Şimdi Ara

Eski kasa focus 195/65/15 lastik kullanan varmı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
3.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bende 2003 focus comfort var,185/65/14 olan lastiklerimi,Ghia larda orijinali 195/60/15 olan lastik yerine arabayı biraz daha yükseltmek amacıyla 195/65/15 almak istiyorum.
    Eski kasa focusu olupta 195/65/15 ebadında lastik kullanan arkadaş varsa yüklüyken lastiklerin çamurluklara sürtmesi yada başka tür bir şikayet yaşayan oldumu acaba? yada şu sorunu yaşarsın diyebileceğiniz bir durum olur mu?
    Saygılarımla.

• 2003 comfortlarda orjinal 195/60/15 değil mi? 2002 öncesi ambiantelerde 185/65/14 var. Sizin jantlar 14" mi 15" mi?

195/65/15 standart dışı bi lastik. konfora biraz etkisi olur çamurluklara sürteceğini sanmam ama ciddi ölçüde yol tutuş olumsuz etkilenir.
  • çok yakarsın az kaçarsın başka bişey olmaz ;)
  • Benim araç 14 jant,185/65/14 lastik var,bi arkadaşta boşta 15 jant var ve benim lastik değiştirme zamanı geldiği için ve araba yüklüyken birçok defa altını yere vurduğum için 195/60/15 yerine 65 yanak takarsam araba yaklaşık 0.5 cm daha fazla yükselecek.amacım sadece aracı biraz daha yükseltmek.
    Yakıt önemli değil,yeni lpg taktırdım da ,ama yol tutuşun olumsuz etkilenmesi önemli tabii.
    Yada size şöyle sorayım,195/60/15 kullanan arkadaşlar araç yüklüyken aracın altının vurması şikayetini yaşıyormusunuz?
    İlginiz için sonsuz teşekkürler.
  • 0.5 cm yükseltmekle vurmasını engelleyemezsiniz. amortisörlerinizi kontrol ettirin, onun haricinde focusun süspansiyonu yumuşak sayılır yüklü konumda kasisden geçerken altını vurması normal. illa yükselticem derseniz lastik ebatı ile olmaz modifiye yapanlara sormak lazım. ayrıca orjinal harici jant veya lastik ebatı değişirse serviste yazılımı değiştirmeniz lazım. yoksa km/h göstergesi doğru göstermez.
  • arabanın orijinalliğini bozmak istemiyorum,bu nedenle en basit olarak lastik ebatlarını orijinalden daha fazla arttırmak aklıma geldi,fakat bununda yukarıda yazdığınız gibi çok fazla dezavantajları olduğunu öğrendim.
    Ben o zaman ghia larda orijinal ebat olan 195/60/15 taktırayım,zaten buda bana mevcuttan yaklaşık 1 cm gibi arabayı yükseltme imkanı veriyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.