Şimdi Ara

easy tune pro

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar bana bunun prosu lazım ama ne ettıysem bulamadım.bende easy tune 5 var ondada cia kısmı pasif duruyo.bu programı bulursam çok güzel olacak.saygılar...

• cia kısmı ne işe yarıyor?
  • yaz googleye çıkar.burdan link vermek yasak sanırım.
  • valla sabahtan beri googledayım ama çıkmadı.yasak olmaması lazım sonuçta serial veya crack istemıyoruz sadece program..ama pro olması lazım .
  • ya bana da lazım bi türlü bulamadım
  • bu proğramı bilen birisi anlatsa iyi olurdu
  • Arkadaşlar bu Easy Tune 5'i anakartımın (GA-945GM-S2) fan ve sıcaklık kontrolü için kurdum. Fakat açtığımda sadece "PC Health", "Hardware Monitor" ve "Smart Fan" kısımları aktif, 'CIA Mib' ve 'Overclocking' menüleri aktif değil.. Peki biz bu "Hardware Monitor" ve "Smart Fan" kısımlarında nasıl işlem yapıcaz?... Birde anakart üzerindeki CPU nun yanında bulunan kuzeygüney köprüsü denilen parçanın sıcaklığını görebiliyormuyuz?...

İşlemcinin Fanı (Pentium D 925 Dual) Gigabyte anakartlara özel devir kontrollüymüş yani anakart fanı kendi sıcaklığa göre ayarlıyor. Bende devamlı fan dönsün istiyorum bunun için napmalı acaba?...

---Hardware Monitör kısmında şöyle; -Fans- menüsü de sadece CPU fanı gözüküyor System yazan yerde bişey yok. Temparature kısmında CPU 20-25C arası...
    ---PC Health ise şunlar var;
    -Fan Low Limit- CPU: 2000rpm - System: 1000rpm - Power: 1000rpm (System ve Power görmediği için 1000rpm yazıyor olabilir).
    -Temprature Treshold- CPU: 60C - System: 60C
    ---Smart Fan menüsündekilerde şöyle;
    -CPU Fan Setting- altında derece şekilde çubuk var üstte %100, altta %28 yazıyor. Sıcaklık (C/F) aynı yerde üstte 66C, altta da 20C yazıyor.. -CPU Fan Setting- hemen sağında -N/B Chipset Fan Kontroller- var. Altında Start: 09.00 ve End: 17.00 yazıyor...

• gigabyte ın siyesinde vardı ya bu yanlış görmediysem tabi
  • Bu program sadece gigabyteler de mi oluyor yoksa ASUS P5KC ile felan kullanılıyor mu tam olarak +ları neler programın

teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Thief.
    Bu program sadece gigabyteler de mi oluyor yoksa ASUS P5KC ile felan kullanılıyor mu tam olarak +ları neler programın
    teşekkürler

valla bende tam bunları öğrenmek istiyorum ama nedense pek cevap alamıyoruz. Kullanan yok galiba.. Easy Tune sadece Gigabyte anakartlara özel biliyorum...

Üstteki mesajımda programı ilk kurduğumda aldığım değerler var. Gigabyte anakartların işlemci fanına müdehalesi olurmuş yani fan devamlı dönmüyor sıcaklık artıp azaldıkça kendini ayarlıyor. Ben ise devamlı dönmesini istiyorum. Anakartım GA-945GM-S2, İşlemci Pentium D 925 Dual...
    Anakarttaki kuzeygüney köprüsü denilen üzerinde soğutucu blok olan yapı, işlemci fanına ve diğer taraftan PCI-Ex ekr.kartımada değiyor. Belki işlemci fanı devamlı dönerse, durup çalışma yapmazsa bu küzey köprüsünüde soğutur... SpeedFan karışık geldi hiç kullanamadım sevmedim sildim. PC Wizard da yok. Şu an Everest kullanıyorum...

• http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/Utility_List.aspx

burdan indirebilirsiniz beyler.ne yasağı anakartın yazılımının yasağı mı olur?listede en üstte.diğerini kaldırıp kurun.asus anakartların azrı ez diye başlıyodu sanırım.

c.i.a için anakartın M.I.T menüsünden enable yapmanız gerekiyor.normalde disable olur.bana sorarsanız ki ben kullanmadım merak bile edip.yazılım üzerinden o.c yapmayın.biostan yapın.c.i.a bize ters.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.