Şimdi Ara

Endüstri Mühendisliği ve okul seçimi itü/odtü, olur mu olmaz mı mevcut (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
2
Favori
2.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ARKADAŞLAR sıralamam 3262, geçen sene 3200le kapatan itü endüstri mühendisliği ingilizceye girme şansım var mı sizce? herkes bu tarz sorularına cevap alabiliyor, yok mu fikri olan?
  • Benim fikrim itu ing ihtimali %50 civari odtu tutar gibi cunku net konusmamak lazim bu konularda. Endustri icin itu derim ben diger makine ee bilg icin odtu derim nedense icimdeb gecen o

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkür ederim, 2011den sonraki itünün taban derecesindeki artışı görünce gözüm korktu açıkçası ama belki olur yine de. o bölümlere elektrik elektronik müh dışında odtüde rahat giriyorum sanırım ama ilgim yok oralara da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dawnofthelight -- 2 Temmuz 2013; 14:40:32 >
  • up
  • up
  • bana kalırsa okul olarak odtü daha iyi ama ıstanbulda okumak da çok güzel olurdu.. Iki okulun da artılarını eksilerini kendin için düşün ve ona göre karar ver ama sakin istemediğin bir yeri yazma tercih listene

• 1. İTÜ Endüstri İngilizce hala mevcut.
    2. ODTÜ İTÜ kavgasını bırakın. Abinle kalmak da rahattır yurtta kalmak da. İTÜ endüstri'nin kampüs kral yerdedir taksime yakındır ama odtü kampüs de gayet iyidir.
    3. "o sıralamayı yapmışsın, para garantisi var tıpa git" diyenleri hiç ama hiç dinleme ve istemediğin halde tıp yazmak gibi salaklıklara girişme, yazık edersin o puana.

İkisi de iyidir, istediğine göre yaz gitsin birini. İkisinden birisi tutar, en kötü itü endüstri %30 ingilizce tutar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XRacer

1. İTÜ Endüstri İngilizce hala mevcut.
    2. ODTÜ İTÜ kavgasını bırakın. Abinle kalmak da rahattır yurtta kalmak da. İTÜ endüstri'nin kampüs kral yerdedir taksime yakındır ama odtü kampüs de gayet iyidir.
    3. "o sıralamayı yapmışsın, para garantisi var tıpa git" diyenleri hiç ama hiç dinleme ve istemediğin halde tıp yazmak gibi salaklıklara girişme, yazık edersin o puana.

İkisi de iyidir, istediğine göre yaz gitsin birini. İkisinden birisi tutar, en kötü itü endüstri %30 ingilizce tutar.

Arkadaş haklı.
  • çok teşekkürler. benim abim odtü elektrik elekronik mezunuydu 2500 civarı bir maaşla işe başladı. o bile bu kadarla başlıyorsa ben ne halde olurum gibi bir korkum var. o yüzden tıpı da kafamdan atamıyorum ama çok çabuk iğrenen bir insanım, yapabileceğimi sanmıyorum tıpı. itü %30 ingilizcedense odtü daha cazip geldi bana ama yanlış mıyım. %100 ingilizce olmayan bölümü okumayın diyorlar? oluru var mıdır acaba %100ün?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dawnofthelight -- 2 Temmuz 2013; 17:55:10 >
  • Mühendis maaşı budur bu ülkede, adam dikerler, yapacak bir şey yok. Ama o ileride artacak illa ki, 2500le kalacak hali yok ya.

Doktorluk sıkıntı iştir, fazla disiplindir, okurken de çalışırken de yorucudur. Yani çok istemen lazım adam gibi mutlu olabilmen için. Endüstri/işletme müh. biraz daha rahattır. İşe salt para gözüyle bakmayın. Hiç sevmediğin işi yapıp 5000 alacağına sevebileceğini düşündüğün bir işi yapıp 3000 almak daha iyidir.

%30 - %100 farkı neredeyse sadece kağıt üzerinde olan bir şey, "daha iyi" gazıyla %100 bölüm yazıp pişman olan biri olarak söylüyorum bunu. İngilizcenizi biraz daha geliştirir, o kadar. Ayrıca %30 minimum yüzde, sen istersen derslerin çoğunu ingilizce alırsın o senin bileceğin iş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XRacer -- 2 Temmuz 2013; 18:01:33 >
  • anladım çok teşekkür ederim. %30u o şekilde göz önünde bulundurayım o zaman. %30 6bin civarıydı. tekrar bi düşüneyim :)
  • Merak ettim nereye yerlestin

• quote:

Orijinalden alıntı: merMD

Merak ettim nereye yerlestin

ODTÜ Bilgisayara girmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kloroflorokarbon -- 11 Haziran 2014; 20:00:01 >
  • Odtü'ye git. Abinden uzakdur, ailenden kurtulacakken yine ayrı birine takılma, Emin ol daha rahat edersin.
  • Arkadaşlar konu hort

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.