Şimdi Ara

Ekran Kartı öneri/tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şu an elimde GTX560 var. Fakat arıza yaptı, yüklü Graphic RAM kullanan oyunları açtığımda ekranda çizikler çıkıyor. Daha sonra da "Display driver stopped working and successfully saved" gibisinden uyarıyla kendini kurtarıyor. Şöyle bir şey

Zaten yeni bir kart almayı düşünüyordum, şimdi mecbur kalmış oldum. Aklımda GTX 770, 780 veya 970 var. Ama 770'lerin uygun fiyatlıları 2GB, dolayısıyla pek almak istemiyorum. 1-2 sene içerisinde sıkıntı çıkarmaya başlayacaktır diye düşünüyorum.
    AMD kesinlikle düşünmüyorum. Ve bütçem maksimum 1050 TL.
    780 ile 970 arasındaki fark çok büyük değil fakat fiyat farkı gördüğüm kadarıyla değmeyecek kadar fazla.
    Doğru mu düşünüyorum ya da başka bir düşünceniz var mı merak ediyorum.
    Bir de hangi marka iyidir? Zotac'ın fiyatları en uygun mesela ama iyi midir?

Sistemim:
    CPU: AMD FX6100 (evet, berbat)
    RAM: 8GB Ram
    Anakart: Gigabyte 990FXA-D3
    PSU: Corsair 600W (+80'li olanlardan, hatırlayamadım tam modeli)

PS: İşlemciyi bir dahaki ay değiştirmeyi düşünüyorum, lütfen onun kötü olduğundan, değmeyeceğinden falan bahsetmeyiniz.

PSS: Ekran kartımdaki soruna değinmeyek isteyen olursa şu ana kadar yaptıklarım.
    2.5 yıldır stabil çalışan driver'ı kullanıyordum, spotify dışında yeni hiçbir uygulama yüklemeden bu arıza ortaya çıktı.
    1) En güncel driver'ı kurmayı denedim.
    2) Windows'u yeniden yükledim.
    3) Windows 8'den 8.1'a yükselttim.
    4) Ekran kartının üstündeki tozları temizledim.
    5) PCI slotundaki tozları temizledim.
    6) Kartı başka PCI slotunda denedim. (x16 ikisi de)
    7) Monitörü diğer DVI slotunda denedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ß_De -- 23 Aralık 2014; 18:42:51 >

• ß_De ß kullanıcısına yanıt
    Şu olabilir:ZOTAC GeForce GTX 970 4GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı - ZT-90101-10P 1014TL
  • ydagli42 kullanıcısına yanıt
    Hangi mağazada bu 1014 TL? Çok iyi olur bu gerçekten.
  • Arkadasin dedigi gibi 970 alin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Yazmayı unutmuşum.Eksen bilgisayar.
  • Teşekkürler, gözümden kaçmış o fiyat. Gayet uygun duruyor.
  • Ekran kartında çizgi görünce hatırladım benim HD 6850 vardı ona 200 derece 5 dk süre fırınlama yaptım ilk günkü gibi kullanıyorum 5 yıllık kart olmasına rağmen sizde uygulayın tavsiye edrim bu yöntemi boşuna çöpe gitmesin kart

• kara344 kullanıcısına yanıt
    onu ben de araştırdım fakat benimki o şekilde bir sorun değil. Sürekli olan bir çizgi değil yani. Yalnızca kart zorlandığında ekran sallanmaya başlayıp o çizgiler geliyor, sürücü kendini kurtarınca gidiyorlar. Çok durursa da o şekilde mavi ekran veriyor.
    Benim kartta da ilk başta sizdeki sorunlar gibi arasıra oluyordu. Kesin çözümü fırınlamada bulmdum.

• EVGA Superclocked ACX 2.0 ile Zotac'ın 970'i arasındaki fark hakkında ne düşünüyorsunuz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.