Şimdi Ara

Flash dosyalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba. Arkadaşlar power pointte sunum hazırlıyorum. Ancak bazı swf uzantılı dosyalar var, bunları power pointe nasıl ekleyebilirim. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

• swf uzantılı flash dosyasını avi, cda, asf gibi film formatına dönüştürüp koyabilirsin, swf2video converter adıyla bir program muhtelif sitelerde downloada açıktır. Bununla halledebilirsin dönüştürme işini, sonrasını biliyosundur, ekle kısmından dosyadan film ekleye tıklayıp ekliyosun.
  • Metalbrain, cevabın için çok teşekkürler.
    Şu sitede de bir şeyler anlatıyor. Ama ben yapamadım. Slayt gösterisi dediğim zaman boş beyaz sayfa çıkıyor. Flash gözükmüyor. Nerde yanlış yapıyorum bulamadım.
    http://www.brainybetty.com/HowtoInsertFlashinPPT.viewlet/HowtoInsertFlashinPPT_launcher.html
    Siteyi inceleyip ppt de flash oluşturan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
  • ben teşekkür ederim sayende öğrendim nasıl yerleştirildiğini,
    anlatayım hemen:
    1. önce boş bir sunu açıp slayt görünümü modunu seçiyoruz
    2. görünüm araç çubuklarından denetim araç kutusunu çıkartıyoruz ekrana
    3. çıkan araç kutusunun sağ alt köşesindeki diğer denetimler butonuna tıklayıp oradan shockwave flash object seçiyoruz
    4. seçim yaptıktan sonra fare işaretçisi + halini alıyor bununla sunuda flash yerleştirmek istediğimiz alanı belirliyoruz
    5. belirlediğimiz alan üzerinde sağ tıklayıp özellikler e tıklayıp sol tarafta açılan özellikler menüsünden playing = true, embed movie = true ve son olarak da movie yazan seçeneğe flash dosyasının bilgisyardaki konumunu tam olarak yazıyoruz ( örneğin : c:\belgelerim\ornek.swf )
    6. flash yerleştirme işlemi bitmiştir, şimdi slayt gösterisini başlatıp flash dosyasını izleyebiliriz.

• Ne yazık ki yapamadım.... Her şeyi sırasıyla yapıyorum ama slayt gösterisine geçince beyaz, boş bir ekran geliyor, animasyon yok.
  • konumu yanlış yazmış olabilir misin? örneğin benim pc de ismi iraqfree.swf olan bir dosya tam olarak şu şekilde geçiyo : C:\Documents and Settings\pc\Belgelerim\iraqfree.swf
  • Evet konum yanlış yazılmış... tekrar teşekkürler.
  • arkadaşalar Shockwave Flash Object dosyasını nasıl hangi progla açıcam yardım edermsnz_?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.