Şimdi Ara

Firewall / ICS hatasi, bilgisayar ip almiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
1.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun zamandir destop PCmde internet baglantisi kullanamiyordum, ag uzerinde hicbi sekilde ip almiyordu alet, daha sonra pci wireless card taktim yine sorunu cozemedim ve networkingle ilgili kronik bi sorun oldugunu anladim, lcd monitorumu camasir ipiyle yatagimin onundeki dolaba asip sadece divx keyfi icin kullaniyordum smile.gif

Ancak ayni sorun bugunden itibaren laptop pcmde de basgosterdi ve her iki bilgisayarinda calismamasi gercekten zor durumda birakti beni. Oncelikle Firewall kapaniyor ve

` no firewall is turned on` mesajini aliyorsunuz. Wireless card bi anda calismamaya basliyor.

Firewall u Security Center dan `Enable` etmeye calistigimda ICS ( internet connection sharing ) in calismiyor oldugu hatasini aliyorum. Gercektende ICS calismiyor. ICS i aktiflestirmeye calistigimda ise su hata karsima cikiyor

` Error 2 : The system cannot find the file specified `

Ingilizce forumlarin buyuk bolumunu arastirdim. Sorunun bir trojanla basladigini dusunuyorum, bir spyware programiyla trojanlari halledince wireless cardim calismaya basladi tekrardan ancak sevincim kursaginda kaldi cunku ICS hala kitlenmis durumda. Soruna yol acabilecek

ipnathlp.dll ve ipnat.sys yerli yerinde duruyor. Bagli oldugu servisler calisiyor ancak ICS bir turlu baslamiyor. Boyle bir problemle karsilamis olaniniz ya da bana yardimci olabilecek biri varmi acaba?

ipnat ve ipnathlp yi yeniden yukledim sorun hala devam ediyor.

sygate firewall yukledim, zone alarm yukledim yok :( en son bi hotfixle sonunda wireless card imla baglanabiliyorum ancak ICS yi aktive edemedigim icin DHCP den ip alamiyorum. Manuel olarak ip girincede ise yaramiyor tabiki. En azindan Internet Connection Share service ozelligi olan bir firewall programi onerebilecek biri olsaydi cok yardimci olurdu. Tesekkurler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.