Şimdi Ara

'Dram timing is too tightly so reload...' ve sisoft sandra

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    3 gün önce bilgisayar "dram timimng is too tighly please reload.." gibisinden bi hata veriyodu..bununla birlikte bazen bilgisayar açılması esnasında nvram checking takılıyo ve bazen de ekran hiç açılmadan bilgisayar donuyo (ya da onun gibi bişey oluyo)..sisoft sandrada ise memory bandwidth benchmark
    cache & memory benchmark simgelerinde alev işareti görünüyo..bu ne olabilir tabii ki ram problemi olduğunu düşünüyorum ancak tecrübeli birisi varsa bilgi verirse sevinirim..

• yok mu yardım eden
  • Ramlere fazla yükleniyorsun işte, ondan sıcaklık artmıştır , sen ram slotlarında hangi marka ve model ramler var söylesene , sana ideal timing leri bulalım
  • eyvallah,1 tane DIMM1 512 MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-3-3-8 @ 200 MHz) var,
    markası twinmos.
  • Zannederim ramlerin zamanlamalarını manuel olarak yükseğe almışsın ve bu ramlerin düzgün çalışmasını engelliyor.Eğer biostan varsayılanı yükle dersen sorunun çözüleceini umuyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: hayalciruh

Zannederim ramlerin zamanlamalarını manuel olarak yükseğe almışsın ve bu ramlerin düzgün çalışmasını engelliyor.Eğer biostan varsayılanı yükle dersen sorunun çözüleceini umuyorum

ilk denediğim şey buydu zaten ama işe yaramadı,sanırım bana kamikazedenin bahsettiği uygun timingler lazım,anlamadığım bi konu o da eyvallah yine de...
  • nolcak simdi ramin timing ayarı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.