Şimdi Ara

Elektrik faturası sorunsalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler sorunum biraz farklı. elektrik faturam aşırı geliyor. şöyle diyeyim son 1 yılda ödediğim en düşük fatura 1100 TL aydemden baktırdık kaçak yok. saatte sorun yok. elektronik eşyalara tek tek baktırdık kaçak yok. gece 2 klima çalışıyor masaüstü pc günde 1-2 saat kapalı kalıyor. 2 televizyon sureklı acık digerleri klasik beyaz eşyalar. ben acıkcası bunların 1100 liralık elektrik yakacağını düşünmüyorum. ki aydemdeki arkadaşlarda bu kadar yakması imkansız dediler. 2 ay boyunca onların sistemlerinide kontrol ettik. yine yok. bunun sebebi ne olabilir sizce?

• Bi zahmet o kadar fatura gelsin. O kadar elektriği fabrikalar 3 ayda zor kullaniyo. Lukse bak 2 klima var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeLLsTeR

Bi zahmet o kadar fatura gelsin. O kadar elektriği fabrikalar 3 ayda zor kullaniyo. Lukse bak 2 klima var

hocam klamaların a+++ yani 7-24 calıstırsamda o kadar elektrik faturası gelemezmiş. aydemdeki arkadaşlar söyledi. yani sorun klimalarda felan değilmiş. ama nasıl geliyor anlamış değilim hala. çözemedik bir türlü. böyle giderse evi değiştireceğim. kiranın neredeyse 2,5 katı fatura oduyorum..
  • sen onlara bakma

bide su var ortalama bir pc 9 saatte 1 tl elektrik yakar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dfk24

sen onlara bakma

Oha ayda 30-40 lira elektrik faturasına katkım var
  • bak simdi sabah aksam 2 klima calısıyor bazen 3 klima aynı anda calısıp aynı anda 3 televizyon calısıyor zaten beyaz esyaları kullanabıldıgımız kadar kullanıyoruz. ay sonu faturayı merakla beklıyorum fakat sızınkı gercekten abartı olmus.

edit: sizin elektrik direğine biri askı atmış voltajınızdan cekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OA -- 20 Ağustos 2014; 3:14:30 >
  • Birader bizim iş yerinde 2 tane enjeksiyon makinası çalışıyor + 1 tonluk havalandırma + makinaları soğutmak için motor + kırma makinası + 2 baslı radyo çalışıyor 2 milyar geliyor.Sen evde napıyorsun?

• beleş elektrik gibisi var mı bea
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShaNexxx

Birader bizim iş yerinde 2 tane enjeksiyon makinası çalışıyor + 1 tonluk havalandırma + makinaları soğutmak için motor + kırma makinası + 2 baslı radyo çalışıyor 2 milyar geliyor.Sen evde napıyorsun?

hocam hiç sorma yahu. 2 aylık elektrik faturasına 5180TL veridiğimi biliyorum ben. diyorum evi lokanta yada oto temizlikçisi felan mı yapsam en azından para kazanırım... dedim acaba bilgisayar mı yiyor. 1 ay boyunca surekli laptop kullandım. masaüstüne dokunmadım. yine aynı yine aynı hayır altta dükkan olur onlar bizden elektrik çeker... o da yok. sağda solda 2 tane ev var 2 side almancı adamların yılın 6 ayı almanyadalar. kafayı yiyecegim o olacak yukarıda arkadaşın dediği gibi küçük çaplı fabrika faturası ödüyorum her ay resmen...
  • O kadar fatura gelmez sanmıyorum ben staj yaptığım yerde CNC makineleri saatlerce çalışıyor geceleride açık kalıyordu 2 3 gün boyunca kaldığı bile oldu ama aylık fatura 1100 tl idi adım gibi hatırlıyorum
  • Bizde de iki klima var. Bir ara çok ve gereksiz çalıştı ve 200 lira geldi. Mutfakta 3 buzdolabı bir bulaşık makinesi var. Çamaşır makinesi de var bilgisayar da, LCD TV falan. Ama ampuller tasarruflu

Bizim arkadaşlar her gün 4-5 saat klima açık fatura 45 - 60 arası diyince bizim fatura niye yüksek geliyor diyorum.

100-200 lira ver saati değiştir. Kiradan düş

• quote:

Orijinalden alıntı: SüperEspri

quote:

sen onlara bakma

O kadar yok, pc nin harcadğı güce göre değişiyor
  • quote:

quote:

quote:

sen onlara bakma

300W Güç kaynağım var.Ne kadar harcar ki

• quote:

quote:

quote:

quote:

sen onlara bakma

Ayda 5 lirayı geçmez milletin abartmasına bakma

• quote:

quote:

quote:

quote:

sen onlara bakma

5 10 lirayı geçmez

• bizde bi tv var sürekli açık başka elektrik tüketen tek benim bilgisayar var oda 500w ve günde toplasan en fazla 6-7 saat açıktır gerisi beyaz eşyalar ve fatura 110liradan aşağı gelmiyor ablam antalyada yaşıyor klima gece gündüz açık televizyon sürekli açık 50 liradan fazla gelmiyor artık sorun istanbulda mı ney anlamadım
  • Sorunsal

• quote:

Orijinalden alıntı: sorlag132

beyler sorunum biraz farklı. elektrik faturam aşırı geliyor. şöyle diyeyim son 1 yılda ödediğim en düşük fatura 1100 TL aydemden baktırdık kaçak yok. saatte sorun yok. elektronik eşyalara tek tek baktırdık kaçak yok. gece 2 klima çalışıyor masaüstü pc günde 1-2 saat kapalı kalıyor. 2 televizyon sureklı acık digerleri klasik beyaz eşyalar. ben acıkcası bunların 1100 liralık elektrik yakacağını düşünmüyorum. ki aydemdeki arkadaşlarda bu kadar yakması imkansız dediler. 2 ay boyunca onların sistemlerinide kontrol ettik. yine yok. bunun sebebi ne olabilir sizce?

oturduğun bina kaç senelik?
  • Derhal ?ikayette bulunarak saatin de?i?mesini talep edin, aynysy ba?ymyza geldi, bir yerde saat normal diyorlar aryzaly aslynda o kadar fatura my olur el insaf...
    Vakit geçmeden ysrarla isteyin sonrada faturanyz normale inince eski faturalary götürüp itiraz edin mahkemeye vermeye hazyrlandy?ynyzy söyleyin, ort. tüketim hesaplayyp düzeltsinler yoksa gerçekten mahkemeye için bir avukata dany?yn.... saygylar

https://www.facebook.co...%B1lar/1450189181921280
    Bizim sayfamyzy ziyaret etmeyi unutmayyn.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.