Şimdi Ara

Ekran kartı neden oyunlarda %99 çalışmıyor . (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
45
Cevap
1
Favori
1.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Diğer oyunlarda böyle bir sıkıntı yaşamadım hocam Battlefield beş hariç bütün oyunları da akıcı şekilde oynuyorum ben de de bir oyuna saplantı olunca başka oyun oynayasım gelmiyor normalde ben hep FIFA oynuyordum ama bilgisayarda FIFA konsoldaki gibi hissiyat vermiyor hiç keyifli olmuyor şimdi girdim öyle Battlefield beş oynayım dedim değerler yüksek ama akıcılık hissiyatı yok o yüzden sizlere danışayım dedim ekran kartı kullanımı da orta ve düşük ayarlarda %100 olmadığı için Ayar oldum ne olacak ki sanki orta ayarlarda da full güçte kullansın sonuçta dünya malı dünyada kalır it gibi çalışsın yüksek grafikte de 140 veriyor orta grafikte de 140 veriyor ama düşük kullanıyor 100 döviz kullansın orta ayarlarda da 200 versin vermiyor işte

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Schi20phrene kullanıcısına yanıt

BF5 bozuk hocam dedikleri gibi. 2 seneder patch atarak düzeltmeye çalışıyorlar zaten. Reddit filan hep bu tarz konularla dolu. Bu oyunda böyle diyip kabul edin.

PC de oyunları hep DualShock 4 ile oynuyorum. FIFA filan yanından bile geçmem. ps4 de gow oynamıştım çok kötüydü. PC de r9 380x le bile çok daha akıcı ve iyi grafikte oynayıp bitirmiştim.

Hangi işlemciyi kullaniyorsunuz. Ne kadar raminiz var. Normalde anlık takılma olmaz oyunlarda ram yettiği surece. Ama bf 5 te ki gibi optimizasyon sıkıntılı ise olabilir. Eğer fps deki dalgalanma sizi rahatsız ediyorsa rivatuner gibi bir yazılımla fps yi sabitleyin.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bu dediğini 7800x3d ve 5800x3d sağlayabiliyor özellikle cod warzonede

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • sadafa1 kullanıcısına yanıt
    Eskiden ryzen 3600 3070 kullaniyordum cok kotu fps aliyordum warzonede şuan 6750xt 7800x3d ile inanilmaz vs aliyorum 1080p version 1440p de işlemci önemli ekran kartinidan tam verim almak istiyorsaniz bu tür oyunlarda daha az drop ve fps dalgalanmasi oluyor

LG 27GL83a 144Hz monitor.

asus dual rx 6700 xt öç

AMD 5600X CPU + Noctua nh D14.

G.Skill 16 GB (2x8GB) Trident Z Neo DDR4 3600MHz CL16 AMD Ryzen uyumlu RGB LED RAM.

+

G.Skill 16 GB (2x8GB) Trident Z Neo DDR4 3600MHz CL16 AMD Ryzen uyumlu RGB LED RAM.

Toplamda 32 GB.

Aerocool KCAS 750W 80+ Gold PSU.

Sistan bu şekilde hocam

• i Am Not Dead kullanıcısına yanıt

Hocam sizde sistem akıcılık yağ gibi bizdeki margarin gibi :))

• Hardware Unboxedyoutube
    Nvidia Has a Driver Overhead Problem, GeForce vs Radeon on Low-End CPUs
    https://www.youtube.com/watch?v=JLEIJhunaW8&feature=youtu.be

Bunun sebebini burada biraz açıklamışlar. Nvidia sürücüsü işlemciye daha fazla yüklendiği icin işlemci limitli oyunlarda amd GPU daha fazla fps veriyor.

Bence ilk firsatta işlemciyi satin 5800x3d ve peerless assassin alin aşiri iyi olur oyun keyfiniz 6700 falan yeterince güçlü kart ama işlemcilerden dolayi gücünü gösteremiyor bazi oyun motorlarinda 🙂

Ekran kartı neden oyunlarda %99 çalışmıyor      .

Aynen çünkü nvidia bazi işlemleri işlemciye yaptiriyor bu nedenle darboğaz daha çok yaşaniyor source oyun motorunda çok hissediliyor birde warzonede fakat bazi oyunlarda hiç hissedilmiyor

Bu sistem gayet iyi. Bu saçma oyun icin 3d işlemcilere gitmek mantıklı mi hic bilmiyorum. Takip ediyor musunuz adam görünce takılınca fps kaça düşüyor. Msi afterburnerdan takip edebilirsiniz.

maşaALLAH , hocam Rabbim nazardan saklasın bir şey diyim mi buradan bakınca çok tatlı görünüyor☺️☺️☺️

güzel günlerde keyifle kullanmanızı temenni ederim

hocam bu işin sonu yok ya onu alıyoruz sonra başka bir şey daha almak gerekiyor tam her şeyi kurdum diyorsunuz garantisi bitiyor bozuluyor derken derken derken bir türlü hiçbir şey tam olmuyor gerçi şu anda piyasayı da bilmiyorum cepten ne kadar para çıkması gerektiğini falan ben ama yazdığınız işlemcinin notunu aldım araştırayım onu elimdekini satıp üzerine çok büyüksek para koymak gerekmiyorsa İlerleyen bir zaman diliminde nasip olursa almaya çalışırım hocam

• Yeni sekmede açtım hocam onu da nasip olursa yarın izleyeceğim şimdi oyundan çıkıpta açtığım sekmelere girip bakamıyorum sizlere de mesaj yazarken oyunda boşluk buldukça yazıyorum 😂😂😂

@i Am Not Dead

hocam sizin dediğiniz işlemciye baktım da resmen bir konsol parası hocam ben bu işlemciyi istesem de almam bütçe buna yetiyor ama içim acır harbiden 🙈

ben çok araştirdim en fp sistem buydu 1080p için fazlasina gerek yok çoğu oyunda 144fps sağliyor daha fazla upgrade yapmama gerek kalmadi zaten 35k falan sistem bu işin sonu yok evet ama 1080p nin sonu bu bence daha fazla upgrade işe yaramiyor 😄 2k ve 4k ya alişamadim benim gibi 30 yaş üstü insanlar için 1080p ideal savas oyunlarinda hem daha ucuz 😂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i Am Not Dead -- 10 Aralık 2023; 3:19:5 >

hocam ben baktımda fiyatı gerçekten yüksekmiş yani elhamdülillah bütçem var almak istesem alırım ama israf olur benim için artık gözüm takip programı gibi oldu hocam işlemciden kaynaklı değil büyük ihtimalle oyundan kaynaklı çünkü sadece bu oyunda böyle yapıyor diğer çatışma oyunlarında yağ gibi akıyor boyun demekki yazılımsal olarak özürlü olduğu için anlık olarak düşüşler yapıyor hocam hem bir de bizim ülkemizin Maalesef ki internet çıkışları gecikmeli olduğu için adamlar yurtdışında sıfır gecikmeyle oynarken bizden bir saniye önce bizi görüyorlar büyük ihtimalle oda çok büyük bir etki yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schi20phrene -- 10 Aralık 2023; 3:20:17 >

Hocam o dediğiniz olayı ben de birebir de tecrübe ediyorum monitör benim 2K çözünürlükte ikinci bir monitör var 1080 piksel onda oynayınca oyunları aşırı derecede aksiyon oluyor ve çok fazladan veriyorum 2K monitör da ise tamam görüntü kıyak oluyor film gibi oluyor ama 1080 pikselle aldığım hissiyat ve akıcılık performansını alamıyorum hocam

☺️

Gayet yeterli tabiki oyun motoru kotu optimize edildiği icin adam karşiniza gelince fps daha çok düşüyor.
    Pinginiz yüksekse sizde bunu kendi avantajiniza kullanın. Dünyaca ünlü Xantares peek diye bir kavram var. Bu bf 5 te nasıl kullanilir bilmiyorum ama bir yolunu bulursunuz. Tabi yapılması gereken birşey de keyif almaya bakin. İstatistiklere çok takilirsaniz zevk almak icin oynadığınız oyun zehir olur.

Bu arada arkadaşin dedigi dogru 5600x de gayet yeterli fps 100 e dussede bir sey olmaz benimki sadece fantazi 😃 ekran kartindan tam verim almayi seviyorumbide uzunca zamandir bu sistemi dizmek içimde kalmişti en sonunda aliyim dedim

Çok haklısınız hocam insan stres atayım derken daha çok stres yapıyor boşuboşuna gergin ve sinirli oluyor olduğu kadar olmadığı kader nerede trak orada bırak diyip tadını çıkartmak en güzeli 😄

Hocam elinize para geçmiş hayalinizi gerçekleştirmişsiniz iyi yapmışsınız aklınızda kalcağına masanızda dursun haliniz vaktiniz sağlığınız yerinde iken keyifle kullanın tabii ki de sonuçta dünya malı dünyada kalıyor sizden sanki daha mı değerli güzel günlerde keyifle kullanmanızı temenni ederim ama hocam imkanınız varsa şu konsolu üreticileri ile bir kontak kuralım da bütün oyunlarda bilgisayardaki gibi Klavye ve fare desteği getirsinler ben de konsola geçeyim yoruldum mu hocam ya İşlemci alırız yarı parasına gider soğutucu alırız kasa alırız dört tarafı açık fanlı olanlardan alırız ona alırız bunu alırız yine de hiçbir şey tamam olmuyor yıldım hocam yıldım 😂🙈

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.