Şimdi Ara

EP45-DS3R F10 Bios Update

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

EP45-DS3R bordumu F10 bios ile (F9'dan) update ettim ancak pc bi daha açılmadı

fanlar çalışıyor borddaki ışıklar yanıyor ancak 5-6 sn çalışıp kapanıyor reset atıyor anlayacağınız görüntü dahi gelmiyor ne yapacam şimdi geri dönmenin bi yolu varmı yapabilecek ne var yardım lütfen...

• 5 6 sn sonra reset atiyorsa ancak yeniden bios flashlayarak kurtulabilirsin ki bunu tek basina yapamazsin

ama bu isi yapan cok adam var mesela mersinde bir guvenlik gorevlisi yapabiliyordu :D

illa garantiye yollaman sart degil
  • peki nasıl yapılabilir bi çıkar yol söyleyebilirsen daha 2 ay olmadı kafayı yiycem ya
  • yardımcı olabilecek kimse yok mu ??
  • gigabyte larda dual bios özelliği yokmu biri çökünce diğerinin yüklenmesi lazım neden öle oluyor acaba
  • anlayabilsem bi neden olduğunu ya bi de bu özelliği acaba aktif hale getirecek bi olay mı yapılması gerekiyo forumda da araştırdım cıxxx kimse de bu sorun yok bilgili arkadaşların yardım etmesini rica ederim...
  • dual bios olayı zaten biosun 2 parttiondan olusması şimdi sen yanlış bios yazdın yada yazarken sorun oldu sanırım serviste bios cipi degişir kurtarma oldugunu sanmıyorum

cunku yanlıs yazdıgın biosun ayarlarına geri donmeye calısıyor kart
  • peki bios pilinin ordaki clr_cmos adlı pini kısa devre yaptırıp açmayı denedinmi? Yani biosu sıfırlamaya yarar orası ama belki düzeltmeye de yarar.. Start vermeden önce torna vida ile kısa devre şeklinde tut sonra start ver sonra çek ordan torna vidayı ve anakarta reset at bak bakalım görüntü gelecekmi..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.