Şimdi Ara

Elektro Gitarcılardan Öneri Bekliyorum.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler iyi günler herkese.Yaklaşık 2 senedir davulcuyum.Yaz tatilinde evde olduğumdan dolayı hem evde yer sıkıntısı hemde ses nedeniyle eve davul alamıyorum.Bunu fırsata dönüştürmek için elektro gitara başlamayı düşünüyorum.Sesine çok aşikarım grupta gitarist baya solo attığından dolayı.Daha önce bi kaç kez nothing else matters'in o efsane introsunu çalmaktan başka bi birikimim yok elimde.ayrıca klasik gitar hiç ilgimi çekmiyor.akustiğin de sadece sesi hoş geliyo kulağıma ve ikisini de tıngırdatmaktan başka bişey yapmadım(kurs ders vs.) velhasılkelam -doğru mu yazdım bunu bilmiyorum- çalacağım tür metal.(davulda da metal çalıyorum) bana gelip 1-2 milyarlık elektro gitar tavsiye etmeyin o kadar bütçem olsa davula üç beş zil alırdım :) benim aklımda stagg s250 var.başka önerisi olan varmı sadece metal çalıcam dediğim gibi he bu arada amfimde var ıbanez 10g.fiyat aralığı 2.el dahil 250 taş çatlasın 300

• Öncelikle merhaba metal istiyorsan h manyetikti olması lazım mesela 2.el cort kx5 olabilir çok geldi ise fiyatı squier hss stratocaster olabilir epiphone lp100 olabilir ve gelelim asıl olaya elektro gitarda asıl olay amfidir güzel Bi amfi varda gitardanda güzel sesler alabilirsin amfi için metal üzerine line6 iv spider bakabilirsin 2. El ya da Blackstar core serisi fender amfi alma bence fender senin istediğin müzik tarzına uyacak bir amfi değil 10w ibanez demişsin bence ondanda uzak dur güzel modellemisi olan bir amfi tercih edersen işin daha iyi olur gibi düşünüyorum (Yanlış yazmış veya devrik cümle kullanmış olabilirim kusura bakma)
  • kardeşim elime gitar almadım yani bunları alsamda zevkini tam alamamki. haksız mıyım ?
  • bu arada washburn düşünüyorum nasıl sizce idare eder mi biraz beni ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: drummerboy

bu arada washburn düşünüyorum nasıl sizce idare eder mi biraz beni ?
    hocam hem metal müzik hemde 250-300 arası istiyorsan sana önereceğim marka olur o fiyata ikinci el ya bc rich warlock one bulursun yada üstüne biraz daha koyarak jacksonın başlangıç seviyesi veya epiphone special 2 alırsın benim sana önerebilceklerim bunlar. Eğer başka bir şey düşünürsen sahibindene bak derim ama asla cort alma 250-300 fiyat civarındaki cortların hepsi çöptür
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkudagli

hocam hem metal müzik hemde 250-300 arası istiyorsan sana önereceğim marka olur o fiyata ikinci el ya bc rich warlock one bulursun yada üstüne biraz daha koyarak jacksonın başlangıç seviyesi veya epiphone special 2 alırsın benim sana önerebilceklerim bunlar. Eğer başka bir şey düşünürsen sahibindene bak derim ama asla cort alma 250-300 fiyat civarındaki cortların hepsi çöptür

Alıntıları Göster
    Hocam elektro davul alın
  • washburn wı14 düşünüyorum başkan.nasıldır acaba bi fikri olan varsa yazsın

elektronik davul çok düşündüm ama denedim ve bayadır akustik kullanan biri için hiç tatmin edici değil.
  • drummerboy D kullanıcısına yanıt
    Bro sen neden bu kadar kastın ki böyle, al bir cort x2 ya da Ibanez grg170 1 yıl idare eder. Amfi olarak ta ucuza Blackstar ID Core 10'lar var. 450 liraya alırsın bu dediklerimi ve 1 yıl rahat götürür. Her türlü efekt var amfide.
  • yok moruk kastığımdan değil bi kaç bilgi öğrendim. gitarın humbacker olması metal için daha avantajlı. e şimdi wasburn wı14te öyle bi soriyim dedim. bide amfi alamam ki ibanez 10g var ne kadar iyiyse yani idare etcez @berdin123
  • quote:

yok moruk kastığımdan değil bi kaç bilgi öğrendim. gitarın humbacker olması metal için daha avantajlı. e şimdi wasburn wı14te öyle bi soriyim dedim. bide amfi alamam ki ibanez 10g var ne kadar iyiyse yani idare etcez @berdin123

Ibz 10g üzerinde hiçbir efekt barındırmayan bir amfi, seni bir süre idare eder. Ama şarkı çalmak istemeye başladığında efektsiz birşeye benzemediğini göreceksin. O zaman dediğim amfiden edinirsin bir tane. Şimdi humbucker = metal müzik değildir. Humbuckerlar single manyetiklerden daha güçlülerdir ve daha geniş bir frekans aralığını hoparlöre iletirler. Bu sebeple basslar daha iyi duyulacağından dolayı metal, jazz, hardrock vb. müziklerde sıkça kullanılırlar. Başlangıç gitarı olarak bilindik ve kolay satılabilecek bir markanın gitarını al. Washburn alırsın bir daha da satamazsın.

• kardeşim 200 liraya aldığım gitarı satsam ne olur satmasam ne olur senin dediğin gitarlara baktım hepsi aradığım türden.lakin o kadar para sayamam onlara.washburn wı14 o yüzden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drummerboy -- 22 Temmuz 2016; 20:46:28 >
  • quote:

kardeşim 200 liraya aldığım gitarı satsam ne olur satmasam ne olur senin dediğin gitarlara baktım hepsi aradığım türden.lakin o kadar para sayamam onlara.washburn wı14 o yüzden
    Valla dostum davulla gitar çok farklı enstrümanlar,bunu öncelikle kavramanı isterim, gitarı eline alınca da hem hoop metallica - enter sandman çalmaya başlamıyor insan, çok büyük emek sarfetmek gerekiyor, parmaklar haşat oluyor, bir sürü teknik var aynı davulda olduğu gibi, bence tek bir enstrümana yoğunlaşıp tek enstrümanı en iyi olarak çalmak en iyisi, benim de davula merakım var çalamamama rağmen güzel davullar yazabiliyorum. dediğim gibi ha diyince olacak bir iş değil gitar çalmak...
    paradiddle çalış bence o süre içinde, canavar olursun 3 ay sonra ;)

• moruk tam düşünüyodum biliyo musun çünkü evdeki eski klasik gitarı çıkardım 10 dakka sürmedi. ben en iyisi pedi alıp rlrrlrll devam ediyim dnandmakkdm
  • quote:

moruk tam düşünüyodum biliyo musun çünkü evdeki eski klasik gitarı çıkardım 10 dakka sürmedi. ben en iyisi pedi alıp rlrrlrll devam ediyim dnandmakkdm
    Ne tarz çalıyorsun dostum, uyarsa ortak cover projelerine girişebiliriz :)
  • hard rock felan.grupta gitarist eksiğimiz var he istanbulda oturuyosan görüşelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drummerboy -- 28 Temmuz 2016; 21:42:40 >
  • Denizli de ikamet ediyorum sahne olaylarını birakalı baya oldu ;) benimkisi home-gitaristligi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MikaelAkerfeldt

Denizli de ikamet ediyorum sahne olaylarını birakalı baya oldu ;) benimkisi home-gitaristligi :)

Hacı ses kartına mikrofonu takınca neyle preamp yapıyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eddie Van Halen

quote:

Denizli de ikamet ediyorum sahne olaylarını birakalı baya oldu ;) benimkisi home-gitaristligi :)

Hacı ses kartına mikrofonu takınca neyle preamp yapıyorsun?

Alıntıları Göster
    Ses kartı kullanmıyorum, Sonic Port ile iPad e giriş yapıyorum. Gitar da zaten pod xt live'a bağlı... pre-amp olayı onda var, ekstradan pre-amp kullanmıyorum. Mikrofon olarak da şu anlık iPad mikrofonu kullanıyorum. Fena iş çıkarmıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5BBEC5079 -- 1 Ağustos 2016; 10:22:15 >

• quote:

Ses kartı kullanmıyorum, Sonic Port ile iPad e giriş yapıyorum. Gitar da zaten pod xt live'a bağlı... pre-amp olayı onda var, ekstradan pre-amp kullanmıyorum. Mikrofon olarak da şu anlık iPad mikrofonu kullanıyorum. Fena iş çıkarmıyor...

Epilogue çalışmanı dinlemiştim. Ben de denizlideyim ve ağır opeth hayranıyımdır. Şu zamana kadar denk gelmememiz mucize olmuş ahahah :D Ama sendeki enstrümanların 100 de 1 i bende yok. Yaparsın bir şeyler diye düşünüyorum. :D

Bunun dışında metal için kullanılacaksa ve ikinci el bakılıyorsa kesinlikle ibanez marka herhangi bir gitar öneriyorum. Ha sen gitar 300 liraya charvel bulursun veya schecter bulursun onu bilemem. Ama genel fiyat olarak ibanezler bu tür müzikler için yaratılmış diyebilirim. Amfi için aynı şeyi söyleyemiyorum. Son dönemler kafamda Blackstar ID Core 10w almak var ama malum apartman dairesinde yaşadığım için bilgisayara bağlı kullanmak zorundayım.

• Yeni taşındım denizliye 3-4 ay oluyor muhtemelen ondan karşılaşmadık :)
    Ekipman olayı zamanla olacak birsey üstüne koya koya ilerlemek lazım. Benimki bile tam bir ev stüdyosu olabilmiş değil... monitör, kayıt seti ve iMac eksiklerim var. Mastering olayı halen zayıf iPad mastering olayına yetmiyor. Nacizane resimdeki gibi stüdyom :)
    Ayrıca 300 tl ye schecter varsa bende alayım :))  Elektro Gitarcılardan Öneri Bekliyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.