Şimdi Ara

Ekran Kartı Hariç 1960TL vs 1750 TL ? Hangisini almalıyım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle gidip kasayı gördüm. Kesinlikle kasayı değiştirmek istemiyorum.

İkinci olarak 42 inç led tvde kullanılacak. Monitör alınmayacak.Bu yüzden ve ekran kartı daha sonra alınacağı için anakartta HDMI olmak zorunda diye düşündüm ama TV'nin sitesinde bağlantı bilgileri böyle:
    HDMI bağlantı sayısı: 2
    Komponent sayısı (YPbPr): 1
    Scart sayısı (RGB/CVBS): 1
    USB sayısı: 2
    Bilgisayar girişleri: 60 Hz'de 1920x1080 değerine kadar
    Video girişleri: 24, 25, 30, 50, 60 Hz 1920x1080p değerine kadar
    Bu özelliklere bakarak HDMI olmayan ASUS H81 gibi kartlardan da görüntü alabilir miyim i5'in dahili ekran kartından ?

Ramler Vatan internetten Gskill RipjawsX 2x4Gb 215 TL'ye alındı. Buraya ek G105 almak istiyorum. Teknosa'da 115TL. İlk sistem toplamı 1960.
    İkinci sistemde de elimden gelen tüm düşürmeleri yaptım içime sinmese de. Yine ramler 215 TL eklenince.Klavyeyi de (pek istemiyorum ama mecburiyetten) G103 70TL yapınca toplam 1750 TL oluyor.

Siz ne önerirsiniz mutlaka bu bileşenleri kullananınız, hakkında bilgi sahibi olan hocalarımız vardır.
    Anakartta düşündüğüm gibi HDMI girişi olmak zorunda mı TVmin girişlerine baktığınız zaman. İşlemcinin dahili ekran kartından görüntü alabilmem için eğer hdmi olmak zorunda değilse ASUS H81 gibi daha uygun kartları almak isterim. Pc Mate'den şikayetçi olanlar içime kurt düşürdü bir kere.
    İşlemci kısmındaysa klavyeye 40 lira fazladan veriyosun da işlemciye 60 mı vermicen dedim. Sonuç bu çıktı. Şöyle bi bakarsak 4460 Turboyla 3.4 ghz çıkabilirken 4590 3.7'ye çıkabiliyor. Parasına değecek bir fark yaratır mı ?
    Güç kaynağında VS550- 650 farkı nasıl bi getiri sağlar bana ?
    OC falan yapmayacağım zaten işlemciden belli. Gittiği yere kadar gitsin yeter bana. Öyle 2 senede bir değiştirmeyi düşünmüyorum.
    Daha sonra alınacak ama ekran kartı olarak da bu kasaya sığabilen uzunlukta (max 300mm) R9 280X Toxic ayarında nasıl bi kart önerirsiniz ?
    Amaç oyun oynamak. Ne dersiniz ne önerirsiniz nasıl bişey yapabiliriz. Yardımcı olanlara şimdiden çok çok teşekkürler.
     Ekran Kartı Hariç 1960TL vs 1750 TL ? Hangisini almalıyım ? Ekran Kartı Hariç 1960TL vs 1750 TL ? Hangisini almalıyım ?

• .VincentVega. kullanıcısına yanıt
    Su pc mate isinden vazgecin artik z97 lik karta 500 tl vereceksin arkadasim . 290 tlye z97 alirsan o seni pisman eder . 1. Sistemi al bence cok daha uygun . Zaten 2. Sistemdeki karti degistirmedigin surece alinmaz . Ekran karti olarak r9 280x alabilirsin f/p kralidir bence .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: msa139725

Su pc mate isinden vazgecin artik z97 lik karta 500 tl vereceksin arkadasim . 290 tlye z97 alirsan o seni pisman eder . 1. Sistemi al bence cok daha uygun . Zaten 2. Sistemdeki karti degistirmedigin surece alinmaz . Ekran karti olarak r9 280x alabilirsin f/p kralidir bence .

Ben de ondan bahsediyorum ya. Almak istemiyorum o kartı ama diğer sistemde paramın karşılığını alır mıyım ya da H81 kullanarak falan maliyeti düşürebilir miyiz benim durumuma bakarak.
  • hocam ilk sistemi gördüm ve ikinci sisteme bakmaya gerek bile duymadım. ilk sistemi tercih etmelisiniz.eğer fiyatı düşürmek isterseniz anakart olarak asus h81-gamer düşünebilirsiniz. ya da sinerji den alabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hugues de Payen -- 9 Şubat 2015; 1:39:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hugues de Payen

hocam ilk sistemi gördüm ve ikinci sisteme bakmaya gerek bile duymadım. ilk sistemi tercih etmelisiniz.eğer fiyatı düşürmek isterseniz anakart olarak asus h81-gamer düşünebilirsiniz. ya da sinerji den alabilirsiniz

Çok teşekkür ederim hocam pmden kardeşime de çok yardımınız dokunmuş. Allah razı olsun. Sinerjide bayağı ucuzmuş. Nasıl bi site hiçbir bilgim yok, garanti olarak sıkıntı çıkarmazsa ordan toplayabilirim boşa para saçmaya gerek yok. İşte H81 Gamer'da HDMI girişi yok hocam. Tv'ye özelliklerinde yazan herhangi bi girişten bağlayabilir miyim acaba

hocam dvi-hdmi dönüştürücü ile bağlayabilirsiniz hocam. ya da anakart olarak msi h97m-g43 tercih edebilirsiniz fakat dikkat etmeniz gereken şey alacağınız ekran kartının arkasında back plate olmaması. micro-atx anakartlarda, eğer ekran kartında back plate varsa ramlare değebiliyor ve o yüzden düzgün takılamayabiliyor
  • Tabi ya hiç aklıma gelmedi o. Hocam dönüştürücü mü alsam yoksa kablo mu daha sağlıklı olur ? Kablo alayım direk bağlayayım diyorum. Linkteki uygundur sanırım.
    Kablohttp://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/3m-hdmi-to-dvi-hdmi-dvi-kablo-1080p-150287060
    Dönüştürücühttp://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/dvi-to-hdmi-cevirici-dvi-erkek-hdmi-disi-148953398

Edit: Öyleyse micro olmasın hocam ne olacağı belli değil ekran kartının bizi kısıtlamasın anakart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .VincentVega. -- 9 Şubat 2015; 2:18:11 >

hocam kullandığın mesafeye göre kendin belirlersen daha iyi olur ama ben kabloyu tercih ederim. gerçi 3 metre de çok uzun
  • Hocam 1.8lik alırız öyleyse problem olmaz. Lazım olur belki uzatmak isterim falan diye 3luk seçmiştim. Senin yaptığın sinerjideki sistemi almayı düşünüyorum yarın öğlen. Yalnız güç kaynağınıhttp://sinerji.gen.tr/corsair-550w-vs550-cp-9020050-eu-guc-kaynagi-pmu51681 veyahttp://sinerji.gen.tr/zalman-z11-plus-mid-tower-kasa-siyah-pmu52013 yapsak sıkıntı olur mu ? Eğer benimki dursun kaliteli, gerekli dersen duracak.
    Anakart için dehttp://sinerji.gen.tr/gigabyte-h97-d3h-ddr3-1600mhz-svgl16x-1150p-pmu51973 kaliteli gibi duruyor. Bu mu H81 Gamer mi daha doğru bi tercih olur hocam.

hocam yazdıklarını da tercih edebilirsin.hepsi güzel ürünler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.