Şimdi Ara

DOĞUYU BİLİMSİZ SAĞI SOLU YIKTI BARBAR DİYE KÜÇÜMSEYENLERE (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kopyala yapıştır zihniyetinle bir yere varılmaz biraz emek harcayın yorum katın alın aynısı burdada var..
    http://sazeri.iblog.com/post/208326/324272
  • quote:

Orjinalden alıntı: malatyaspor44

quote:

Orjinalden alıntı: kaotika

Osmanlı'ya barbar ilkel demenin hiç bir anlamı ve amacı yok çünkü Osmanlı devrinde bütün ülkeler öyle. hepsi istilacı, hepsinde kölelik var. Osmanli yine devrine gore en iyilerinden birisi. Ama artik Cumhuriyetimz var. Osmanlı ile Cumhuriyeti karşı karşıya getirmek. kıyaslamak ya da osmanliya ozenmek anlamsız.

Elbette ki bir defa rejimler ve bu rejimlerin kazanımları farklı.Osmanlıyı unutmamalı,cumhuriyetten vazgeçmemeliyiz.

Düzenleme:Harf hatası.

Elbette Osmanlıyı unutamayız zira onlar Türkiye Cumhuriyetinin atalarıdır.diğer yandan "Cumhuriyetten vazgeçmemeliyiz!" çok iddialı sanırım.Şuan için Cumhuriyet en iyi en adil yönetim biçimi olabilir!Gelecekte ne olacağı malum mü?Diyelim daha iyi ve daha adil bir rejim ortaya çıktı!biz hala Cumhuriyet mi diyeceğiz?Muhafazakarlık!!?? eğer hakim ideoloji olsa; insanlık şuan bulunduğu nokta da olmazdı!Siz bir muhafazakarsınız ve gelişime kapalısınız.

Saygılarımla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Massaimassai -- 29 Mayıs 2008; 1:29:58 >

• Sen cumhuriyetin sürekli yerinde sayacağını düşünüyosan Atatürkün ' Devrimcilik ' ilkesi var belki bilirsin, bilmiyosanda incele onu bak...
    quote:

Orjinalden alıntı: Massaimassai

quote:

quote:

Osmanlı'ya barbar ilkel demenin hiç bir anlamı ve amacı yok çünkü Osmanlı devrinde bütün ülkeler öyle. hepsi istilacı, hepsinde kölelik var. Osmanli yine devrine gore en iyilerinden birisi. Ama artik Cumhuriyetimz var. Osmanlı ile Cumhuriyeti karşı karşıya getirmek. kıyaslamak ya da osmanliya ozenmek anlamsız.

Elbette ki bir defa rejimler ve bu rejimlerin kazanımları farklı.Osmanlıyı unutmamalı,cumhuriyetten vazgeçmemeliyiz.

Elbette Osmanlıyı unutamayız zira onlar Türkiye Cumhuriyetinin atalarıdır.diğer yandan "Cumhuriyetten vazgeçmemeliyiz!" çok iddialı sanırım.Şuan için Cumhuriyet en iyi en adil yönetim biçimi olabilir!Gelecekte ne olacağı malum mü?Diyelim daha iyi ve daha adil bir rejim ortaya çıktı!biz hala Cumhuriyet mi diyeceğiz?Muhafazakarlık!!?? eğer hakim ideoloji olsa; insanlık şuan bulunduğu nokta da olmazdı!Siz bir muhafazakarsınız ve gelişime kapalısınız.

Saygılarımla,

• quote:

Orjinalden alıntı: Russian

Sen cumhuriyetin sürekli yerinde sayacağını düşünüyosan Atatürkün ' Devrimcilik ' ilkesi var belki bilirsin, bilmiyosanda incele onu bak...

Sayın @Russian, Cumhuriyet elbette yerinde saymaz, saymamalıdır da! Siz bana "Devrimcilik" ilkesini incelememi tavsiye etmişsiniz.Ben siz " Devrimcilik" in anlamını öğrenmenizi tavsiye ederim.Ya!Devrimcisinizdir.Ya da muhafazakar!Devletlerin veya halkların yönetimde " Cumhuriyet vazgeçilmezdir" demek muhafazkarlıktır.Zira insanlık için cumhuriyetten daha iyi bir yönetim şekli olursa; ve siz hala dogmatik bir şekilde " Cumhuriyetin geçmişten geleceğe en iyi yönetim şekli olduğu ve vazgeçilmez olduğu düşüncesindeyseniz; Atatürk'e ve Devrimcilik ilkesine ihanet edersiniz.Belki de yanılıyorumdur.

(bu arada bana hitap şeklinizi hayat anlayışınıza bağlıyorum, önce karşınızdakine saygı göstermeyi öğrenin lütfen, samimiyetinizin olmadığı birine sen diye hitap edemezsiniz, ki samimi olsanız dahi genele hitap edilen bir forumda sizin samimiyetiniz başkalarını ilgilendirmez...)

Saygılarımla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Massaimassai -- 30 Mayıs 2008; 0:30:10 >

• quote:

quote:

quote:

Saygılarımla,

Biz insanda değiliz zaten,yaşamayada hakkımız yok.
    Gelişime kapalıyız öylemi?Peki öyle olsun bakalım,gelişime açık olmakta insanları kırmak oluyor sanırım.Saygılarımla demişsiniz ama saygıdan yoksunsunuz.

Teessüf ederim.

Düzenleme:Harf Hatası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malatyaspor44 -- 30 Mayıs 2008; 15:45:17 >

• Herşeye muhalefet olmaktan boş boş konuşup konuyu cıvıtmaktan başka bi işiniz yokmu arkadaşlar?

onlar kendilerini çok iyibilir tek bu konuda değil her konuyu dağıtıp başka başka tartışmalar yaratmada üzerinize yok konu hakkında yeterli bilgi olmayınca saldıracak başka bir yer arıyorsunuz.Böyle yapınca ne kazanıyorsanız artık.
  • Önce barbar sözünün nerdeng eldiğini açıklamak istiyorum ki gereksiz yerlerde yanlış anlaşılmasın. Barbar sözünün Doğu'yla bir alakası yok. Kavimler Göçü sırasında genelde Türkler ve diğer Moğol kabileleri Avrupa'ya göç etti ve bozkırlarda sürdürdükleri göçebe hayatı Batı Roma topraklarında da sürdürmeye devam etti. Bu yüzden Romalılar kendilerini üstün gördüklerinden Romalı ve Avrupalı olmayan insanlara barbar demeye başladılar. Zamanla bu sözcük yaşam tarzlarından dolayıda göçebe, güçlü, yıkıcı ve oyunlardaki adıyla Melee yada Hand-Combat gibi terimler olarak karşımıza çıkıyor.
  • quote:

Gelişime kapalıyız öylemi?Peki öyle olsun bakalım,gelişime açık olmakta insanları kırmak oluyor sanırım.Saygılarımla demişsiniz ama saygıdan yoksunsunuz.

Teessüf ederim.

Yazdıklarımın insan olup olmamakla veya yaşama hakkımızla ne alakası var anlayamadım.

Eğer siz "Cumhuriyet vazgeçilmez " derseniz gelişime kapalısınızıdır.Eğer Atatürk sizin gibi düşünseydi!Mutlakiyet ve Monarşi nin hüküm sürdüğü Osmanlı rejimini değiştiremezdi!Gelişime kapalı olamay bu bağlamda bakınız.Ben yazdıklarımla birilerini kırmış olabilirim, ama kendimce doğru ve objektif davranıyorum.Yazdıklarımdan saygıdan yoksun olduğu izlenimini edinmiş olabilirsiniz...Elbette doğru bildiğinizi nasıl anlattığınız ve anlaşıldığınız çok önemlidir.Yanlış anlaşılmak istemem!ifade yetersizliklerim varsa özür dilerim.

Saygılarımla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Massaimassai -- 31 Mayıs 2008; 1:55:08 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ceka13

Önce barbar sözünün nerdeng eldiğini açıklamak istiyorum ki gereksiz yerlerde yanlış anlaşılmasın. Barbar sözünün Doğu'yla bir alakası yok. Kavimler Göçü sırasında genelde Türkler ve diğer Moğol kabileleri Avrupa'ya göç etti ve bozkırlarda sürdürdükleri göçebe hayatı Batı Roma topraklarında da sürdürmeye devam etti. Bu yüzden Romalılar kendilerini üstün gördüklerinden Romalı ve Avrupalı olmayan insanlara barbar demeye başladılar. Zamanla bu sözcük yaşam tarzlarından dolayıda göçebe, güçlü, yıkıcı ve oyunlardaki adıyla Melee yada Hand-Combat gibi terimler olarak karşımıza çıkıyor.

Bence burda biraz yanlışlık var
    Kavimler göçü sırasında Karadenizin kuzeyinde yaşayan cermen kavimleri vardı. Bu kavimlerden biri olan gotlar Hunlarla karşılatı ve Hunlar gotları avrupanın içlerine hatta ispanyaya kadar sürükledi.
    Bu yol uzerinde roma da vardı ve barbar olarak nitelendirilen kavimler gotlardı.
    Türk ve moğolar o dönem avrupasına göre fazlasıyla medeniydi.
    Lütfen yeterli tarih bilgisi olmadan kesin yargılara varmayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cavroatesh -- 31 Mayıs 2008; 12:05:29 >

• quote:

quote:

Teessüf ederim.

Yazdıklarımın insan olup olmamakla veya yaşama hakkımızla ne alakası var anlayamadım.

Eğer siz "Cumhuriyet vazgeçilmez " derseniz gelişime kapalısınızıdır.Eğer Atatürk sizin gibi düşünseydi!Mutlakiyet ve Monarşi nin hüküm sürdüğü Osmanlı rejimini değiştiremezdi!Gelişime kapalı olamay bu bağlamda bakınız.Ben yazdıklarımla birilerini kırmış olabilirim, ama kendimce doğru ve objektif davranıyorum.Yazdıklarımdan saygıdan yoksun olduğu izlenimini edinmiş olabilirsiniz...Elbette doğru bildiğinizi nasıl anlattığınız ve anlaşıldığınız çok önemlidir.Yanlış anlaşılmak istemem!ifade yetersizliklerim varsa özür dilerim.

Saygılarımla,

Bende insan olmakla alakalı şeyleri o anki sinirlenip ve birazda gücenip yazmıştım.Sanırım bende cumhuriyetten vazgeçmemeliyiz derken bazı ifade eksiklikleri yaptım.Ama sizde birden tutup siz muhafazakarsınız gelişime kapalısınız derseniz bu biraz sert olur.Herneyse.

Ben cumhuriyet vazgeçilmez derken içinde bulunduğumuz şu günlerde biliyorsunuz ki gerek ilticai gerekse başka rejimlerin propagandasını yapan insanların cumhuriyete kast edebilmekteler.Ben bu tür girişimlere karşı cumhuriyeti savunmalıyız demek istemiştim.Belkide bende anlatamadım söylemek istediklerimi.Ama en azından sizin gibi düşünebilen ve fikir üretebilen birinden biraz daha yapıcı olmanızı beklerdim.Tekrar söylemek isterim ki şuanda en doğru rejim cumhuriyet olduğu için cumhuriyetten vazgeçmemeliyiz dedim.

Herneyse en azından söylemek istediklerinizi tekrar daha açık bir dille ifade ettiğiniz için teşekkür ederim.

• quote:

Orjinalden alıntı: cavroatesh

quote:

Önce barbar sözünün nerdeng eldiğini açıklamak istiyorum ki gereksiz yerlerde yanlış anlaşılmasın. Barbar sözünün Doğu'yla bir alakası yok. Kavimler Göçü sırasında genelde Türkler ve diğer Moğol kabileleri Avrupa'ya göç etti ve bozkırlarda sürdürdükleri göçebe hayatı Batı Roma topraklarında da sürdürmeye devam etti. Bu yüzden Romalılar kendilerini üstün gördüklerinden Romalı ve Avrupalı olmayan insanlara barbar demeye başladılar. Zamanla bu sözcük yaşam tarzlarından dolayıda göçebe, güçlü, yıkıcı ve oyunlardaki adıyla Melee yada Hand-Combat gibi terimler olarak karşımıza çıkıyor.

Kavimler göçü sırasında Karadenizin kuzeyinde yaşayan cermen kavimleri vardı. Bu kavimlerden biri olan gotlar Hunlarla karşılatı ve Hunlar gotları avrupanın içlerine hatta ispanyaya kadar sürükledi.
    Bu yol uzerinde roma da vardı ve barbar olarak nitelendirilen kavimler gotlardı.

Cermen kavimler Avrupa'daydı. Gotlar Avrupa'ya sürüklenmedi, Hunlarla asimile olup şuanki Güney Avrupa insanını oluşturdu. Barbarlara geline, barbar medeni olmayan insanlara değil Roman olmayan insanlara denirdi. Hunlarla ilgili 1-2 kitap okursan bu bilgilere ve Asya-Avrupa ırklarıyla ilgili biraz kültüre sahip olursun bence dene.

• quote:

quote:

quote:

Cermen kavimler Avrupa'daydı. Gotlar Avrupa'ya sürüklenmedi, Hunlarla asimile olup şuanki Güney Avrupa insanını oluşturdu. Barbarlara geline, barbar medeni olmayan insanlara değil Roman olmayan insanlara denirdi. Hunlarla ilgili 1-2 kitap okursan bu bilgilere ve Asya-Avrupa ırklarıyla ilgili biraz kültüre sahip olursun bence dene.

Yani yıllardır okuduğum çoğu tarih kitabı yanlış şeyler anlatıyor
    Yani gotların bir kolu olan vizigotlar romayı yağmalamadı. ve ordan ispanyaya gitmediler.
    Hunlar Romanın içlerine daha sonraları girdi ve papa Atillaya saygı gösterdi.
    Peki romalı olmalayan insanlara barbar diyorlarsa bunun üstün görmeyle alakası nedir.
    not:henüz lise 2 öğrencisiyim babam tarih öğretmeni olduğu için tarih bilgime az da olsa güvenirim. önerdiğin bir kitap varsa söyler misin.

• adamlar herşeyi kendileri bulmuş gibi reklam yapıyolarda ondan batı bu kadar gelişmiş gözüküyor. şöyle bir durumda var bilimin gelişmesi için ekonomik imkanlarda çok önemlidir. adamlar yıllarca dünyayı sömürmüş bırakında gelişsin teknolojileri.

• İyi Günler.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Yani yıllardır okuduğum çoğu tarih kitabı yanlış şeyler anlatıyor
    Yani gotların bir kolu olan vizigotlar romayı yağmalamadı. ve ordan ispanyaya gitmediler.
    Hunlar Romanın içlerine daha sonraları girdi ve papa Atillaya saygı gösterdi.
    Peki romalı olmalayan insanlara barbar diyorlarsa bunun üstün görmeyle alakası nedir.
    not:henüz lise 2 öğrencisiyim babam tarih öğretmeni olduğu için tarih bilgime az da olsa güvenirim. önerdiğin bir kitap varsa söyler misin.

Tarih kitapları yanlış demiyorum.
    Vizigotları duymadım ne yazıkki, ama sonra eski İspanyollarla kaynaşıp şuanki İspanyol tipini oluşturduklarını duymuştum.
    Papa Attilaa'ya saygı göstermedi, daha çok korkusundan öyle yaptı. Attila'da Roma'da asimile bir göçebe oldu. Şuan hala Attila'nın heykellerini görebilrisin bazı Avrupa ülkelerinde. (Atilla değil Attila gerçek adı)
    Papa'nın asıl saygı gösteriği kişi Cengiz Han'dı çünkü Macaristan'a girdi ve tetonlar bile durduramadı onu. Sonra Papa Fransız Kralını yollayıp Cengiz Han'a bağlılık yemini ettirdi.
    Romalılar üstün görmediler zaten sınıflandırma yaptılar yanlış yazmış olabilrim kusura bakma. Barbarlar, Romalılar, Anglosaksonlar, Gotlar vs. Romalıların isimleri.
    Bende Lise 1 öğrencisiyim ve dedem emekli tarih öğretmeni fark yok pek. Bulabilirsen "Timurlenk" oku veya Hunlar'la ilgili birşeyler bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceka13 -- 1 Haziran 2008; 12:31:14 >

• quote:

Tarih kitapları yanlış demiyorum.
    Vizigotları duymadım ne yazıkki, ama sonra eski İspanyollarla kaynaşıp şuanki İspanyol tipini oluşturduklarını duymuştum.
    Papa Attilaa'ya saygı göstermedi, daha çok korkusundan öyle yaptı. Attila'da Roma'da asimile bir göçebe oldu. Şuan hala Attila'nın heykellerini görebilrisin bazı Avrupa ülkelerinde. (Atilla değil Attila gerçek adı)
    Papa'nın asıl saygı gösteriği kişi Cengiz Han'dı çünkü Macaristan'a girdi ve tetonlar bile durduramadı onu. Sonra Papa Fransız Kralını yollayıp Cengiz Han'a bağlılık yemini ettirdi.
    Romalılar üstün görmediler zaten sınıflandırma yaptılar yanlış yazmış olabilrim kusura bakma. Barbarlar, Romalılar, Anglosaksonlar, Gotlar vs. Romalıların isimleri.
    Bende Lise 1 öğrencisiyim ve dedem emekli tarih öğretmeni fark yok pek. Bulabilirsen "Timurlenk" oku veya Hunlar'la ilgili birşeyler bak.

Attila romanın içlerine fethetmek için girmedi. roma zaten Hun topragı olmadı hiç
    Attilla romada papayı dize getirdikten sonra romayı bağışladı ve vizigotların yağmalaması ardından yıkıldı doğu roma.
    Attila doğu seferine çıkarken yolda öldü. Heykellerin bulunması normal avrupalılar "Tanrının kırbacı" olarak nitelendirmiştir zaten
    Attillanın elinde ki güç Cengiz han kadar belki daha fazlaydı Papanın hemen hemen tüm avrupayı eline almış bir hükümdara değil de Macaristanı alan birine niye saygı göstersin ki.Belki Attilla gibi bir olayı yeniden yaşamak istemediği için fransız kralını araya koydu

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.