Şimdi Ara

Ev sinema sistemi onerisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • packboy bende uzun süre önce komple sistemleri ( yabancı forumlarda plastik çığlık kutuları olarak tanımlanıyor:) )araştırdım dinledim forumlarda sordum ve sonunda tavsiyelere uyarak 2. el ayrı componentlerden iddialı olmayan bir sistem dizdim ve ses kalitesi hem müzikte hem filmlerde kıyaslanamaz. Şu anda da ufak ufak yenilemeye bakıyorum önce surroundlar sonra önler, center vs. çünkü elimde geliştirmeye açık ve her parçası ayrı olarak takaslanıp satılabilecek bi sistem var.

Sadece güç anlamında değil, 500 - 1000 wattların hiç önemi yok berrak ve kaliteli 50 watt sesle alacağın keyfi hiçbir 1000 watt komple sistem vermez.

Sana tavsiyem biraz bu forumda zaman harcarsan hem marka model olarak ne alman gerektiği ve nereden bulabileceğini öğrenebilirsin.

Ve en önemlisi komple sistemi kucaklayıp evde kurup yaw bu paraya acaba daha iyi ses olabilirmiydi diye içine kurt düşmüyor, ayrı olarak dizmek çok daha keyifli....

• Orjinalden alıntı: murattiss

packboy bende uzun süre önce komple sistemleri ( yabancı forumlarda plastik çığlık kutuları olarak tanımlanıyor:)

• Komple sistemlerin ucuza satılanları plastik çığlık kutusu olabilir hepsi için geçerli değil bu ...
  • Birde görüntü problemi var tabi bu toplama sistemlerin.Ben sesin yanında salonumda güzel bir görüntüde amaçlıyorum.Evde düğün yapmak gibi bir amacımda yok zaten...
    hem toplama hem şık bir ürün varmıdır aceba?
    samsung bu konuda özellikle öne geçiyor diye düşünüyorum.
  • benim de büyük ihtişamlı ağır kolonlar hoşuma gider,görevini yapmaya hazır bekleyen askerler gibi güçlü sağlam görünümleri ile elindeki kumandadan vereceğin emirlerini beklerler.aşağıdaki linklerde iç geçirerek baktığım süper sistem resimleri var,forumda da birçok arkadaşımızın bu tarz sistemleri var,tabi herkesin zevki başkadır.

http://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=73892&page=218

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=604394&page=43

• Sevgili arkadaşlar paket sistemler ok alıp kullanın ama sınırları çok kısıtlı aldığınız makine 2-3 senesini doldurmadan atıl hale gelecek... dvd si arızalandığında komple gövdesi tamir görecek cihazları yükseltmek mümkün olmayacak bunlar bir yana size fiziksel olarak verdikleri ses de gerçekten çok kötü olacak... bu konuda aklın yolu birdir ... şimdi 1.000-1500 ytl bu tip oyuncaklara vereceğinize az biraz daha ekleyip yada aynı rakamlara kral sistemler uzak değil ... ne biliyim mesela
    Yamaha RX-V363 başlangıç serisi bir evr ile başlanır yada rx-v463 ile
    buna ek wharfedale 9.6 , 9.1 ,9.cs
    birde hdmı çıkışlı herhangi bir dvd işte mükemmel bir sistem 2000 ytl civarı çıkar mesela bu takım inanın o baktığınız oyuncaklardan 4-5 gömlek daha üstün olacaktır ... ayrıca bir sürü butakımların türevleri oluşturulabilir ...
    Birde görüntüye önem veren arkadaşlar için bakın wharfedale de yeni çıkan seri bir inceleyin ...

http://www.teknoyenilik.com/ses-goruntu-sistemleri/wharfedale-achromatic-artik-turkiyede.html

selamlar ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0sedan -- 5 Ocak 2009; 23:08:04 >

• 2000ytl ye yakın sadece wharfedale ın takımı tutuyor. Malum doviz kurları eskisi gibi degil. Üstelik Yamaha 363 ün nefesi 9.6 ları öttürmeye yetmez

Ama şuda bir gerçek ki bende hazır sistemlerden yana degilim. Üstelik wharfedale kullanıcısıyım.

Ama artık 2000YTL bir bütçeyle ancak pure acoustic dream serileri ve giriş seviyesi bir AVR alınabiliyor buda bir gerçek.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.