Şimdi Ara

elimdeki pc hoparlör anfileriyle napabilirim_?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • elimdeki pc anfileriyle aslında bir subwoofer yapmak istiyorum ama bu anfiler yetmez sanırım.anfilerin fotolarını göndericem.bunlara entegre falan eklenme ihtimali var mı(subwoofer için)_?birinin arka kabininde 4 ohm ve p.m.p.o 60 watts yazıyor.sizce olabilcek birşey mi_?

• bu samsung un bir hoparlörü empedans ı 4 ohm muş.üstünde 2 tane 4ohm 2w lık hoparlör var.fizikçiyim ama pek anlamıyorum elektronikten:)p.m.p.o su 60w olan üstteki resimde gösterdiğim anfi.bi işe yarar mı bu anfi_?hoparlörleri değiştirmeye kalksam en fazla kaç w lık bi hoparlör takabilirim_?
  • elimde birde bu anfi var.buda masaüstü pc hoparlörünün anfisi.bunda 4ohm 3w lık 2 tane hoparlör var.sizce bunlar bi işe yararmı_?yada max. kaç w lık hoparlör bağlayabilirim_?entegreyle falan subwoofer için anfi yapabilirmiyim bunlarla_?

• Hocam o elindekiyle malesef subwoofer yapma şansın yok. Ne amplifikatörü buna yeter ne de hoparlörü.
    Bence onları hiç bozma o şekilde kalsın. 2X2 W stereo pc speaker olarak kullan.
    Yeni hoparlör ve kabin almayı düşünüyorsan devre seçimi konusunda öneride bulunabiliriz ama elektronik bilgin yok ise senin açından hazır almak daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kukubara -- 18 Eylül 2007; 20:26:03 >
  • 2 devrede bi subwoofer için oldukça ama oldukça zayıf gelicek güçteler... o 3W'lık olan zaten ona yakın bi değerdedir ama samsungun 60W pmpo yazdığı "max." 8-10watt'tır.. güç girişindeki değerleri net okuyamadım ama orda bi 400miliamper bide tek haneli sayı yanında V harfini gördüm... 9v 400ma olsa, oda 3,6watt gibi bi değer ediyoki bu vereceği değer değil.. eğer 2sinede ufak hoparlörler takarsan kalitesizde olsa ses alabilirsin.. ama subwoofer için yeterli değiller...

ama samsung'a helal olsun 60w pmpo diye yazmışlar... görüyoruz; adamlar ufak 2 hoparlörün kutusuna "134714298375WATTS", diye kocaman yazıyo... samsung biraz daha mantıklı sallamış
  • bunlarla uğraşma be arkadaş yap 1554 entegresiyel 2x25watt bir anfi gayet güzel ses veriyor bende pek bilgim olmamasına rağmen yapabilirliliğimi test etmek için yaptım hatta normal elimsiz bir karta delik ve atma telleri ile kurdum süper çalıştı tabi bilgi kaynağını başka yerden aldım ama çoğu sitede var bu devre
  • arkadaşlar cvp yazdığınız için sağolun.bu anfilerle subwoofer yapamıycağımı az çok tahmin edebiliyorum zaten.fakat bir yerde okudum yanlış anlamışda olabilirim tabi ama bu anfilere entegre eklersek subwoofer yapamasamda daha iyi bas alabilceğim 2 hoparlör takamazmıyım_?yada bu şekliyle takamazmıyım_?
  • 60 watt p.m.p.o olan samsung un arkasında 9v 600mA yazıyor.diğerinin içinde olan adaptör gibi şeyde(yani anladığım kadarıyla alternatif akımı doğru akıma çeviriyor)onun üstündede 9v 0.5A yazıyor.bunlara en fazla kaç watt lık hoparlör bağlıyabilirim_?
  • final fantasy ilgilendiğin için sağol.bende fizik okuyorum,geçen sene labaratuvarda bi kaç devre yaptık,az biraz ilgileniyorum bunlarla fakat bi anfi devresi görünce gözümde büyüyo:)yapabilirmiyim yapamazmıyım onu düşünüyorum.entegrelerde çok ucuz şeyler değil bildiğim kadarıyla ki daha birsürü devre elemanı kullancam.dediğin gibi bi anfi yapmaya kalksam ne kadara patlar bana_?yada biraz daha güçlü bişey yapmaya kalksam mesela 2*100 watt lık bişi_?yada bi üçüncüsü sadece subwoofer için bi anfi(mono anfi deniyo sanırım,tek çıkışlı yani) yapsam 150 wattlık bişi.yada bir dördüncüsü:)2+1 yapabilirmiyim ki_?:)çok şeymi istiyorum ne:)
  • Çok güzel söylemişsiniz: 9V - 600mA
    Güç = voltaj x akım yani P= VxI dan , P= 9x0.6=5.4 Watt yapar. yani anlayacağınız o transformatör maximum 5.4W verebilir. ki muhtemelen o da çin malıdır ve nomina değeri değil , max. değerini yazmışlardır. yani aslında 2.7 W lık bir trafodan , kayıpları da göze alarak kaç Watt alabileceğinizin hesab ise gayet açık değil mi...
    Onu olduğu gibi bırakın ve 2+1 hazır bir speaker alın ya da zorluca bir yolculukla ve daha pahalıya malederek kendiniz 2+1 bir sistem yapın. tercihinize göre yardımcı olmaya çalşalım.
    Not : hoparlörün samsung olması , cihazın komplesininsamsung olduğunu ispatlamaz. Nitekim samsung doğrusunu yani max. 3 Watt ı zaten yazmış. abartanlar o hoparlörü o kutuya yerleştirip satanlardır. Tabii ki bir de bizim gibi en iyiyi en ucuza arayanlardır maalesef. O entegrenin numarasını yazarsanız daha reel bir güç bilgisi edinebiliriz...
    Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi untayk -- 19 Eylül 2007; 3:12:11 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.