Şimdi Ara

Dünyada yılın otomobili adayları belli oldu (COTY organizasyonundan farklı) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Orijinalden alıntı: nilve

Yılın tasarım ödülü adayları;

Aston Martin Vanquish ?????????????????????????
    Renault Clio
    Jaguar F-Type ???????????????????????????
    Range Rover ??????????????
    Mazda 6 ?
    Volkswagen Golf

Harbiden de

Neremle guldugumu anlamissinizdir. ulan ya hic gulecegim yoktu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mazda 6
    volvo v40

yılların iç-dış aynı tasarım ödül adayları : golf - kazanan : golf

• golf seçilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

quote:

Orijinalden alıntı: S R T

quote:

Orijinalden alıntı: kel_ferit

quote:

Orijinalden alıntı: S R T

Her araç kendi segmentinde kendi kriterlerine göre belirleniyor. Görmede bir problemi olmayan insan çok rahat Vanquish'in tasarımının daha iyi olduğunu söyler.

Bir de artık şu Golf konusunda baydınız. Yönetimin bu tarz mesajlara uyarı vermesi gerekiyor. Konuya giriyoruz yok tok kapı sesi yok golf ezer geçer. Açılan konuların yarısında boş boş mesajlar. Ne hikmetse tasarım adaylarında ki Clio'yu görmüyor hemen Golf'e saldırıyor. Kusura bakmayın da konuyu Golf'e VW'ye getiren sizsiniz.

Tasarım açısından Golf'le Vanqusih'i rakip görüp makaraya alan arkadaş; hemen yukarısında performans adaylarındaki GT 86 ile F12 beraber yürüyorlar zaten. Onda bir problem yok.

Clio III ile Clio IV arasındaki evrim bence ödüle layık ; allah aşkına MK6 ile MK7 yi yolda ayırt etmek bile zor koyu renklerde facelift bile sayılamaz (teknik verilere girmiyorum hafifleme vs. )

Amacım kesinlikle Clio'yu kötülemek değildi. Sizinde belirttiğiniz gibi bir eski kasasına göre bildiğin evrim geçirdi. Anlatmak istediğim atıyorum C segmentinde rakiplere bakılır. Juriye göre Golf uygun seçilmişdir, listeye girmiştir. B segmentinde Clio uygun görülmüştür seçilmiştir. Yeni Golf'ün tasarımını ben de beğenmiyorum, ama sonuçta göreceli bir kavram yapacak bir şey yok. Ama gidip Vanquish, F-Type ile Golf'ü Clio'yu tasarım açısından bir tutmak komiktir. Değerlendirilirken kendi kriterlerine göre değerlendirilir.

allah aşkına hocam c segmentinde bile saçmalık golf'ün ödüle aday olması.

ceed'den astra'ya hepsi daha iyi auris bile daha iyi be.
    clio ise şaşırtıcı değil o segmentte yepyeni bir boyut getirdi tasarıma.

bu arada şu isimlere bir bakayım dedim. aaa autoexpress'in yazarları ne şaşırdım ne şaşırdım.

• Bu ödül dünya genelinde verilen en prestijli ödüllerden. Ödülü de golf almış değil. Burada bir haber değeri olduğu için paylaşım yapıyoruz. Otomobil dünyasını takip etmeyip bu ödülden ve organizasyondan habersiz olanların bir de başımıza duayen kesilip ahkam kesmeleri kendilerini itibarsızlaştırmaya yeter.

Bu arada hemen her konuda olduğu gibi özellikle golfe antipati duyanlar tarafından meselenin golfe indirgenmesi dahi zihinlerde, gönüllerde, bilinçaltında golfün nasıl bir yer edindiğine ve golfün hiçbir ödülün tek başına başaramayacağı sansasyonel etkiye sahip olduğunu göstermeye yetiyor zaten.
  • Golfun neyine tasarim odulu verecekler yahu,golf 5in makyajlisi bildigin :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tasarimla estetik cokca karistiriliyor. Estetik elbet isin bir boyutu, ama dunyada cogunlugun gozune hos gelebildigi halde islevsel anlamda cok fena tasarlanmis ya da tuketici kitlesinin begenilerini goz ardi eden bir dolu da urun var. Ayni sey performans icin de gecerli. O zaman o yil uretilmis en hizli arac secilsin, olsun bitsin.

Burada olcu hangi amaca yonelik olarak tasarim? Hangi amaca yonelik olarak performans?

Clio'nun motorunu, yuruyen aksamini B sinifi boyutlarina indirgenmis Aston Martin kasasina koyun, satmaz, olmaz... Amac farkli, kitle farkli. Dolayisiyla basarinin olcusu farkli.
  • copy+paste bir sanattır
  • Tasarım ödülünü kia ceed alırdı bence.

Fakat Avrupa olduğu için zaten alternatif yok ortada. 3-5 model var .
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.