Şimdi Ara

E8400 & P35-DS3R (Rev 2.1) & Palit 8800 GT & OCZ Reaper HPC PC2-6400 Testler... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • P4 sistem GPU benchi sırasında ortalama 17-19 FPS almış, E8400 ise ortalama 35 FPS almış. CPU benchinde ise P4 sistem ortalama 14FPS alırken, E8400 33 FPS almış. Benchmarklar da tamamen oyun içi görüntülerden meydana geldiği için, E8400 oyun içi bir sahnede 40 FPS alırken, P4 aynı sahnede yaklaşık olarak 20 FPS alır şeklinde bir çıkarım yapabiliriz sanırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SwordsMan

P4 sistem GPU benchi sırasında ortalama 17-19 FPS almış, E8400 ise ortalama 35 FPS almış. CPU benchinde ise P4 sistem ortalama 14FPS alırken, E8400 33 FPS almış. Benchmarklar da tamamen oyun içi görüntülerden meydana geldiği için, E8400 oyun içi bir sahnede 40 FPS alırken, P4 aynı sahnede yaklaşık olarak 20 FPS alır şeklinde bir çıkarım yapabiliriz sanırım.

+1905
  • teşekkürler
  • Crysis very high testleri ve World in Conflict testleri eklendi. WIC'de de ortalama FPS'de 3 kat civarı performans artışı olduğunu görüyoruz.
  • Hocam çok yararlı testler.. Testlerin devamınıda istiyoruz.. Şahsen bu kadar fark olacağını tahmin etmiyordum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unknownartist -- 30 Ocak 2008; 21:45:30 >
  • Asıl amacımız P4 ile e8400'ün oyunlardaki performans farkını göstermek olduğu için konunun işlemci bölümünde olması daha doğru olur diye düşündüm. Akşama F.E.A.R. Perseus Mandate ve Opposing Fronts testleri geliyor.

Not: Konuyu taşıyan yönetici powerstorm'a teşekkürler.
  • İşlemciye herhangi oc denemesinde bulundunuz mu? Ds3r ile kaç fsb yapıyor?
  • ELİNE KOLUNA SAĞLIK ELLERİN DERT GÖRMESİN KARDEŞİM
  • Merhaba SwordsMan ,

Merak ediyorum, Vistanın vermiş olduğu Vista Başarı Notu kaç acaba? Merak ettimde. Benim sisteme 64 Bit Vista 5.4 Puan vermiş.

E8400 & P35-DS3R (Rev 2.1) & Palit 8800 GT & OCZ Reaper HPC PC2-6400 Testler...
  • Kaç üzerinden 5.4 Puan vermiş ?
  • Testler 6 üzerinden
  • Hw_addict, henüz OC denemelerine başlamadım. P4 ile karşılaştırma bitince (muhtemelen cumartesi) OC denemelerine başlayacağım.

menem, Ne demek faydalı olduysa ne mutlu .

kmp16, Vista CPU puanı 5.6.
  • quote:

Orjinalden alıntı: F T Y

Kaç üzerinden 5.4 Puan vermiş ?

MErhaba,

Ben bu fotodaki görünen performasn puanını merak etmiştim

• kmp16, F T Y'den alıntı yapmışsın ama sanırım bana dedin. O sayfada görünen puan da 5.6.

• quote:

kmp16, F T Y'den alıntı yapmışsın ama sanırım bana dedin. O sayfada görünen puan da 5.6.

Evet Hocam ben bu puanlamayı sordum. Benim verdiğim SSlere dikkat ederseniz işlemci 2Ghz olarak görünüyor. Step-speed devreyegirince oluyormuş, bu ufak puan farkı bununla ilişikli olabilir diye düşünüyorum

• Puanın yanındaki yazıya tıklayınca o puanı hangi bileşene vermiş görünüyor?
  • quote:

Puanın yanındaki yazıya tıklayınca o puanı hangi bileşene vermiş görünüyor?

Bilgi için teşekkür ederim eve gidince bakacağım bakalım bu puan neye istiaden verilmiş
  • World in Conflict@Dx9 ve Opposing Fronts@Dx10 testleri eklendi. COH-OF'de yine iki kat civarı bir performans farkı görülüyor.
  • Testler için teşekkürler.

İşlemci faktörünü net bir biçimde görebiliyoruz
  • COHOF@Dx9, F.E.A.R. Perseus Mandate ve Call of Duty 4 - Modern Warfare testleri eklendi. COD4MW'de bench olmadığı için 3 tane helikopter görevinde belli iki nokta arasında Fraps ile bench aldım. İlk iki görevde görevin başlangıcından yere inene kadar, 3. görevde ise görev başlangıcından ilk checkpointe kadar bench aldım.

Genel olarak baktığımızda anakart ve ramlerin getireceği performans artışını gözardı edersek E8400'ün P-IV 3.2'ye göre en az 2 kat performans artışı getirdiğini söyleyebiliriz.

Bir diğer noktada görsel bakımdan fazla bir getirisi olmayan DX10'un performans olarak çok ciddi kayıplara sebep olması. İlk çıkıtğı tarihlerde paralel işlem birimlerini daha verimli kullanacağı dolayısıyla DX9'dan daha performanslı olacağı söyleniyordu. Ama DX10 bu haliyle sisteme ciddi performans kaybettiren bir uygulama olmuş.

Yarın E8400@4300Mhz değerlerine ulaşıp aynı testleri tekrar yapmayı düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.