Şimdi Ara

Ethernet Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dizüstü bilgisayarım yaklaşık 2 gündür aynı problemi veriyor. Ethernet ışığı periyoduk olarak 2 saniyede bir yanıp sönüyor. Bu yanıp sönmeler sırasında bildirim alanında "Ağkablosu takılı değil" uyarısı veriyor. (Belirttiğim yanıp sönmeler veri akışından dolayı değil özellikle belirtiyim, bazıları "çok doğal veri alışverişinden" o diyorlar gıcık oluyorum boğasım geliyo onları.)

Şimdi durum ve denenen şeyler;

DURUM: İnterneti 2 kişi kullanıyoruz. 2 ayrı ev, 1 masaüstü ve 1 dizüstü bilgisayar. Modem tek portlu ve kablolu, doğal olarak switch kullanıyoruz. Masaüstü bilgisayar herhangi bir problem olmadan Switch üzerinden net bağlantısını yapıyor. Laptop'un wireless bağlantısında hiç bir problem yok ayrıca belirtelim. Win 7 64bit kullanıyorum.

DENENENLER:
    1. Ethernet kartının sürücüleri güncellenir, bakılır bi düzelme varmı diye ama nafile. (Periyodik olarak yanıp sönen ethernet ışığı).

2. Switchden masaüstünün kullandığı port'a kendi kablomu takıyorum, hatta kablomu direk modeme bağlıyorum dizüstü hala aynı tepkiyi veriyor (Periyodik olarak yanıp sönen ethernet ışığı).

3. "Sorun connector'lerdendir" dedik "bi değiştirsek dedik bunları cıncık gibi olur" dedik. Hiç bi halt olmadı. Aynı tepki (Periyodik olarak yanıp sönen ethernet ışığı).

4. Düzelme olmayınca 15 metrelik kabloyu bir çırpıda balkonlardan sekerek hoplayarak değiştirdik. Sonuç? Aynı tepki(Periyodik olarak yanıp sönen ethernet ışığı).

5. Acaba dedik yazılımsal bişey mi? Bir de BIOS ekranında tepkiyi ölçelim dedik. Dalga geçti bizle ışık. Aynı tepki (Periyodik olarak yanıp sönen ethernet ışığı).

Son çare garanti gibi görünüyor. Garantiye gönderip beklicez ama derseniz ki "Güzel kardeşim şöyle yap, böyle yap" her yola varım. Şu garibana mümkünse yardım edin dalga geçmesin bu ışık benle artık.

• ethernetin chip inde sorun olabilir
  • Aklıma gelebilecek her şeyi yapmışsın dostum. Garanti yolu gözüküyor galiba
  • hala süresi var garanti tek çare. yoksa eternet ışığının üstüne siyah bant
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.