Şimdi Ara

Europa Universalis 4 Rehber? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: danger70

Dostum o topragı ele geçirdiğinde çiziliyor fakat onunla bitmiyor olay . Casus belli ile diyelim ki bi toprakta hak idda ettin o topragı aldın eğer ülkenin daha ordusu ve topragı varsa altta savaş ettiğin ülkenin başragı var orda da yüzde var o yüzde daha azdır yükselmemiştir. Ordusunu yok ettiğinde war score verir sana yüzden artar topraklarınıda ele geçirdiğinde yani çizgili oldugunda yine war score verir . War score anlaşma kısmında işine yarar . Yine o altta bulunan savaştıgın ülkenin bayragına tıklayıp ordan anlaşma seçeneğine gidiyosun . Eğer %100 ise war score full annex yapabilirsin(genelikle) sadece 1 toprak istiyosan seçenekler olur orada ordan sadece o topragı seçersin ve demand olarak anlaşmayı gönderirsin ve sadece o topragı elde edersin.

Umarım anlatabilmişimdir.

Şunu da unutmadan söyliyim diyelim ki war score un %80 bu hayli yüksek oluyor bu puanla 2 3 bölge alabilirsin ama sen 1 tane istiyorsun o bölgenin istediği war score eğer hak idda ettiysen genelde 0 dır yani beleş . Sana %80 war score kalıyor ama sen toprak istemiyosun offer menüsunde bir çok secenek vardır bunları aklımda kaldıgında söyliyim sana . Bazı bölgelere bağımsızlıgını verebilirsin . Adamın trade power'ını eline geçirebilirsin - Adamın topragında vassal olarak macarlardan bağımsız bölge doğurabilirsin. Adamın diğer ülkelerle olan anlaşmalarını bozmasını sağliyabilirsin. Birde return core diye birşey var bundan cok emin değilim ama buda yararlı senin için cünkü macaristanı zayıflatır. Ayrıca en önemlisi para istiyebilirsin .

kardeş ben hilesiz teknoloji falan yapamıyorum birde bu teknoloji olayının nasul yürüdüğünü anlmadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tusubasa1 -- 4 Eylül 2014; 18:59:59 >

• tusubasa1 T kullanıcısına yanıt
    Dostum o zamanla oluyor. 3 tür teknoloji açıyosun biri adminastration puanıyla diğeri diplomatic diğeri military. Genelde 400 500 puan istiyor teknoloji ama ülkeden ülkeye değişiyor osmanlıda doğu ülkelerinde zor mesela 700 falan istiyor ..

Herneyse teknoloji için hileye gerek yok diplomasi puanlarını yada adminastration puanlarını biriktirip gerekli puana ulaşınca açabilirsin.
    Teknoloji menüsunde çizgi var onun üzerine mause u getir orda yazar zaten ne kadar var ne kadar istiyor diye .

Teknoloji olayınıda trade istiyorsan trade savaş olayında ilerlemek istiyosan military olan teknolojiyi açıp idea'larını açıcaksın .
  • Ne yazıkki ortalama ingilizce olmadan bu oyunu oynamak gerçekten zor. Asker, üretme savaş vs herşeyi öğrensende rastgele gerçekleşen eventleride anlayabilmen gerekli. Bazen öyle eventler geliyorki ülkeyi 30 yıl geriye götürüyor hele anlamayıp düzeltmeye çalışmazsan ülkenin her tarafında isyanlar çıkar param parça olursun.

Tavsiyem bir kaç tane arkadaş youtubeda oyunlarını anlatmıştı onları izleyin, sözlükle uğraşıp herşeyi anlamaya çalışın. İngilizceniz çok azsa uğraşmayın derim gerçek keyfini almanız çok zor bildiğim kadarıyla sağlam türkçe yamada yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eminmetehan -- 4 Eylül 2014; 23:20:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eminmetehan

Ne yazıkki ortalama ingilizce olmadan bu oyunu oynamak gerçekten zor. Asker, üretme savaş vs herşeyi öğrensende rastgele gerçekleşen eventleride anlayabilmen gerekli. Bazen öyle eventler geliyorki ülkeyi 30 yıl geriye götürüyor hele anlamayıp düzeltmeye çalışmazsan ülkenin her tarafında isyanlar çıkar param parça olursun.

Tavsiyem bir kaç tane arkadaş youtubeda oyunlarını anlatmıştı onları izleyin, sözlükle uğraşıp herşeyi anlamaya çalışın. İngilizceniz çok azsa uğraşmayın derim gerçek keyfini almanız çok zor bildiğim kadarıyla sağlam türkçe yamada yok.

bende zaten türkçe yamayı kullanıyorum haraç verde bizim lehimize olaylar, haraç alda aleyhimize de neyse çözdüm olayı sağolun arkadaşlar şu anda akkoyunlu üstüne seferler düzenliyorum ALLAH ALLAH ALLAH ASLANLARIM HÜCUUUUMM diyerekten oynuyorum

• Paradoxfan forumunda rehberler mevcut. Olmadı takıldığınız konuda mentionlayın biliyorsak cevaplayalım.

http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?board=263.0
    Arkadaşında dediği gibi ingilizce gerçekten önemli ben ide okuyorum ingilizcem fena sayılmaz yinede zorlandıgım yerler oldu . Sıkılmayıp çoğu şeyi okumam gerekti oyunu öğrenirken rastgele next next diyemiyosun .

Örnek olarak the hansa'yı monarchy yaptım event cıkartıyo karşına olmadı national decision veriyor ülkeyi tekrar trade republic yapmak için . Bilmiyosan 10 yada 20 yıl geriye düşüyosun kafadan.
  • quote:

Arkadaşında dediği gibi ingilizce gerçekten önemli ben ide okuyorum ingilizcem fena sayılmaz yinede zorlandıgım yerler oldu . Sıkılmayıp çoğu şeyi okumam gerekti oyunu öğrenirken rastgele next next diyemiyosun .

Örnek olarak the hansa'yı monarchy yaptım event cıkartıyo karşına olmadı national decision veriyor ülkeyi tekrar trade republic yapmak için . Bilmiyosan 10 yada 20 yıl geriye düşüyosun kafadan.

aynen kardeş ben 2.5 yıl amerikada kaldım ingilizcem iyidir ama çok anlıyamadıydım sizin sayenizde anladım allah razı olsun özellikle danger70 adlı kullanıcı senden allah razı olsun şuanda oyunda terörr estiriyom
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reaktans

Paradoxfan forumunda rehberler mevcut. Olmadı takıldığınız konuda mentionlayın biliyorsak cevaplayalım.

http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?board=263.0

sağol kardeş

Bende amerikaya gitmeyi cok istiyorum olurda work and travel yada yüksek öğrenim için gidersem sende bana yol yordam öğretirsin ödeşiriz :P

Şaka bi yana rica ederim oyun cok eğlenceli fakat öğrenmesi zor o yüzden hiç sorun değil bende kuzenimden öğrendim bi çok şeyi öyle keyif aldım .
  • quote:

Bende amerikaya gitmeyi cok istiyorum olurda work and travel yada yüksek öğrenim için gidersem sende bana yol yordam öğretirsin ödeşiriz :P

Şaka bi yana rica ederim oyun cok eğlenceli fakat öğrenmesi zor o yüzden hiç sorun değil bende kuzenimden öğrendim bi çok şeyi öyle keyif aldım .

Kardes ben 5-6 yasinda gittiydim orda hicbisi anlamiyordum bi anda canavar gibi konusmaya basladin syanda derslerde noproblem Bide arkadas ekle knk donanimhaber ustunden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tusubasa1 -- 5 Eylül 2014; 22:25:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.