Şimdi Ara

ekran kartlarında en belirleyici özellik ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimde sapphire radeon HD 4850 1 GB 256 bit ekran kartı var (128 bit sanıyordum ama 4850nin 128bit i olmadığını duyunca şaşırmıştım). Bunu değiştirmek istiyorum ama ekran kartlarının en belirleyici özelliği hakkında her kafadan başka ses çıkıyor ve bende bunu DH forumuna bi sorayım kesin çözerler diye düşündüm :P Sizce ddr mı , ekran kartının gb'ı mı , biti mi , bellek, çekirdek hızları mı , shader , openGL, dx destekleri mi ?

• hanrypoter H kullanıcısına yanıt
    Mimari farkı hocam eski 256 bit kartlar şimdiki 128 bitlerle yarışamıo bile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekran kartında ön planı çıkan hususlar ddr,shader unified,bit, mesela ddr5 128 bit ekran kartı ddr3 256bit den iyidir :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CryZENx -- 16 Mayıs 2014; 22:13:29 >
  • tek birşeye bakarsanız zararlı çıkarsınız birdünya testler incelemeler var onları takip edin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hanrypoter H kullanıcısına yanıt
    bütçe söyle güzel bişey önerelim
  • Önemli olan Gpu mimarisidir.Bellek, bit, bellek tipi daha sonra bakılması gereken faktörlerdir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni nesil olmasi en dikkat cekici ozellik bana gore.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hd7770 , hd7850 , hd7870 , r9 270 x vs bakabilirsin bütçe belirtmemissin ama

• quote:

Orijinalden alıntı: hanrypoter

Elimde sapphire radeon HD 4850 1 GB 256 bit ekran kartı var (128 bit sanıyordum ama 4850nin 128bit i olmadığını duyunca şaşırmıştım). Bunu değiştirmek istiyorum ama ekran kartlarının en belirleyici özelliği hakkında her kafadan başka ses çıkıyor ve bende bunu DH forumuna bi sorayım kesin çözerler diye düşündüm :P Sizce ddr mı , ekran kartının gb'ı mı , biti mi , bellek, çekirdek hızları mı , shader , openGL, dx destekleri mi ?

Cevap: ekran kartlarında en belirleyici özellik ?

1- mimari
    2- bütçen
    3- beklentin
    4- sistemine uyumu
  • fiyatı
  • Pekii ben simdi soyle bir sey sormak istiyorum ;

Pci-X16 Gen 1.1 ankartta ,, HD7750 mi daha çok performans verir yoksa GTX550 Ti m daha çok performans verir ? Teşekkürler.

Not : Gtx 650 de olabilir.

• Ben 7850 almayı düşünüyorum gerçekten karta ve yorumlarına hayran kaldım ve bütçeme cuk oturuyor. 400 liraya vatandan onu alıp birda 300 wattlık çürümüş psumu crossair 550 watta çıkartıcam o da 150 lira. 600 lira bütçem vardı eğer daha iyi birşey önericek varsa sevinirim ama arttırılıcak psu yu göz ardı etmesin. 8 gb ramim , 500 gb yerim ve i5 işlemcim var tek eksiğim ekran kartı ve psu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.