Şimdi Ara

Faturası 150 tlyi geçene indirim (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
22
Favori
38.536
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
-2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • malii kullanıcısına yanıt
    malii bey,
    neticede bulunduğum bina ortak kullanım için fina ile anlaştım ancak burada insanların kafalarını bulandırmanın alemi yok herkes hesabını kitabını güzelce yapar işine hangi firma gelirse anlaşır alır.
    Teklif aldığım firmalardan biri de tabiki aksa idi. aksanın bana verdiği teklifi buradan yayınlaya bilirim kapsamını kısaca belirteyim Aksa firması iki adet ST olacak sayacımın geçmiş 12 aylık toplam tüketimi olan 10.044 kWh tüketim için Perakende Satış fiyatı üzerinden %9,5 indirim teklifi verdi tekliflerinde ortalama hesaptan aylık ne kadar menfaatimin olacağını da simüle etmişlerdi. Yani ortala 837 kWh aylık tüketimim bulunuyordu ve 300 TL gelecek faturam Aksa'nın teklifi ile 275 TL'ye düşüyordu. Tabi fiyatların sabit olduğu varsayılırsa.
    Kabaca Fina'da olduğu gibi 24 ay AKSA'dan enerji almış olsam ayda 25 TL menfaatim olsa 25 x 24 = 600 TL eder. Bana finanın ilk 3 ayda (Ocak-Şubat-Mart) fatura başına aylık 1000 TL indirim vereceğini düşünürsek geçen seneki bu iki sayacın toplam tüketimine karşılık gelen 3 aylık faturamız Ocak 2012'de 984,00 TL Şubat 2012'de 899,00 TL Mart 2012'de ise 729,00 TL olduğunu da gözönüne alarak fina daha ilk 3 ayda bana en az 2.612 TL indirim vermiş olacak. siz olsaydınız 600 TL indirim ile 2.612 TL indirimin hangisini tercih ederdiniz acaba? Demeden kendimi alamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: zupervisor

malii bey,
    neticede bulunduğum bina ortak kullanım için fina ile anlaştım ancak burada insanların kafalarını bulandırmanın alemi yok herkes hesabını kitabını güzelce yapar işine hangi firma gelirse anlaşır alır.
    Teklif aldığım firmalardan biri de tabiki aksa idi. aksanın bana verdiği teklifi buradan yayınlaya bilirim kapsamını kısaca belirteyim Aksa firması iki adet ST olacak sayacımın geçmiş 12 aylık toplam tüketimi olan 10.044 kWh tüketim için Perakende Satış fiyatı üzerinden %9,5 indirim teklifi verdi tekliflerinde ortalama hesaptan aylık ne kadar menfaatimin olacağını da simüle etmişlerdi. Yani ortala 837 kWh aylık tüketimim bulunuyordu ve 300 TL gelecek faturam Aksa'nın teklifi ile 275 TL'ye düşüyordu. Tabi fiyatların sabit olduğu varsayılırsa.
    Kabaca Fina'da olduğu gibi 24 ay AKSA'dan enerji almış olsam ayda 25 TL menfaatim olsa 25 x 24 = 600 TL eder. Bana finanın ilk 3 ayda (Ocak-Şubat-Mart) fatura başına aylık 1000 TL indirim vereceğini düşünürsek geçen seneki bu iki sayacın toplam tüketimine karşılık gelen 3 aylık faturamız Ocak 2012'de 984,00 TL Şubat 2012'de 899,00 TL Mart 2012'de ise 729,00 TL olduğunu da gözönüne alarak fina daha ilk 3 ayda bana en az 2.612 TL indirim vermiş olacak. siz olsaydınız 600 TL indirim ile 2.612 TL indirimin hangisini tercih ederdiniz acaba? Demeden kendimi alamıyorum.

fina nın size teklif ettiği birim fiyat kaç kuruş ?

• e_capkan kullanıcısına yanıt
    İlk üç ay 1000 tl ye kadar indirim sonra 31.12.2015e kadar perakende satış tarifesi 20,6 kuruş sabit. 2014 1. Çeyrekte bu fiyat şimdiden 20,8e zamlandı bile.
  • bir konuda beni yanlış anlıyorsunuz,
    profil resmimde aksa olmasından dolayı ,aksa ile kıyaslıyorsunuz,

benim anlatmak istediğim bu işte birim fiyata bakılması gerektiği, çok ince kelime oyunları mevcut,
    ayrıca aksa elektrikle bir bağlantım yok, aksa ile var

sadece şunu söylemek istedim
    örneğin,
    aylık faturanız 1000tl,(güncel birim fiyat ile)
    herhangi bir firmadan indirim aldınız, bu fiyatı 850 ye çektiniz

şimdi a firması: 24 ayın 21 ayının bedelini alıyor: 21x1000=21.000( 3 ay fatura etmiyor)--- yaklaşık birim fiyat 20-21 kuruş
    b,c,d firmaları da 24 ayın 24 ünün bedelini alıyor: 24x850= 20.400---- yaklaşık birim fiyat 17-18 kuruş
    sizin binanızın en büyük avantajı %63 lük dilimi tükettiği 3 ayın ücretsiz olması, benim yukarda verdiğim örnek homejen olarak aylara dağıldını varsaymak

sağlam bir pazarlık ile bu oranları almanız mümkün bunu açıklamaya çalıştım,

kimsenin aklını bulandırma gibi bir niyetim yok,

• konu fena değilmiş mesajım bulunsun
  • Fina enerji danışmanıyım.2014 Şubat ayı itibariyle aylık ortalama 133 lira ve üzeri fatura ödeyen herkes "serbest tüketici"dir.Elektrik faturanızı-zahmetsiz-indirimli ödemek için 0533 370 57 49 dan ve forumdan ulaşabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nlyldrm N kullanıcısına yanıt
    Ortalama 140TL fatura ödüyorum. Puant sistemli dijital sayaç kullanıyorum. Üstelik tasarruf adı altında evde çok uğraşıyorum. Çoruh Aksa epsaş abonesiyim. Faturamın azalması için ne yapmam lazım? Teşekkürler..
  • Şimdi bizim eve gelen fatura aylık 125 ile 150 arası değişiyor. Sabit olarak en az 133 TL mi gelmesi gerek başka firmalara geçiş yapmamız için? Ayrıca belli başlı firmalar hangileridir? Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  • Arkadaşlar,zorluğu yok geçiş işleminin.Sözleşme imzalanıyor(firmamız Fina enerji memnun kalmadığınız an cezasız-koşulsuz sözleşmeyi bozmanıza izin veriyor)firmamız müşterisi olduğunuzda diyelim ki 500 kw tuketim yaptınız.175 lira ödemeniz gerekirken biz sizden 158 lira alıyoruz.Elektrik kw fiyatımıza 15 ay boyunca zam yapmayacağız.Böylece seçimden sonra yüzde 10 zam gelse 500 kw tüketen abone 192.5 öderken Fina Enerji abonesi sabit fiyat sözümüzden ötürü yine 158 lira ödeyecek.34.5 lirası cebinde kalacak.Kısacası,15 ay boyunca sabit fiyat.Tükettiğiniz elektriği zam gelse de aynı fiyattan çarpacağız.

• Başvuru alınır,12 aylık ortalamayı sistem görür.133 liranın üzerindeyse serbest tüketici olup indirim alabilir.

• Epsaş'a başvurursan sözleşme imzalarsın 24 aylık,net yüzde 5 indirim alır,zamlardan etkilenirsin.Biz Fina Enerji olarak 15 aylık sözleşmeye mukabil net yüzde 10 indirim veriyoruz üstelik zamlardan da koruma altına alıyoruz.

• Takip edilmeli.teşekkürler konu sahibi ve paylaşımcılara

• quote:

Orijinalden alıntı: nlyldrm

Epsaş'a başvurursan sözleşme imzalarsın 24 aylık,net yüzde 5 indirim alır,zamlardan etkilenirsin.Biz Fina Enerji olarak 15 aylık sözleşmeye mukabil net yüzde 10 indirim veriyoruz üstelik zamlardan da koruma altına alıyoruz.

Tamam ben yaptırmak istiyorum,Ankaradayım ne yapmam lazım

• Ozel bir okulda calisiyorum. Elektrigi ozel bir sirketten aliyoruz, fakat elektrik o kadar sik kesiliyor ki mazot parasi elektrik parasini geciyor bazen.

• slm bizde de elektrik faturası 180-200 tl arası mesken olarak geliyor,bisen firması
    teklifte 3 ay %25 0,15kr diğer aylarda % 10 teklif etti 0,18kr cerean firmasında da teklif alacağım yalnız kafam karıştı burada yazılanlara göre
    neyi tercih edeceğimi bilemedim.yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • Antalya için takip .

Bu arada bu hizmetler her ilde mevcut mu ?
    Ben yaklaşık 7 ay önce eve taşındım . Ortalamamı neye göre hesaplayacaklar . Son faturalarım 130-150 arası.
  • bence fiyattan daha çok elektrik kesildiğende ne olacak onu konuşun. bi garantileri varmı?
  • arkadaşlar

elektrik kesintisi ile ,yapacağınız özel şirket elektrik anlaşmalarının bir bağlantısı yok

şöyle düşünün,

10 tane üretici var,
    siz elektriği ürettiğiniz tesisten devlete veriyorsunuz,

her bölgeninde bir dağıtım firması var, o firmanın da üretim tesisi var, o da devlete veriyor elektriğini
    elektrik arızası olduğunda dağıtım firması yardımcı olacaktır,
    kesinti ile özel şirketlerin bağlantısı çok az,

iç anadolu bölgesi nin elektrik dağıtım firması enerjisa,ve sizin faturanızın ortalaması 133 tl,
    normal de enerjisa bize liste fiyatı üzerinden elektrik verir, yani 20.8 kuruş , size özel bir firma geldi teklif yaptı, dediki ben size 12 ay boyunca 18 kuruştan vereceğim
    sözleşme imzalayarak bir sonraki dönem ( artık her ay başı- eskiden her üç ay)o firmaya geçebilirsiniz,firma gerekli yerlere başvuru yaparak geçişinizi yapar,fatura okumalarınızı yine enerjisa yapar, arızalara da o gelir, ama faturanız diğer firma tarafından düzenlenir, enerjisa ya konudan bahsettiğinizde onlar da size indirim yapacaktır.

bu 133 tl lik bedel daha da aşağıya çekilecektir, buna emin olun,
    pazarda çok fazla firma olması , elektriği daha ucuza almamızı sağlayacaktır,

• malii kullanıcısına yanıt
    burda elektriklerin fazla kesilmesi tamamen tesadüf ozaman.

şimdiye kadar hiçbir özelleşmede fiyat düşüşü olmadı. umarım bu sefer aynısı olmaz.

çok ümitli olduğumu söyleyemeyeceğim. Tecrübe insanın hayatta yediği kazıkların bileşkesidir demişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetyilmaz77 -- 28 Şubat 2014; 16:03:54 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.