Şimdi Ara

Dizüstü Bilgisayar Kapanmama Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler Casper marka bir dizüstü bilgisayarım var. Gayet memnunum. Ancak tek sorunu bilgisayarı kapat dediğimde ekran kararıyor ve öyle kalıyor. Sizce nedeni nedir?
    Bilgisayarda Windows 8.1 kurulu. Garantiye falan vermeye gerek var mı?

Bu sorunla ilgili nelerin size yardımcı olabileceğini bilmediğim için herhangi bir özellik yazmıyorum. Lazım olanları söylerseniz yazarım.

Herkese iyi forumlar.

• garantiye göndermen icin donanımsal bi problem olması lazım sorununa göre donanımsal olup olmadıgını anlamak oldukça güç.
  • Sağ tarafta çıkan çubuktan Ayarlar->Güç->Bilgisayarı Kapat diyorum bilgisayarın ekranı kapanıyor fakat yanan lambalar sönmüyor ve fan deli gibi dönmeye başlıyor. Normal kullanım sırasında ise böyle bi sorun yok. Herşey normal gidiyor.
  • Burak_Doner B kullanıcısına yanıt
    Öncelikle Denetim Masası/Güç Seçenekleri'ni aç sol tarafta "Güç düğmesinin yapacaklarını seçin" yazan yere tıkla açılan pencerede "Güç düğmesine bastığımda" yazan yerin karşısında kapat yazıyor mu? oraya bak. Yazmıyor ise kapatı seçip 'Değişiklikleri Kaydet'e tıklayıp pencereyi kapat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 16 Nisan 2014; 21:53:03 >
  • Sorunum o değil bilgisayarı normal olarak kapatamıyorum. Hep öyle kaldığı için açma düğmesine basıp kapatıyorum. Bilgisayar için sorun olmazsa benim için de sorun yok ama eskiden bu zamana kadar açma düğmesinden kapatırsan bilgisayarın ömrü kısalır diye biliyorum ondan sordum.

Ömür kısalması bi efsaneyse sorun yok.

Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.