Şimdi Ara

DOSTLARIM YARDIM EDİN DOSTLARIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, yardımınıza aşırı ihtiyacım var. Fizikte büyük bir sıkıntım var. Konuları biliyorum ama denemelerde hep 8-9 net civarı geliyor ve hep farklı konulardan yanlış yapıyorum. Sanki her konunun 10 soru tipi varsa 5ini biliyor gibiyim. Umarım anlatabilmişimdir derdimi. Son 1 ayda 1 tane soru bankası alıp yardırmalı mıyım yoksa sadece deneme mi çözmeliyim ne yapmalıyım bilmiyorum. Lütfen tecrübeli arkadaşlarım yardımcı olursanız çok sevinirim.

• up :(
  • Bir konunun belli soru tiplerini çözüp geri kalanını çözemiyorsan bence yanlış çıkardığın konuları tam anlamıyla anlamamışsındır. Bunu ben elektrikte çok yaşıyordum ve oturup konuyu en ince detayına kadar çalışmıştım (müfredat dışı olsa bile) ve konuyu kavramıştım. Fakat kalan şu kısıtlı zamanda böyle bir şey yapmanı önermem. Bence soru bankası çözmekten ziyade o yanlışları analiz et bilgi eksiklerinin nereden olduğunu sapta ve konuları kazanımlara göre ders kitabı veya youtubedan bir tekrar et. Ama mantığını kavramaya dikkat et ve bir süre deneme çözerken soruları hızlıca çözüp geçme soruları nasıl çözdüğünü açıklamaya çalış yani balına çözmüş olma demek istiyorum. Umarım faydalı olabilmişimdir :)
  • Dikkate alacağım hocam teşekkür ederimmm
  • Eksik oldugunu bildigin yerleri altug güneşte izlemeni tavsiye ederim. Hem fizige sakin yaklaşıyor hem güzel anlatiyor. Benim de fizik sorunlu böyle ilerletiyorum
  • Teşekkürler hocamm
  • Up
  • Deneme zaten soru tiplerini öğrenmen için var bol bol deneme at yapamadığın soruları çözümleriyle birlikte kesip bi dosyada topla sürekli bak
  • Altuğ hocanin tarama sorularını alip bitirin bence ona göre eksik hissettiginiz konular varsa bu sefer dersini dinlersiniz
  • Teşekkürler hocam
  • cansuzzy kullanıcısına yanıt
    Hem deneme alıp hem soru bankası almak bol bol deneme atıp yanlışları analiz etmek en çok yanlışın olan konuları soru bankasından açıp konusunu bitirmek sorunu çözecektir hocam
  • Kalan sürede yetişir dimi :( 7-8 netten 12lere falan çıkılır mı hocam
  • AAHawkingReis kullanıcısına yanıt
    Yetişmeyecek diye korkudan yapamıyorum hiçbir şey
  • cansuzzy kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam
  • Yetişmeyecek diye bir şey yapamadığın her an,yetişmemesinin sebebi bir bakıma. O yüzden elinden geleni yapıp yetişmese bile tamamı bitmese bile olduğu kadarını yaptım diyebilmelisin.Aynı durumdayım ve deneme atıp yanlışları boşları öğrenip seri yanlış boş gelen konuları tekrar edip soru bankasından çözmeye çalışıyorum. Biliyorum bitmeyecek yetişmeyecek bütün eksiklerim kapanmayacak ama ne kadarını halledersem kâr.Kendine güven ve 3 haftanın hakkını ver. İyi çalışmalar dilerim.
  • Teşekkürlerrr, cansınızzz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.