Şimdi Ara

Exper Notebook

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar exper notebooklar hakkinda bilgisi olan varmi veya kullanan buraya yorumlarini yazarsa sevinirim. ben almayi dusunuyorum kamerali bir modeli var galiba asusunda ayni cihazdan var sadece exper marka yapistiriyor.bilgilendirmek amacli birkac mail yazdim cevap yazmadilar ben asustan yanayim turk firmasidir diye alalim dedik ama sorumsuzluk bukadari.

• Teknik servis ve yardım bakımından exper daha avantajlıdır. Ben daha duymadım asus bayisi diye bir yer. İstanbul-izmir gibi büyük şehirlerden uzak isen exper kaçınılmaz fırsat diyebilirim.
  • Bundan 2 sene önce asus ürünlerini exper adı altında getiriyorlardı, şimdi durum ne dir bilmiyorum
  • Exper notebookları asus tan alıyor.Bununla birlikte experin servis ağı gayet güzel.Asus alacaksan exper den almanı tavsiye ediyorum bende.selamlar
  • bende yakalaşık bir senedir exper kullanıcısıyım.hiç bir sorunla karsılasmadım..servis ağıda oldukca geniş yanlız bilgisayar fiyatları asusun fiyatlarından daha fazla bu sorun olabilir ama genel anlamda diğer markalardan hiçbir farkı yok.exper notebooklarının kasasına dokunduğunuz zaman kalitesini anlarsınınz zaten cebitte açmış oldukları standın büyüklüğü diğer büyük bilgisayar firmalarıyla yarışa girdiğinin bir göstergesi olabilir.
  • Gene ortalık karışmış..

Asus dünyadaki bir kaç notebook kasası üreticisinden birisidir. Exper de notebook kasalarını Asus'tan sağlar (Yani notebook'u Asus'tan alıp markasını yapıştırmaz, kasasını Asus'tan geri kalan komponentleri başka yerlerden sağlar. Ha Asus da aynısını yapar, ama Asus ile Exper birebir aynıdır diyemeyiz yine de)

Asus'un TR'de Boğaziçi sayesinde iyi de bir teknik servis ağına sahiptir. Bildiğim kadarıyla Exper de Türk markalar arasında iyi bir marka.
  • arkadaslar bilgisayarlar asusun kasa felan almiyor sadece etiket yapiştiriyor yani desktoplarda kullandigi chiftec marka kasadir.monitorler philips yani toplama=exper ama fiyatta bayagi sisiyor en iyisi kendimiz toplamak markalaşmak boyle bişey sanirim etiket yapiştirmak
  • boğaziçinin markası asustan da bir farkı yok....
  • Asus dünyanın önde gelen OEM üreticilerinden biri olmasıyla beraber ayrıca notebook kasası üreten az sayıda firmadan biridir. Boğaziçi'nin markası ne demek? Boğaziçi Asus'un dağıtıcısıdır (distribütörüdür) Türk Exper firması kasayı Asus'tan diğer bileşenleri de farklı firmalardan alır, tıpkı tüm diğer kendi kasasını üretmeyen markalar gibi. Barebone bu bilgisayarlara kendi istediği donanımı ekler, bileşenleri takar, üstüne de kendi markasını koyar. Gene tıpkı bir çok notebook üreticisi gibi (misal Fujitsu Siemens)
  • arkadasim iyi hosta experin yaptigi sadece marka yapiştirmak yaptigi bişey yok yani donanimda bir degişiklik yok.philips monitor aliyor exper yapiştiriyor buna nedemeli logitech klavye aliyor exper yapiştiriyor.çok zeki bir firma burdan kutluyotum turk akli diye buna derim
  • Bunu bir tek exper mi yapıyor? Dünyada bir sürü firma böyle yapıyor. Opel araba üretir ama İngiltere'de Opel markasıyla satılmaz, üstüne Vauxhall markası konur öyle çıkar piyasaya. Arçelik yıllarca Bosch marka bulaşık makinelerine kendi ismini verip sattı. Fujitsu Siemens bir yerlerden kasayı alır, kendi markasıyla satar, CBOX diye bir firmada tıpatıp aynı kasayla kendi modelini piyasaya sürer. Aynı model, tıpkısının aynısı iki fotoğraf makinesinden birisi Ogitech diğeri Datron markasıyla piyasaya sürülür.

Bir çok firma böyle yapar dünyada. Türk'ten ziyade uzakdoğulu çekik gözlü OEM'cilerin dehalığı bence..
  • Arkadaşlar,bilinen markalardan parçaları alıp bir araya getirip marka yapıştırmakla iş bitmiyor.TR de garanti süresi min. 2 yıl.Bu zaman zarfında ürünün satın alındığı firma çok önemli.Yani sorun çıkınca bu firmayla muhatap olacaksınız.Dolayısıyla servis desteği ve hizmetleri çok önemli.Firmanın hizmet anlayışı işte bu durumlarda ortaya çıkmaktadır.Saygılar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.