Şimdi Ara

Erdoğan: Avrupa halkına aşıyı ücretle yapıyor (VİDEO GELDİ) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
2
Favori
8.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
101 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tam inandım derken internete baktım yalan söylüyorsunuz nerde paralı bizim yerli aşı ne oldu ? seneye hazır olacakmı

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

he bende tüm avrupada aşı ücretli dedim zaten çoğu koyduğun sadece aşı ücretsiz diyor sigortayla güvenceyle ilgili hiç bir detay yok çoğunda bir ibarede yok, yahu orda muhalif türk isveç vatandaşı yazıyor ücretli diye,hala ücretsiz ibareleri koyuyon şaka gibisin, evet sigortası işi gücü olana ücretsiz ,sigortası güvencesi olmayanada aşı ücretsizdir ,nhs güvencesi olmayanada aşı ücretsizdir ibaresi bulacaksın okey halamı anlamadın?

temcit pilavı gibi aşı bedava yazılarını değil. 

almanyada sigortası olmayanada aşı ücretsiz onuda kaç defa belirttim çünkü sosyal devlet bizim gibi, rte genel olarak daha bir kuzey avrupa ve ingiltreden bahsediyor.

düne kadar isveç dede bedava diyordun ordaki muhalif vatandaş sigortası olmayana paralı olduğunu gözünüze sokmuş ama gerçekleri kabul etmek sancılı oluyor tabi 

Arkadaş senin ya aklın kıt, ya da gerçekten utanmaz/ahlaksız bir insansın.

Türkiye'de ZORUNLU GENEL SAĞLIK SİGORTASI yok mu? 18 yaşını geçen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı SİGORTA PRİMİ ödemekle yükümlü değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi final boss -- 4 Temmuz 2021; 13:53:21 >

• Tekno moomce kullanıcısına yanıt

avrupa’da ücretli yer yok. tamamen çarpıtarak göz göre göre yanlış bilgi aktarıyor ülkenin başındaki kişi. eğer kendinden eminse hangi ülkeler açıklasın. ortaya bir taş attı insanlar da onu bulmaya çalışıyor

Avrupa’nın derdi aşıdan korkan ve bu yüzden yaptırmayanlardan dolayı. Bunun sebebi de meşhur astrazeneca denilen lanet şeyden kaynaklı. Amerika için bile ücretli dedi ve bunu savunan insanları gördükçe üzülüyorum, babam yanlış biliyorsundur sen orda vergini ve diğer herşeyini ödediğin için sana ücretsizdir ama garibana ücretlidir dedi. hayatında yurtdışına çıkmamış babam benim yaşadığım ülkede benden daha çok bilgiye sahipmiş gibi iddia ediyor. bunun sebebi de o asla yalan söylemez düsturundan dolayı. Her ülkede olduğu gibi burda da normalde sisteme dahil olmak gerekiyor ama yeni bir düzenlemeyle kaydınız hiç olmasa bile aşıyı olabiliyorsunuz. ama gelin görün ki inanmak istemeyenlere kuş tutsanız inandıramazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufd84 -- 4 Temmuz 2021; 14:48:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bizde de aşılar bitti anlaşılan biz covid geçirenlerin 2. dozunu silmişler yarım yamalak birşey oldu, tam bağışıklık kazanamadan tek dozla ne yapacaksak bakalım.

Uğur Şahin kendisi dedi delta için 3. doz bile gerekli olabilir diye biz tek dozla ne kadar bağışıklık sağlayacaksak... O kadar zammı yap ama 10 dolarlık aşıyı bize çok gör.

Güzel gidiyoruz...

• quote:

Orijinalden alıntı: Zuko

Asiyi parali yapamamak icine oturmus.

Son 20 yılın en iyi tespitiErdoğan: Avrupa halkına aşıyı ücretle yapıyor (VİDEO GELDİ) 

• Aşıyı ücretle yapan ülke var mı peki ?

• kerimcem K kullanıcısına yanıt

Göz göre göre yalan söylüyorsunuz, yalancısınız! Bir baskasinin yalanini savunacagim diye bu kadar kucultmeyin kendinizi.

Tum araştırmalarıma ragmen Avrupa'da aşının (sosyal güvenlik sistemine dahil olmayanlar da dahil) ucretli olduguna dair en ufak bir kanit bulamadım. Hangi Avrupa ulkesinin Sağlık Bakanlığı sitesine girdiysem hepsinde yazanlar üç aşağı beş yukarı ayni:

"Tum vatandaslarimiz ve ikamet sahipleri için COVID-19 aşısı tamemen ücretsizdir."

Yukaridaki ifadeye her türlü COVID-19 testi ve tedavisi ile yabancı işçileri, hatta yurtdışından gelen herkesi dahil edenler de mevcut (ör: Ingiltere). Hatta bazı ülkelerde aşı olana üzerine para bile veriyorlar!

Hicbir yerde "sosyal güvenlik sistemine dahil olmak" gibi bir önkoşuldan bahsedilmiyor. Avrupa'da ikamet sahibi olmak demek zaten evrensel sağlık sistemine dahil olmak demek. Birakin Avrupa'yi, vahsi kapitalizmin besigi ABD'de bile COVID-19 aşısı turistler de dahil olmak uzere HERKESE UCRETSIZ.

Şimdi, haysiyet sahibiyseniz, Avrupada kimin COVID-19 aşısini ücretli yaptirdigina, kadar ucret odendigine dair kanit sunmanızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hulkibey -- 4 Temmuz 2021; 21:1:55 >

• Ağlayakmı gülelimmi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Beyler resi haklı. Biontech aşıyı 20 euroya satıyor. Biontech nerenin? Almanya. Astra Zeneca 4 dolara satıyor. Bu aşı nerenin? İngiltere. Al işte bak, parayla satıyorlar.

• Yurtdışında henüz vatandaş olmadığım halde ödemedim :) hatta abd’ye turist vizesiyle giden arkadaşım turist vizesiyle para ödemeden 3. Haftasında ücretsiz aşı oldu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

yunan aşı olanlara 150 euro veriyor

Bizde olsa ertesi gün salgın biter

• kerimcem K kullanıcısına yanıt

aşılama süreci aşırı başarısız. Abd kanada yaşlıları ve kendi gençlerini büyük oranda aşılayıp gelen uluslararası öğrencilere ve turistlere ücretsiz aşı sağlamaya başlamış iken Türkiye hala kendi yaşlılarını aşılayamamıştı. Hadi Kanada 36-37 milyon nüfus Türkiye’nin yarısı. Sağlık sistemi çöp dediğin abd 350 milyon insana sahip çıktı. O fatura haberlerinin de iç yüzü genellikle farklı. O tedavi ücreti sadece 1 kişiye çıktı o da özel bir hastanede sigortasız tedavi olan bir turist içindi. Evden ölü zenci toplama falan olmadı yani. Abd’de sigortanız yoksa yüz binlerce doları bulabilir faturanız ancak ödemediğiniz takdirde devlet faturayı öder ve siz yalnızca “o” hastanede ön ödeme yapmadan tedavi olamazsınız. Hapis ya da rehin olayı yok.

• Reis vs pinokyo. Yürü reis, BU MİLLET SENİNLE BERABER !

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.