Şimdi Ara

Egzost fan dönüyor ama hava üflemiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benim egzost fan dışarıya hava üfleyecek şekilde dönüyor ama üflemiyor. Psu nunda fanı aynı yöne doğru dönüyor ve kanat yapısı aynı ama o üflyor. Sanırım bunun nedeni egzost fanın önü önce ızgara ve sonrada plastik başka bir malzemenin oluşu. O ızgara yer perçinli ve kasanın büyük bir parçası. Orayı çıkartamıyorum. Arkasındaki plastik yeride çıkartırsam kötü duruyor ne yapabilirim bunun için. Çünkü şu an işlemci fanının üzerinden hava akışı belkide hiç yok.

• en azından fanın takılı olduğu yerin fotoraflarını koyabilirsin daha anlaşılır olması bakımından. çünkü dediklerinden bi anlam çıkartamadım.
  • söküver fanın önündeki malzemeleri olsun bitsin
  • fan çok tozlu olmasın
  • tozlu değil yaa. Kasanın kendi metalinden hariç birde dış kaplaması var. yani arka egzost fanın ünü yuvarlak delikli 80 lik fan yeri var. Ama ızgara şeklinde. Onun üzerinde bir tanede plastik kaplama var. Hava oradan geçerken biraz daha yavaşlıyor ve neredeyse hiç hissedilmiyor hava akışı. Plastik parça kasanın arkasını tamamen kapatıyor ve kasaya perçinli.
  • Fanla kasa arasında kasanın içine hava kaçıcak bir aralık yoksa üflemesi lazım önünde ne olursa olsun. Tabi bu önündeki şeyde hava çıkıcak delik falan var dimi
  • delikler çok ufak kalıyor. Üst üste gelen malzemelerin aralıkları çapraz bir şekilde duruyor. dolayısıyla hava delikleri ufacık kalıyor. Psu fanı bile daha kuvvetli üflüyor. toplamda kasaya 2 giriş 2 çıkış var.
  • Konuyu yanlış bölümde açmışsın sorunun adresi Hava Soğutma olmalıydı.

Ya fanı değiştir yada fanın önündeki ızgarayı metal makasıyla kes ve plastiğide çıkart. Fanın önünde hiçbir engel kalmasın kasanın etrafında yuvarlana çoluk çocuk olmadıktan sonra, korkma hiç bir şey olmaz. Ben bu şekilde kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadow006 -- 17 Kasım 2006; 15:00:05 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.