Şimdi Ara

Efsane i8910 Kardeşliği ve Apple-İPhone Paylaşım Mekanı (338. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.915
Cevap
10
Favori
150.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 336337338339340
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de lolipop û kurdum note 4 e. Aldığımdan beri hiç wipe yapmamıştım. Yeni bir yazılım diye baştan sıfır kurulum yaptım. Roket gibi oldu telefon. Geç geldi ama her yönüyle iyi olmuş. Hata görmedim şimdilik. Herkese iyi pazarlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Note 4 ü uzun zaman kullandıktan sonra hiç zarar etmeden hemde telefoncuya satıp sony Z3 aldım.
    Donanımı ve yazılım olarak problemsiz bir telefondu diyeceğim ama operatörü turkcell olanlarda şebeke kopma sorunu oluyor.Herkes şikayetci.Gerçi baz istasyonuna ve sinyale bağlı ama z3 ile note 4 arasında mukayese ettiğimde bayağı bir fark oluyordu.Bir kaç gün ikisini karşılaştırdım sinyal z3 te çok farklı,satmamın ikinci sebebi ise çerçevedeki boya atmasıydı,servise gösterdiğimde hemen getirin yeniliyelim ilerde ufak bir darbe izi olursa yapamayız dediler bende hazır çerçevede değişmişken satayım dedim.
    Hız olarak aralarında hiç fark yok,kameraya bakarsak Note 4 ün renkleri biraz daha canlı ve sanki daha kaliteli,videodada pek fark göremedim.
    Ama malzeme kalitesi ve taşınabilirliği göz önüne alırsak z3 bir tık daha önde.Donanımda ise note 4 önde.
    Bunuda satıp s6 mı alsam acaba diyeceğim ama bence iyi fikir değil

• quote:

Orijinalden alıntı: grolof

Note 4 ü uzun zaman kullandıktan sonra hiç zarar etmeden hemde telefoncuya satıp sony Z3 aldım.
    Donanımı ve yazılım olarak problemsiz bir telefondu diyeceğim ama operatörü turkcell olanlarda şebeke kopma sorunu oluyor.Herkes şikayetci.Gerçi baz istasyonuna ve sinyale bağlı ama z3 ile note 4 arasında mukayese ettiğimde bayağı bir fark oluyordu.Bir kaç gün ikisini karşılaştırdım sinyal z3 te çok farklı,satmamın ikinci sebebi ise çerçevedeki boya atmasıydı,servise gösterdiğimde hemen getirin yeniliyelim ilerde ufak bir darbe izi olursa yapamayız dediler bende hazır çerçevede değişmişken satayım dedim.
    Hız olarak aralarında hiç fark yok,kameraya bakarsak Note 4 ün renkleri biraz daha canlı ve sanki daha kaliteli,videodada pek fark göremedim.
    Ama malzeme kalitesi ve taşınabilirliği göz önüne alırsak z3 bir tık daha önde.Donanımda ise note 4 önde.

Abi hayırlı olsun. Bir de root yapıyorsun ya devamlı olarak. Ben ilk root umu yaptım. Root yapınca nelercyapıyorsun bir anlatıveesene bize :)

• quote:

Orijinalden alıntı: lk1973

quote:

Note 4 ü uzun zaman kullandıktan sonra hiç zarar etmeden hemde telefoncuya satıp sony Z3 aldım.

Abi hayırlı olsun. Bir de root yapıyorsun ya devamlı olarak. Ben ilk root umu yaptım. Root yapınca nelercyapıyorsun bir anlatıveesene bize :)

Biliyorsun istemediğin uygulamaları devredışı bırakmak yerine tamamen kaldırabilirsin,adAware adlı uygulama ile reklamları önliyebilirsin.Rotexplorer gibi uygulama ile mesela istediğin bir müziği sistem-media-audio-ringtones içine atarak zil sesleri listesine ekleyebilirsin.
    S6 için olan tarayıcıyı yine aynı program ile sistem dosyalarının içine atıp eskisini silip yeni tarayıcıyı gereken izinleri verip aktif edebilirsin.
    Titanium backup adlı uygulama ile tüm uygulamaların yedeğini bir tıkla alabilir daha sonra yine bir tıkla geri yükliyuebilirsin.
    Blackmartalpha adlı uygulama ile pek çok paralı uygulamayı bedava indirip kullanabilirsin.
    CWM yüklersen tüm sistemin yedeğini yani nandroid backup dediğimiz yedeği alabilir beğenmediğin bir sürümden yine cwm modundan rstore diyerek 4-5 dakikada tüm uygulamalar ve ayarlar ile geri dönebilirsin.
    Xposed adlı çok özellikli bir uygulama ile telefonun her yerini değiştirebilirsin ama şu anda lollipop ile pek sağlıklı çalışmıyormuş.
    Eğer CWM yüklemediysen aynı root yaptığın gibi odin programı ile yükliyebilirsin.
    Bazı dosyaları yada custom romları zipli halde cwm den yükleyebilirsin.
    Havanın iyi olduğu seninde müsait olduğun bir zaman haber ver çayını içmeye gelirim.
    Yada sen müsait olunca ara buluşalım bir simitcide çay içer iki fındık kırarız.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lk1973

quote:

Biliyorsun istemediğin uygulamaları devredışı bırakmak yerine tamamen kaldırabilirsin,adAware adlı uygulama ile reklamları önliyebilirsin.Rotexplorer gibi uygulama ile mesela istediğin bir müziği sistem-media-audio-ringtones içine atarak zil sesleri listesine ekleyebilirsin.
    S6 için olan tarayıcıyı yine aynı program ile sistem dosyalarının içine atıp eskisini silip yeni tarayıcıyı gereken izinleri verip aktif edebilirsin.
    Titanium backup adlı uygulama ile tüm uygulamaların yedeğini bir tıkla alabilir daha sonra yine bir tıkla geri yükliyuebilirsin.
    Blackmartalpha adlı uygulama ile pek çok paralı uygulamayı bedava indirip kullanabilirsin.
    CWM yüklersen tüm sistemin yedeğini yani nandroid backup dediğimiz yedeği alabilir beğenmediğin bir sürümden yine cwm modundan rstore diyerek 4-5 dakikada tüm uygulamalar ve ayarlar ile geri dönebilirsin.
    Xposed adlı çok özellikli bir uygulama ile telefonun her yerini değiştirebilirsin ama şu anda lollipop ile pek sağlıklı çalışmıyormuş.
    Eğer CWM yüklemediysen aynı root yaptığın gibi odin programı ile yükliyebilirsin.
    Bazı dosyaları yada custom romları zipli halde cwm den yükleyebilirsin.
    Havanın iyi olduğu seninde müsait olduğun bir zaman haber ver çayını içmeye gelirim.
    Yada sen müsait olunca ara buluşalım bir simitcide çay içer iki fındık kırarız.

Herşey kolay abi de ama Fındık Kırma işinde çok riskli bu yaşta :)

• lk1973 L kullanıcısına yanıt
    Bizde ceviz kırarız
  • En son Gürol abi kalmış bizim forum.
    Gürol abim Z3 S6 derken Note 4 e kıydın mı? :)
    1 - 2 yıl önce yaptığım yorumu tekrarlayacağım :)
    Kesmez seni..

• quote:

Orijinalden alıntı: Tnr1972

En son Gürol abi kalmış bizim forum.
    Gürol abim Z3 S6 derken Note 4 e kıydın mı? :)
    1 - 2 yıl önce yaptığım yorumu tekrarlayacağım :)
    Kesmez seni..

Note 4 ten sonra bayağı dolaştım ama sonucunda note 4 e geri döndüm.
    Konumuz ile artık kimse ilgilenmiyor,ayda bir bir kişi uğruyor.Ben ne zaman baktıysam hep boştu hadi bugünde bir daha bakayım dedim seni gördüm.
    Ha bu arada s6 yı inceledim beni pek açmadı lenovo vibe z2 pro diye süper bir telefon aldım ama hafıza kartı ve bataryanın çıkmaması beni açmadı s6 da öyle ve bataryası az gidiyormuş o yüzden note 4 e döndüm.
    Bu arada herkese fırça atmam lazım millet nerelerde saklandınız.
  • Lg g3 den g2 ye dondum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buradayım

• Hayırlı olsun Gürol abi burdayım :)))

• Burdayım Gurol abı, bol bol vıdeo hazırlıyorum :)
  • Madem herkes burda problem yok ama hiç olmazsa haftada bir durum güncellemesi yapın
  • iOS 9'u inceledim, sizlerlede paylaşayım dedim.

• Teşekkürler Berkan emeğine sağlık.
    iOS zaten vazgeçilmezimdi. Daha stabil ve daha kullanışlı gözüküyor.

• Dostum iphone müthiş keyif vermeye başladı. Açıkçası seneler sonra android ve Samsung sevdam kayboluyor. Özellikle Lolipop güncellemesi, kullandığım Note 4'ün içine etti. Sarj süreleri yerlerde sürünüyor ve aşırı yavaşlama ve kasılma problemleri var. Garanti yüzünden root'da yapamıyorum.

Apple tarafında ise jailbreak ile beraber telefon müthiş oldu. Android'de ki tüm kolaylıklar hatta daha iyileri iphone'a geldi. Birde Siri'yi çok kullanmaya başladım. Özellikle tuşa basmadan sesimle aktif olmasını sağlayan tweak ile sadece telefona konuşuyorum o not alıyor. Açıkçası çok işime yaramaya başladı. Bunun dışında podcastleri de çok kullanıyorum. Türkçe bir çok içerik var. Şimdi Apple Music'de gelsin hemen aile indirimi ile üye olucam ve 4 kişi kullanıcaz. Apple Türkçe içerik olarak çok iyi şeyler sunmaya başladı özellikle Türkiye'ye geldikten sonra.

İphone'u sadece home tuşuna basarak açıyorum mesela buda çok güzel bir özellik. Resmen artık telefona dokunmadan işlem yapmaya başladım müthiş keyifli. Ancak halen diyorum ki, iphone 6'nın 720p ekranı tam bir skandal özellikle Plus ile karşılaştırdığımızda. Açıkçası şu an elimde olsa hemen Plus alıcam ama şimdilik iphone 6 ile devam.

Samsung tarafında ise en ufak lokal çalışma yok. Svoice hala ingilizce ve yerinde sayıyor. Lolipop ise işi mahfetti. S6 edge harika bir telefon ama ram ile sarj süresi sorunları var ve aşırı pahalı. Şu an için mantıklı bir tane android telefon yok.

Valla seneler sonra iphone kendini bana sevdirdi ya helal olsun diyorum

Edit: Home tuşuna basarak değil sadece dokunmamla ekran açılıyor demek istemiştim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkans -- 1 Temmuz 2015; 11:55:17 >

• LG G4 le yola devam.

• Aynen Katılıyorum dostum. Bundan sonra kolay kolay platform değiştireceğimi sanmıyorum.

• Tüm dostların bayramını tebrik ederim.

• Tüm dostlar aileri ile beraber afiyet içinde hayırlı bir bayram geçirsinler.

• 
Sayfa: önceki 336337338339340
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.