Şimdi Ara

Floppy'siz, CD-Rom'suz sistem kurma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dell Latitude CPx H modeli bir laptopta şöyle bir problemle karşı karşıyayım;

Laptop disket sürücüsü bozuk, CD-Rom'u zaten yok. Fakat Laptop harddiskini, kullandığım makinaya bağlayabiliyorum. USB çeviricim var.

Disk 15GB, C: sürücüsünü 10GB, D: sürücüsünü 5GB olarak bölümledim. D: sürücüsüne XP I386 klasörünü kopyaladım.

Sorunum şu; diski boot edemiyorum. Tek yapmak istediğim, C:\> konsol'a geçip, D:\I386 klasörüne girip, winnt ile kurulumu başlatmak.

bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.

• sana uzun bi yol önce makınaya win98 kuracaz sonra xp. sırası ile diski biçimlendireceksin biçimlerkende başlangıç dosyalarını kopyala işaretli olacak sonra wın98 cablarını atacaz. diski notebooka baglayıp açtıgımızda dostan açılacak wın98 klasöründen kur.exe ile 98 kuracagız daha sonra diske image programı kuracagız sonra sında xp ımagesını diske atacagız xp cdsi varmış gibi wın98n açıkken xp kur çalıştıracagız makina resetten sonra xp kurulumu ile başlıyacak image haricinde dosya olarakta xp disk kopyalacagız sonra zaten xp kurulum devam edecek başka birşey yok
  • Windows XP kullanıyorum, kullandığım makinaya bağladım harddiski, bahsettiğiniz başlangıç dosyalarını kopyala seçeneğini göremiyorum, nerede?
  • eğer notebook harddiskine win98 kurmayı diyorsan, BIOS usb diski açılışta görmüyor. yani notebook diskini pc'ye bağlayıp, üzerine sistem kuramıyorum
  • ??
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.