Şimdi Ara

dual channel ddr400

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Benim Gigabyte GA-8IPE1000MK dual channel özellikli bir anakartım var. 2 adette ddr400 256 mb ramim var. aynı renk slotlara taktığım zaman dual çalışması lazım ama nasıl takarsam takayım cpu-z single yazıyor nasıl dual yapaıcam??????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alphero11 -- 16 Eylül 2007; 14:41:35 >

• farklı renk slota tak olmadı dimm1-dimm3 yerine dimm2-dimm4 ile dene birde cpu-z yerine everest ile bak aslında bilgisayarı ilk açtığında görebilmen gerekir eğe boot logosu varsa devre dışı bırak dual mi single mı görürsün
  • bilgisayarı açtığımda memory runs single channel yazıyo. 2 turuncu 2 mor slot var. turunculara taktım olmadı
    morlara taktım olmadı. ilk turuncu ve ilk mor a taktım olmadı. 2. turuncu ve 2. mora taktım olmadı. 1.turuncu 2. mora taktım olmadı. 2.turuncu 1. mora taktım yine olmadı. başka kombinasyon üretebilen varsa :)) . aslında ben cpu-z yi kullanana kadar dual çalışıyo zannediyodum. sonra farkettim single olduğunu. sitede okuduğum kadarıyla ramlerin hızı 2 katına çıkıyomuş dualda. böyle bir seçenek varken single kullanmak aptallık gibi geliyor. Umarım bana yardım edebilecek biri vardır.
  • yardımcı olabilecek kimse yokmu?
  • iki ramde aynı marka değilse dual çalışmayabilir. herşeyinin aynı olması gerekir.

ayrıca dual çalışması için aynı renkli slotlara takılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enis1024 -- 17 Eylül 2007; 1:26:31 >
  • bazı ramlar her anakartta uyumlu çalışamıyor ve bios update yapmak gerekiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: alphero11

Benim Gigabyte GA-8IPE1000MK dual channel özellikli bir anakartım var. 2 adette ddr400 256 mb ramim var. aynı renk slotlara taktığım zaman dual çalışması lazım ama nasıl takarsam takayım cpu-z single yazıyor nasıl dual yapaıcam??????

ramlerin dual özellikli mi?
  • Renkler Önemli Deil Genelde 1-3 2-4 Takılıyor Benim Bilgiim
  • aynı renklere takıyorum. anakartımın dual ddr desteği var. bios update yaptım. ama ramlerin markası farklı biri kingstone diğeri ne belli deil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alphero11

aynı renklere takıyorum. anakartımın dual ddr desteği var. bios update yaptım. ama ramlerin markası farklı biri kingstone diğeri ne belli deil.

hocam dual çalışması için ikisininde tamamen aynı olması gerekiyor.
  • doğrudur ikisi de aynı olmalı hatta bazı anakartlar parti numarasında varıncaya kadar aynısını istiyor. (benim sapık msi mesela)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.