Şimdi Ara

Elektrik kesintisinden sonra perf. düşüşü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta da belirttiğim gibi elektrik kesildikten sonra bilgisiyar eskisinden daha kötü bir hale geldi. Videoları 480p'de bile izleyemez oldum; sabit 30FPS aldığım oyunlarda 25'i göremez oldum. Forumda dolaşırken bile kastığı oluyor. Sistemim baya eski sanırım pek ayrıntısına gerek yok.Denediklerim;
    1)Ekran kartı driverını kaldır-yükle yaptım.
    2)Format attım.
    3)HdTune'la HDD'yi tarattım.
    4)CHKDSK yaptım.
    5)Başka bir HDD alıp sistemi tekrar kurdum.
    Herhangi biri fayda sağlamadı. Zaten HdTune testinde sıkıntı çıkmamıştı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Edit:RAM'leri teste soktum sıkıntı çıkmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ne yapsam bilemedim -- 7 Ağustos 2014; 13:37:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sanalwarrior

Başlıkta da belirttiğim gibi elektrik kesildikten sonra bilgisiyar eskisinden daha kötü bir hale geldi. Videoları 480p'de bile izleyemez oldum; sabit 30FPS aldığım oyunlarda 25'i göremez oldum. Forumda dolaşırken bile kastığı oluyor. Sistemim baya eski sanırım pek ayrıntısına gerek yok.Denediklerim;
    1)Ekran kartı driverını kaldır-yükle yaptım.
    2)Format attım.
    3)HdTune'la HDD'yi tarattım.
    4)CHKDSK yaptım.
    5)Başka bir HDD alıp sistemi tekrar kurdum.
    Herhangi biri fayda sağlamadı. Zaten HdTune testinde sıkıntı çıkmamıştı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Anakartın Ve Ramlerin sorunla karsılasmıs parçalarda performasn düşüklüğü bundan kaynaklanıyor parçaların elektrkten etkilenmiş acıkcası
  • bymustafa59 kullanıcısına yanıt
    Atayım mı bilgisayarı ne dersin? Zaten 1.5GB DDR2 400MHz RAM + 2.20GHz AMD Athlon CPU var.
  • quote:

Atayım mı bilgisayarı ne dersin? Zaten 1.5GB DDR2 400MHz RAM + 2.20GHz AMD Athlon CPU var.

PARÇALARI 2. EL ALAN BİR YERE SAT ATACAGINA..
    Hayır gelmez mi daha bu bilgisayardan?
  • quote:

Hayır gelmez mi daha bu bilgisayardan?

GELİR NEDEN OLMASIN BELKİDE ELEKTRİK KESİNTİSİ YUZUNDEN SİSTEM DOSYALARINDA BOZULMA OLDU FORMAT ATMA İMKANIN VARSA AT OYLE BAK BİRDE..
    Format attım atmasına da yaramadı hocam.
  • quote:

Format attım atmasına da yaramadı hocam.

KASA İÇİNE BİR BAK FANLAR TAM HIZ DONUYORMU + TOZ V E TERMAL MACUN TEMİZLİĞİ YAP PARÇALARI ÇIKAR TAK YAP
    Fanlar tamam, kasa temizlendi. Parçaları tak-çıkar yaptıktan sonra yazarım hocam.
  • quote:

Fanlar tamam, kasa temizlendi. Parçaları tak-çıkar yaptıktan sonra yazarım hocam.

TERMAL MACUN UNUTMA İÇİNE BAKMISKEN ŞİŞMİŞ KONDANSATOR FELAN VARMI ONLARIDA SOYLERSEN DAHA İYİ YARDIMCI OLABİLİRİM ŞİŞMİŞ VEYA KARARMIS BİŞEY VAMRI?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.