Şimdi Ara

EMİNE ÜLKER TARHAN (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
1.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bundeskanzler

quote:

Orijinalden alıntı: Torneiras151

quote:

quote:

"Aday olursa seçilmesi imkansız" diyen arkadaşlar,

Aday olmazsa Ekmeleddin Amca mı seçilecek ?

Ulusalcı kesim tatilini bölüp Ekmeleddin'e mi oy atmaya gidecek ?

rte pkk oylarını alıp banko seçilecek bu zamana kadar aksini iddia eden olmadı ak kardeş.

Oha ben mi akım ?

Selahattin Demirtaş aday olmuş, az gündem takip et,pkk oyları ona gider (en azından ilk tur için)

He bu arada , başkalarının yazılarını kaynağıni belirtmeden c/p yapan sen değil miydin !?

evet bendim ve yaptığım yanlış bir şeydi.

Hatanızi kabullenmeniz güzel de,tanımadığınız insanlar hakkında "ak-kara" yorumu yapmayın bir daha. !

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• e şimdi oy hesabı yaparsak,

%10 Tarhan
    %30 Ek.
    %10 bdp'den biri

Geriye kalır %50,o zaman tayyip ilk turda bile seçilme şansı var

Seçilemedi %45'de kaldı dersek.

İkinci turda,
    10'dan 7 puan Ekmel'e eder 37.
    10'dan 7 puan tayyipe eder 52.

Geriye kalan %10'da eşit dağılsa. 42'ye,57 ile Ekmelettin kaybeder

Seçim sona erdi dağılabilirsiniz,sonuçlar kesindir.İsterseniz ysk'ya şikayet edin ama birşey çıkmaz ordanda her zamanki gibi

not:Hesaplar aşağı-yukarıdır,hızlıca yaptım.Ayrıca Ekmelettin beyin akp'den önemsiz derecede oy çaldığını varsaydım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w_wallace -- 30 Haziran 2014; 20:04:23 >

• quote:

Bu chp gerçekten zorla rte'yi cb yapacak. Çıkarın şöyle 6-7 tane kafanıza göre adaylarda iyice Rte'ye yardımcı olun.
    Parti içi demokrasi fazlalığı hep chp'nin kaybettiği nokta.

Ayrıca Deniz baykal zamanından kalma bir gelenek, sürekli oy oranını 20-25 arasında tutmak ve ulusalcı oyları konsolide etmek gerisi mühim değil. İktidar olabilmek için sağa açılmak gerektiğini hala neden kabullenemiyorsunuz ?
    Eğer Türkiye'de yaşadığımı bir an unutsaydım Emine Ülker tarhan'ın seçilmesini canı gönülden desteklerdim. çünkü kendisi de benim istediğim bir kişi ve özellikte ama BURASI TÜRKİYE.
    Kılıçdaroğlu'nu da tebrik ediyorum dinazor solculara karşı partisinin görüşlerini sahil kesiminden anadolu insanına da yaymak istemesi gerçekten bir şeyler yapmak istediğini gösteriyor. Aynı şekilde Devlet bahçeli'de öyle.
    Bir nevi bu seçim rte diktatörlüğüne yasal geçişten önceki son çıkış şansı.

Ve son olarak Türkiye'de sağ seçmenin oy oranı %60-65'tir. Emine hanımı aday gösterip seçilmesini beklemek fazla romantik bir hayal olur.

tekrar ediyorum seçilmesini bende isterdim ama mevcut Türkiye yapısına göre 100 kere seçim olsa birini bile kazamaz.

Kılıçdaroğlu'nu da tebrik ediyorum dinazor solculara karşı partisinin görüşlerini sahil kesiminden anadolu insanına da yaymak istemesi gerçekten bir şeyler yapmak istediğini gösteriyor. Aynı şekilde Devlet bahçeli'de öyle.

Kılıçdaroğlu dediğiniz adam da emperyalizmin maşası.
    Partinin genel başkanı ama partinin ilkelerine ters düşüyor. Yıllar önce başörtüsü sorununu çözeceğiz demesi gibi. Senin neyine bu lafı demek?

Kendi partisinin ilkelerini çiğneyen, sorosçu bir genel başkandan bahsediyorsunuz!

• quote:

Orijinalden alıntı: w_wallace

e şimdi oy hesabı yaparsak,

%10 Tarhan
    %30 Ek.
    %10 bdp'den biri

İkinci turda,

Seçim sona erdi dağılabilirsiniz,sonuçlar kesindir.İsterseniz ysk'ya şikayet edin ama birşey çıkmaz ordanda her zamanki gibi

not:Hesaplar aşağı-yukarıdır,hızlıca yaptım.Ayrıca Ekmelettin beyin akp'den önemsiz derecede oy çaldığını varsaydım.

Ihsanoğlunun açıklandığı ilk gün konuya yazmıştım sonucu belli olan maçı takip etmenin manası yok.Zaten 30 Marttan sonra yeni CB belli olmuştu benim merak ettiğim konu acaba ülke eyalet sistemine ne zaman dönecek?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: BARIŞ55

quote:

Bu chp gerçekten zorla rte'yi cb yapacak. Çıkarın şöyle 6-7 tane kafanıza göre adaylarda iyice Rte'ye yardımcı olun.

Ayrıca Deniz baykal zamanından kalma bir gelenek, sürekli oy oranını 20-25 arasında tutmak ve ulusalcı oyları konsolide etmek gerisi mühim değil. İktidar olabilmek için sağa açılmak gerektiğini hala neden kabullenemiyorsunuz ?
    Eğer Türkiye'de yaşadığımı bir an unutsaydım Emine Ülker tarhan'ın seçilmesini canı gönülden desteklerdim. çünkü kendisi de benim istediğim bir kişi ve özellikte ama BURASI TÜRKİYE.

Ve son olarak Türkiye'de sağ seçmenin oy oranı %60-65'tir. Emine hanımı aday gösterip seçilmesini beklemek fazla romantik bir hayal olur.

tekrar ediyorum seçilmesini bende isterdim ama mevcut Türkiye yapısına göre 100 kere seçim olsa birini bile kazamaz.

Partinin genel başkanı ama partinin ilkelerine ters düşüyor. Yıllar önce başörtüsü sorununu çözeceğiz demesi gibi. Senin neyine bu lafı demek?

Kendi partisinin ilkelerini çiğneyen, sorosçu bir genel başkandan bahsediyorsunuz!

chp ilkeleri dinsizlik mi ? Yoksa laiklik = dinsizlik mi sanıyorsun ?
    Siyaset dinamiktir yıllara göre değişkenlik gösterebilir. Adam anladı klasik chp kafasıyla bir yere varılamayacağını, doğruda bir hamle yaptı.

ayrıca başörtüsünü çözmesi gereken iktidar partisidir, muhalefet değil.

emperyalizmin maşası olmak 3. dünya ülkelerinin genel özelliğidir. sanki rte çok bağımsız. yada başka biri.

• quote:

quote:

quote:

Siyaset dinamiktir yıllara göre değişkenlik gösterebilir. Adam anladı klasik chp kafasıyla bir yere varılamayacağını, doğruda bir hamle yaptı.

emperyalizmin maşası olmak 3. dünya ülkelerinin genel özelliğidir. sanki rte çok bağımsız. yada başka biri.

Orada adam "Chpnin ilkeleri dinsizliktir " diye bir yazı yazmış mı ?

• ıBen CHP de olsam Emine Ülker Tarhan ı partiden atmak için elimden geldiğince çalışırım. Sadece o değil bir kaç tane önde gelen ulusalcı için de. Hala daha dik kafalılık yapıyorlar, hala iktidar olmak için sağ oyları almaları gerektiğini anlayamadılar. Akp nin o kadar yolsuzluk, tape vakalarına karşın oy kaybetmemesinin sebebide bu dinazorların sağa karşı öcülük yapmalarıdır. Kılıçdaroğlu ne kadar sağa açılmaya çalışıyorsa bunlar o kadar sola kaçıyor. Cumhurbaşkanı olmasıda Tayyip i direk cumhurbaşkanı yapar.

• ıBen CHP de olsam Emine Ülker Tarhan ı partiden atmak için elimden geldiğince çalışırım. Sadece o değil bir kaç tane önde gelen ulusalcı için de. Hala daha dik kafalılık yapıyorlar, hala iktidar olmak için sağ oyları almaları gerektiğini anlayamadılar. Akp nin o kadar yolsuzluk, tape vakalarına karşın oy kaybetmemesinin sebebide bu dinazorların sağa karşı öcülük yapmalarıdır. Kılıçdaroğlu ne kadar sağa açılmaya çalışıyorsa bunlar o kadar sola kaçıyor. Cumhurbaşkanı adayı olmasıda Tayyip i direk cumhurbaşkanı yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sauron -- 30 Haziran 2014; 22:23:22 >
  • Bir partinin ilkeleri, hiçbir zaman iktidar yüzü görmemesi anlamına geliyorsa boşuna devletin kaynaklarını tüketmesinin anlamı ne? O zaman partiyi feshetsinler, aynı ilkelerle başka şekilde örgütlensinler. Amaç kendin çalıp kendin oynamaksa, %25 yeter bereket versin ise siyasal partinin anlamı yok. Aha Atatürkçü düşünce derneği orada.
  • quote:

Selahattin Demirtaş aday olmuş, az gündem takip et,pkk oyları ona gider (en azından ilk tur için)

He bu arada , başkalarının yazılarını kaynağıni belirtmeden c/p yapan sen değil miydin !?

Çözülme süreci denen birşey var ve Demirtaş pkk nın isteklerini yerine getirebilecek pozisyonda değil. Pkk ve ayrılıkçı kürtlerin oyları çoğunlukla tayyibe gider.
  • Selahattin Demirtaş' ın sadece PKK oylarını alabileceğini düşünenler yanılıyor. Siyasi kişilik olarak başarılı bir siyasetçi.
    HDP bu aday ile %10 üzerinde oy alabilir. Hatta CHP' den ikinci aday çıkarsa Demirtaş bir rekora imza atabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Dinsiz olan bir parti değil ki chp. Laiklik=dinsizlik diyeni muhatap almam kendime zaten.

Siyaset dinamiktir yıllara göre değişkenlik gösterebilir.

Kusura bakmayın ama 6 temel ilkenin hiç bir esnekliğe ihtiyacı yok. hepsi ileriye dönük temelli ilkelerdir.

Ne yani erdoğan da emperyalist diye ekmeleddine mi verelim oyumuzu?

klasik chp kafası diye bir şey yoktur. bu sizin gibilerin ön yargısıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: elektro_gadget

Bir partinin ilkeleri, hiçbir zaman iktidar yüzü görmemesi anlamına geliyorsa boşuna devletin kaynaklarını tüketmesinin anlamı ne? O zaman partiyi feshetsinler, aynı ilkelerle başka şekilde örgütlensinler. Amaç kendin çalıp kendin oynamaksa, %25 yeter bereket versin ise siyasal partinin anlamı yok. Aha Atatürkçü düşünce derneği orada.

Ben de aynı konudan şikayetçiyim. Yıllarca bu partilerin bu halde olmasının nedeni, sadece partide var olan insanlar yüzündendir. Yani bir faydası olmayıp kaymağını birlikte yiyenler yüzündendir. Bugünün gençliği geçmişteki yetişkinlerin pisliğini temizlemekle uğraşıyor.

Peki size sorarım siz mücadelenizi verdiniz mi? Herhangi bir şey yaptınız mı? Yoksa sadece kendinizi iş sahibi yapıp seçimlerde oy kullanan korkak Türk vatandaşını mı oynadınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: elektro_gadget

quote:

Çözülme süreci denen birşey var ve Demirtaş pkk nın isteklerini yerine getirebilecek pozisyonda değil. Pkk ve ayrılıkçı kürtlerin oyları çoğunlukla tayyibe gider.

Demirtaş en az yüzde sekiz alır.

• Sistem hatali akp adayi %70 alir bdpde 2 turda cogu kisi gibi destek verir.hayir oy alacagin kitle belli niye onlara yogunlasmiyorsun chp ege akdeniz mhp chp istanbul ic anadolu mhp chp yavas iyidi tunceli gibi yerlerde kamer genc guzel calisiyor .mesela %40 zaten isteseler olur istemiyorlr bilmem anlatabildimmi

• İhsanoğlunun adaylığı gibi bir dayatma durumu Tarhan için de var.Aday olsa bile büyük oy alacağını sanmıyorum.Toplumun her kesimine hitap edebilecek bir isim değil.Klasik anlamda gelir durumu yüksek yerlerde ilgi görebilir ancak ülke genelinde ve yoksul bölgelerde ilgi görmeyecektir.

Genel seçimler için konuşursak Chp nin sorunu örgüt sorunudur.Ne yazık ki örgütler oldukça yetersiz ve köhne kafaların elindedir.Sağ siyaset tarafında nasıl yobazlar varsa,Chp nin içinde de Atatürk'ün arkasına sığınıp aynı yobazlığı tersine yapanlar mevcuttur.İşte Atatürke en büyük zararı da bu tip kişiler vermektedir.Ayrıca İhsanoğlunun adaylığından önce Aygün ve Tanrıkulu gibilerin partide ne işi var onu sorgulamak gerekir.Partinin en üst makamlarının ülkenin bölünmesine karşı net bir tavır takınmaması da ayrıca sorgulanmalıldır.

Akp nin başarısının en büyük sebebi iyi bir örgüt yapısı oluşu ve küçük ayrıntıları iyi okumasıdır.Bunun en yakın örneğini son yerel seçimde Erdoğanın kazandıkları Yozgat ilçesi Boğazlıyana gitmesini örnek verebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kdfh

ıBen CHP de olsam Emine Ülker Tarhan ı partiden atmak için elimden geldiğince çalışırım. Sadece o değil bir kaç tane önde gelen ulusalcı için de. Hala daha dik kafalılık yapıyorlar, hala iktidar olmak için sağ oyları almaları gerektiğini anlayamadılar. Akp nin o kadar yolsuzluk, tape vakalarına karşın oy kaybetmemesinin sebebide bu dinazorların sağa karşı öcülük yapmalarıdır. Kılıçdaroğlu ne kadar sağa açılmaya çalışıyorsa bunlar o kadar sola kaçıyor. Cumhurbaşkanı olmasıda Tayyip i direk cumhurbaşkanı yapar.

İyi de ben anlamiyorum o zaman ideoloji nerede kaldi? madem partiler boyle kemiksiz olusumlar, yapalim bir tane kurum, her gelene agam pasam desin ona gore hareket etsin, ona da demokrasi ve halki kucaklamak diyelim(!). var mi boyle bir olay, cogulculuk ilkesi ne oldu? hani her kesimden insan kendi fikrini savunabilirdi? bu kavram eger herkes cogunlugun boyunduruguna girerse silinmez mi? kabul etmiyorum ben bu kadar uc fikirlerim olmamasina ragmen (destekledigim ve ya desteklemedigim) bir partinin sirf uc bes oy alacagim diye ilkelerinden odun vermesine.

Konu icin de emine ulker tarhan'i kesinlikle desteklerdim.

• Partilerin ideolojileri onların hizmet etme şeklini belirler. Hangi hizmeti yapacağını seçme hakkı vermez. Mesela bir demir yolu yapılacak diyelim. Sen bu iş için kapitalist bir sistemi benimsersen hizmet edecekler yolu işçilere yaptırır ve faturayı sana vergi olarak keser yada onun yerine komünist bir sistemi seçersen yolu elbirliği ile yapatırır sana. Fakat halkı idareye aday olan hiç bir ideolojinin açıklayamadığı nokta bulunmamalıdır. EÜT cephesinde de eksik olan bu: Sağın ihtiyaçlarını açıklamaya yeten bir düşünce yok. Dolayısıyla da sağdan oy alamıyor. Ben ilkelerinden taviz versin demiyorum. Onları geliştirsin. Bir yerlerde birşeylerin yanlış gittiği yine üstte dediğim gibi AK Partinin 17 aralık operasyonlarına, Gezi parkı olaylarına karşın oy kaybetmemesinden bellidir. EÜT kağıt üzerinde iyi bir adaydır ama sağ oylarını alamadığı sürece seçilemez ve Ekmelettin Beyin sahip olduğu şansıda tamamen ortadan kaldırır. Eğer Kılıçdaroğlu ve Baykal dönemi CHP leri karşılaştırılırsa anlatmak istediğim daha iyi anlaşılır. Önceden CHP ye oy vermeyenlerin ilk bahanesi:Dinsiz Cehape zihniyetine oy verilmez iken şimdi ise zihniyetten çok yönetici kadronun beceriksizliği gerekçe gösteriliyor. Kılıçdaroğlu kötü bir yönetici olabilir ama ilkelerinden taviz vermeden sağ oylarınıda alabilcek bir CHP nin adamlarını atmıştır. Bu işide ilkelerini geliştirerek yapmıştır. @webbie

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sauron -- 1 Temmuz 2014; 18:12:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kdfh

ıBen CHP de olsam Emine Ülker Tarhan ı partiden atmak için elimden geldiğince çalışırım. Sadece o değil bir kaç tane önde gelen ulusalcı için de. Hala daha dik kafalılık yapıyorlar, hala iktidar olmak için sağ oyları almaları gerektiğini anlayamadılar. Akp nin o kadar yolsuzluk, tape vakalarına karşın oy kaybetmemesinin sebebide bu dinazorların sağa karşı öcülük yapmalarıdır. Kılıçdaroğlu ne kadar sağa açılmaya çalışıyorsa bunlar o kadar sola kaçıyor. Cumhurbaşkanı adayı olmasıda Tayyip i direk cumhurbaşkanı yapar.

Bu konuda, bence yanlış düşünüyorsunuz. CHP'nin ideolojisi ile sağ partilerin ideolojileri farklıdır. Yola çıkma şekilleri, vaatleri, hedefleri birbirinden farklıdır. Sizin bahsettiğiniz sistem "Zübük sistemi" olarak adlandırılabilir ve "Nabza göre şerbet" deyimi ile uyuşur. CHP sağ seçmenin oylarını almaya değil, sağ seçmenin bakış açısını değiştirmeye çalışmalıdır ve şu anda kendi yolundan sapmış, kendi seçmenini kızdıran ve sağ seçmeni de kendine güldüren bir yapıya bürünmüştür. Siyaset sadece lider olmak için yapılmaz; bazen de toplumu ileriye götürmek için yapılır. CHP'nin milyon tane yanlışı olsa da, bugüne kadar yaptığı en doğru şey ilkelerinden taviz vermemekti. Ancak son dönemde bunu da yitirip, ergenlik çağındaki bir genç gibi kişilik arayışına girdi.

Ayrıca, sağ oylara talip olmak ya da oyların çoğunu almak marifet değildir. Çünkü, bizim gibi eğitimsiz ve kısa vadeli çıkarlar peşinde koşan toplumlarda doğru kişiler kolay kolay çoğunluk oyunu alamazlar. Size bahsettiğim "Zübük sistemi" de işte burada devreye girer ve kendisini uyanık sanan, her işten anladığını düşünen seçmenlerin oyları ile başa gelen sağ partiler 60 yıldır bu ülkeyi bir adım bile ileri götürememiş, varsa yoksa kendi adamlarını zengin etmiştir. Eğer derseniz ki "Adamlar yiyor ama yol yapıyor" herhangi bir cevap vermekte zorlanırım.

Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: w_wallace

e şimdi oy hesabı yaparsak,

%10 Tarhan
    %30 Ek.
    %10 bdp'den biri

İkinci turda,

Acı gerçekleri söyleyince -'leri basmışlar

Umarım yanılırımda,tayyip kaybeder

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.