Şimdi Ara

ELECTROLUX EWF1486GDW2 ARIZA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Forumdaki tavsiyeler doğrultusunda teknosa internet sitesi üzerinden 28.06 tarihinde aldığım ve tarafıma 13/07 tarihinde teslim edilen ELECTROLUX EWF1486GDW2 marka çamaşır makinesi, devir hızı ne olursa olsun yüksek ses, titreşim hatta yürüme problemi ile karşılaştım. Kurulum yapılırken ayakların yere tam basmasına ve terazide olmasına özellikle dikkat ettik.

Öğle vakti çamaşırları koyup alışverişe gidip geldiğimde çamaşır makinasını banyonun ortasında banyo dolabına dayanmış halde buldum. Yerde alttaki resimlerde gözüken parçanın makinenin arkasından koptuğunu farkettim. Aşırı yük kesinlikle koyulmamıştır. 3-4 kilo tutan 2 kot, 1 havlu 5-6 tane tshirt koyulmuştur.

Sizlere danışmak istediğim konu, Makinenin arkasından kopan bu parça nedir?
    teslim edileli 15 gün geçmiş bu makine tamire gidecek, ayıplı ürün kategorisine girermi? Girerse para iadesi mi alırım?

• Merhaba; makineyi siz mi kurdunuz?
  • Hayır Candoğan Bey,

Yetkili servis kurulumu yaptı. Servis kurulum kağıdı mevcut.

Edit: İnternette yaptığım araştırmaya göre söz konusu vidalar tamburu taşıma esnasında sabit tutmak için yapılmış pimlermiş. Kurulum esnasında bunların çıkarılması gerekiyormuş. Bu bilgi doğru mudur? Makinayı 2-3 kere çalıştırmıştık. Kalıcı bir zarar gelmişmidir? ürünü yenisi ile değiştirme şansım var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hörkül -- 29 Temmuz 2016; 12:30:40 >

• hörkül H kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

Makinenizden düşen parça nakliye emniyet vidaları. Bu vidaların kurulum esnasında çıkarılması gerekiyor yoksa bahsettiğiniz şekilde makine sarsıntı ve yürüme yapar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Felice Forte

Merhaba;

Makinenizden düşen parça nakliye emniyet vidaları. Bu vidaların kurulum esnasında çıkarılması gerekiyor yoksa bahsettiğiniz şekilde makine sarsıntı ve yürüme yapar.

İlginiz için teşekkür ederim. Eğer bu konuda bilgi sahibiyseniz sizlere bir sorum daha olacaktı;

Kurulumdan sonra 2 kere uzun (1400 ve 1200 devir) 1 kere kısa programda (800 devir) yıkama yaptım. Tamburu tutan pimlerden birinin darbe veya titreşim sonucu kopması, diğer pimlerin etrafında da demir tozu olması sebebiyle makinenin iç aksamında bir hasar oluşmuş mudur? Bu gün servis kontrol için gelecek. Yasal haklarım nelerdir?

Tekrar teşekkür ederim.
  • Yuh ya. Nakliye civatalarini çıkartmadan nasıl kurulum yaparlar.Sırf iş yetiştirmek için bilinçsizce hareket ediyorlar. Makineye zarar vermiştir tabiki yenisi ile degisin mümkünse şikayet edin

• hörkül H kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

Kusura bakmayın gün içinde yoğunluktan foruma bakamadım. Servis geldimi ve ne dedi?

Nakliye emniyet vidalarından biri yerinden fırlamıştı ve bu en azından dış kazanda nakliye vidasının girdiği yerde tahribata neden olmuş olabilir.

Servisin sorumsuzluğunu size yıkamazlar. Forumda Bosch marka çamaşır makinesi alan biri servis tezgah altına yerleştirirken yan duvarını çizmişti makinenin. Bu forumdan arkadaşımızda Bosch çağrı merkezine ulaşınca hemen yenisi ile değiştirmişlerdi. Hakkınızı arayın. Servis bugün gelince ne yaptı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Felice Forte

Merhaba;

Kusura bakmayın gün içinde yoğunluktan foruma bakamadım. Servis geldimi ve ne dedi?

Nakliye emniyet vidalarından biri yerinden fırlamıştı ve bu en azından dış kazanda nakliye vidasının girdiği yerde tahribata neden olmuş olabilir.

Servisin sorumsuzluğunu size yıkamazlar. Forumda Bosch marka çamaşır makinesi alan biri servis tezgah altına yerleştirirken yan duvarını çizmişti makinenin. Bu forumdan arkadaşımızda Bosch çağrı merkezine ulaşınca hemen yenisi ile değiştirmişlerdi. Hakkınızı arayın. Servis bugün gelince ne yaptı?

Selamlar,

Servis geldiğinde evde değildim. Elektrlux'un başka bir servisi gelmiş. Raporuna emniyet civataları sökülmeden montaj yapıldığını yazmış, annem'e de önceki servisin yaptığı hatayı bildireceklerini söylemiş. Servisle telefonda görüştüm, üst kapağı açıp hasar olup olmadığını kontrol etmişler. Bana makinenin aksamında bir sıkıntı olmadığını söylediler. Annemde gözle görülür bir şey görememiş.(tabi sonuçta biz bu işin uzmanları değiliz.) Akşam eve geldiğimde tam kapasite 1400 devir bir yıkama yaptırdım. Yürüme ve sarsıntı olmadığını gördüm. Ama 3-4 ay sonra bir sıkıntı çıkar mı bilemiyorum:( Açıkcası müşteri hizmetleri, yeni servis incelemesi, tüketici hakem heyeti gibi konularla uğraşacak ne zamanım ne enerjim var. Bu konularda çok çabuk geriliyorum. Kararsız kaldım...

Edit: Az önce elektrolux müşteri hizmetlerinden arandım. Forum üzerinden durumu öğrenmişler.

Konuyla ilgili kurulumu yapan servisin aslında sadece kendi sattıkları ürünlerin kurulumunu yapan bir bayi olduğunu öğrendim. Kurulum için ilk defa elektrolüx müşteri hizmetlerini aradığım tarihte( Kayıtlarından bunu görebilirler) yanlışlıkla bu servisin yönlendirildiğini anladım. Müşteri hizmetlerinden arayan Yılmaz Bey çok ilgiliydi. Bu sebeple ürünü değiştirmeme kararı aldım. Önümüzde 3 yıllık bir garanti süresi var. İlerleyen yıllar da makine ile ilgili bir sıkıntı yaşarsam bu konuya tekrar bilgilendirme mesajı atacağım.

İlgi gösteren, cevap yazan tüm kişilere teşekkür ediyorum. İyi günler diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hörkül -- 29 Temmuz 2016; 12:28:59 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.