en çok zarar ettiren araçlardan birisi. Araç fiyatları eskisi gibi artmıyor, ucuzluyor. Bu yüzden golfün ikinci eline güvenmeyin.

Donanım fakiri 90hp golf en fazla 60bin eder. Ceed en azından verdiğiniz paranın hakkını donanımıyla veriyor. Donanım gereksiz derseniz de ceed comfort alın 60bine, o bile golften daha donanımlı.

2011 22500 e aldigim trendline poloyu dun 26750 sattimikinci elde zarar ettim. Con uzgunum. Bence dizel sifir aliyorsaniz zaten ikinci elini dusunmeyin su an en az 5 sene binmeniz lazim benim dusuncem.

2011'de aldığınız aracı o fiyata satmanız gayet normal. 2011'de döviz kurları ve ötv oranları böyle değildi. Otomobil sektöründe kullanıcı aleyhine yapılan devrim 2013 yılı ile başladı. Araç fiyatları vergi ve döviz kurları sebebiyle ortalama 10.000 TL pahalandı.

Alıntı yaptığınız arkadaşın demek istediği şey günümüz şartları. Yeni bir devrim olmazsa, yani ötv ve döviz tekrar artmazsa golf eskisi gibi ikinci elde kar ettirmez. Kendisi oldukça iyi bir tespit yapmış, gayet haklı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: CocaBJK

quote:

İkinci el araçlarda durum farklı, markadan bağımsız. En tutulmayan aracı alıp bile karla satmanız mümkün. Chevrolet spark alıp 10bin kar eden bile var. Kendi aracımı 6 ay önce aldım(avensis) 2bin lira üzerine teklif veren var. İkinci elde böyle bir kıstas olmaz, ben sıfır araçlar için yazdım.

Sıfır ve donanımsız dizel golfler hakettiğinden çok pahalı satılıyor. Hız sabitleyicisi bile olmayan dsg golf comfort 84bin. Bu aracın ikinci eli çok zarar ettirir. Çünkü 1-2 yaşında golf fiyatına sıfır daha donanımlı seçenekler var.

Aynı motor, aynı şanzuman, aynı platformlu leon bile yaklaşık 20bin daha uygun. İkinci el golf almak yerine bu araç alınır. Kimse gidip ikinci el golfe 80bin vermez. Benim demek istediğim bu. 70bin liranız olsa 2 yaşında bir golf mü tercih edersiniz yoksa aynı segment sıfır başka araçlar mı? Golf almak isteseniz bile garantisi bitmiş dizel ikinci el almak yerine gider sıfır 1.2 tsi tercih edersiniz. Mantıklı olan budur.

• son karar vw golf 7 midline plus. teşekkürler herkese
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.