Şimdi Ara

ECS anakart bilg. açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ecs p4m800pro-m478 anakartım var. ekran kartım: his iceq hd2600xt.
    bilg.ım açılırken 2 defa bip sesi çıkarıyor. anakartı aldığımdan beri anakartım bazen ekran kartını görmüyordu. ama arasıra oluyordu. ve bilgisayar açılmıyordu. bilgisayarı açma düğmesine bastığımda fanlar falan çalışıyor, ekran kartınında fanları çalışıyordu ama bilg.'dan o bip sesi gelmiyor.
    şimdi tamamen gitti. şu an onboard ekran kartımı kullanıyorum. ekran kartını çıkarınca onboard düzgün bir şekilde çalışıyor. ekran kartımda sorun olmadığını düşünüyorum. çünkü anakartı ilk aldığım zamandan beri bunu yapıyor arasıra. aldığım yere gittiğimdede çözemediler. böle arasıra olduğu için idare etmeye karar verdim bende. şimdi artık hiç ekran kartımı görmüyor anakart.
    bios'da onboard ekran kartını kapatma seçeneği yok. bios update'le falan bu ekran kartını görmesini sağlayabilirmiyim.

• Anakartın üzerindeki ekrankartı slotu ağrızalı büyük ihtimal başka bir ekrankartı bulabilirsen dene derim.

Yada ekrankartını başkabir anakartda dene.
  • arkadaşım daha önce başka bi ekran kartıyla denemiştim. çalışıyordu ama ati 9200'dü. yani eski bi karttı. galiba bu anakartlar sonradan çıkma 478 pin oldukları için, yeni kartları pek desteklemiyorlar. bundan önce biostar almıştım oda bu ekran kartını hiç görmemişti. bi arkadaş anakartın kendi sitesine sormuş bu yeni ekran kartlarını denememişler, genelde eski ekran kartlarını denemişler. galiba bu yüzden bazen çalışıp bazen çalışmıyor. benim gibi böyle bi sorunla karşılaşan ve çözen varsa belki yardımcı olabilir demiştim.
    eski asus anakartım bozulmadan önce gayet iyi çalıştırıyordu bu ekran kartı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redkit_redkit -- 20 Ocak 2009; 23:14:44 >
  • arkadaşlar eski ati9200 ekran kartımı taktım çok rahat çalışıyor. birde birşey farkettim. his ekran kartı üzerinde 2 tane jumper var.
    birisi ntsc/pal ayarı ama diğerinde birşey yazmıyor. bu jumper ayarıyla ilgili birşey olabilir mi? yada anakarttan bi jumper ayarı gibi birşey olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redkit_redkit -- 20 Ocak 2009; 23:13:46 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.