Şimdi Ara

__FLUENCE SEVERLER PAYLAŞIM BÖLÜMÜ__ (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
724
Cevap
0
Favori
50.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: webislander

..altı üstü "reno" işte..

Zaten onun için alıyoruz Alamayana da nasip olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrtoledo

volkswagene laf atan zihniyet sorarım sana : ben golfün silecek lastiğini tam 4 sene kullandım , 0 km aldım arabayı, 90.000 km sonra silecek lastiğini değiştirdim..tam 4 sene... sen kaç haftada bir değiştiriyosun acaba ?

kuzenim ankarada vw servisinde golf V için 30.000 bakımı yaptırdı 650 liraya

silecekleri değiştirin demiş çok kötüymüş (araç 30.000'de 2 yıllık) 150 lira sırf ona yazmışlar, silecekleri komple değiştirmişler, artık özel üretiliyor, tek süpürgelik değiştiremiyoruz demişler bilmem bişeyler kavratabildim mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: msaltik

aklın yolu bir güzel kardeşim, bir de şu var. şimdi VW alan adam kafadan 10000 fazla veriyoya, onun kaskosu da 2 kat fazla oluyo. parçası pahalı, servisi pahalı. O kadar para bayıldıktan sonra ve hala bayılırken kalkıp da VW alınmaz diyemiyor.

Eşimin müdüründe Jetta var. Şirket veriyor onlara. Sıfır araçlar... Adam diyoki sakın yaklaşmayın, traktör... Olan ses içerde... eee???

Megane'la 130la gidiyodum dişli asfaltta ses yok içerde. Benim düşük motorlı Clio bile 110'dan sonra motor sesi yapıyo. Her binen bunu söylüyor. Bin bakıyım Focus'a... Geçen sene sıfır focus'a bindim, kış zamanıydı. Adama dedimki kar lastiği mi var bunda? 60-80km hızda bile bi uğultu. Yok dedi kendi lastikleri.. eeee?

Fiesta'ya biniyosun (bi önceki kasa, yenisini kullanmadım) 60'la gidiyosun, benim 90'da gelmeyen ses geliyor. Yemin ediyorum devamlı ibreye bakarak kullandım arabayı. Radara mı yakalanacam diye. Halbuki yok, hız 80-90

Bunlardan sonra yok çıtası aşağıda olmuş, yok farı bilmem nası olmuş, komik geliyor. Ona bakarak araba alınmaz. Alırsan, peugeot gibi her hafta sanayiye gidersin, alttan niye ses geliyo diye?

jetta,focus üzerine bu tarz yorumları ilk kez duyuyorum şaşırdım gerçekten.meganı fiestayla neden karşılaştırdığınızı da anlayamadım doğrusu.focus,jetta,fiesta kullanmış birisi olarak meganı çok merak ettim,hiç binmedim çünkü megan2 lere.

ayrıca şu an renoda fiyatlar çok fazla,indirim yapılacakmış deniliyor,yoksa bu fiyatlara bu fluence başka bahara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omurkadir -- 29 Ekim 2009; 0:44:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MeganeIIICoupe

Reno bu kadar yıldızdan sonra gidip 4 yıldızlı araç üretir mi? Bunun cevabını vermeye bile gerek yok. Bunların hepsi metal yığını ve bunları üretmiyoruz, ücretini verip kullanıyoruz. Bu yüzden birbirimizi kırmaya gerek yok. Herkesin kendi kazancı, gider istediğini aracı alır. Kazasız belasızda biner inşallah.

@ msaltik
    İndirim olacağı kesin, ben coupe aldım son anda beklemeye aldırdım. Ama ne kadar olacağı kesin değil. Bugün tekrar mail ile görüştüm, 2 kasımı bekleyin dedi. Ülkemizde satışı zor olan kasalar scenic, sw ve grand grubuna biraz daha fazla indirim yapılacakmış. Bekleyelim görelim, inşallah istediğimiz gibi olur, çünkü araçları satamıyor bayiler..

Bende indirim olacağı beklentisiyle grandscenic alımımı kasımın başına erteledim.Mantıklı olanı indirim yapılması kimi bayi ufak bir indirim olabilir ama garantisi yok diyor kimi bayi belki faizsiz kampanya olabilir diyor kimi bayi ise yeni çıkan bir araca reno 5-6 aydan önce hiç indirim yapmadı bu zamana kadar diyor kimisi ice 250-500 zam gelebilir bilginiz olsun diyor.Tabi bayilerin sözüne hiç güven olmaz onların amacı bir an önce araba satmak yoksa müşteri en uygun şartlarda araba alsın gibi bir dertleri yok.
    MeganeIIICoupe arkadaşım sen mail attım demişsin indirim için Kime attın maise mi yoksa tanıdığın bir bayide tanıdığın bir satış temsilcisi mi var.Bu bilgiyi sana veren kişi güvenilirmi yani.Amacım kaynak güvenilir değilse beklemeyelim tabi bir de gidip alırım kasımın ilk haftası bir indirim olursa açıkcası çok üzülürüm onun için karasız kaldım az değil 50 bin tl den fazla paradan bahsediyoruz.Bu konu hakkında bilgilerini paylaşırsan sevinirim.

• iyi araba,tasarım olarak zaten beğenimimi kazandı.yalıtımı da iyiyse dediğiniz gibi ne güzel.
    bence yaptıkları yanlışlar:
    1-Navigasyon opsiyonu sadece Privilege versiyonunda var.Expression'da neden yok anlamış değilim.(1000tl)Clioda bile exp. versiyonunda navi opsiyonu var.
    2-Esp/Xenon aynı pakette sunuluyor.(2000tl)
    3-Esp/Xenon opsiyonu yine sadece Privilege versiyonunda var.
    4-Megane Hb Expression'daki Konfor Pakedinde şunlar var:Elektrikle Katlanan Isıtmalı Yan Aynalar,Yağmur Sensörü,Otomatik Yanan Farlar,Çift Bölgeli Elektronik Klima
    Fluence Expression'daki Lüks Pakette ise şunlar var:Çift Bölgeli Elektronik Klima,Soğutmalı Torpido Gözü,Otomatik Yanan Farlar ve Yağmur Sensörü
    Görüldüğü gibi ikisindeki içerik aynı sayılır.Hatta Hb'deki pakedin içeriği daha fazla ancak fiyatlara bir bakalım;
    Megane Hb'deki paket:1050tl
    Fluence'deki paket:2250tl

• @ Msaltik;
    Konu başlığına şöyle bir bakayım demiştim; lakin sizin bir kaç mesajınız okuduktan sonra bıraktım sadece sizin mesajları okudum. Gayet mantıklı yazmışsınız. Çok güldüm, teşekkürler :)
    "DDDBÜBÜÜÜÜÜ" nedir merak ettim :))

Otomobil Genel bölümünde yazmıştım. Fiyatı gayet makul. Bir çok arkadaş tasarımını beğenmemiş etmemiş. Ben de ilk Megane III HB'i gördükten sonra sedanının da aynı yüzü paylaşacağını düşünmüştüm. Lakin Fluence'ı görünce bir hayal kırıklığı yaşadım. Ama sonra biraz daha detaylı bakınca beğenmeye başladım. Hele hele şöyle bir yanına gelip, dokunup, içine oturunca daha da beğeneceğime eminim.
    Fluence bence o kadar başarılı ki; Renault bu sedan modeliyle Amerikan pazarına bile girebilir. Boyutları dediğiniz gibi D segmentine yakın; bildiğim kadarıyla 4620 mm.
    Diğer konu başlığında Passat'la falan karşılaştırdık. Hani şuan 41,900tl ye hitler zamanından kalma FSI 1.6l 102hp 8valfli motoruyla satılan kampanyalı passat...
    "Passat alırım tüp takarım, donanımı bile daha zengin vs vs" diyen arkadaşlar oldu. Tabi takdir meselesi.
    Ama tüp taksanız bile unutmayın arada bi 5-6bin tl farkediyor.
    Kaldı ki uzun vadeli kullanımda düşünürseniz Renault vergilendirme, bakım maliyetleri, yedek parça fiyatları vs vs gibi konularda yine avantajlı. Yine de kara geçiyorsunuz.
    Bence fiyatı lansman fiyatı olarak gayet normal. Yeni vw polonun çıkış fiyatlarını hatırlatırım size...

Alanlara şimdiden hayırlı olsun...

• hız sabitleyici konusu da var tabi.
    Bu arada Fluence'ı incelerseniz,kendi aracınızla kıyaslayıp birkaç satır yorumunuzu,artıları-eksileri forumda paylaşırsanız faydalı olacaktır.
  • msaltik ben sizde megane 2 olduğunu düşünerek yazmıştım,yanlış anlamışım.
    fotoğrafları eklerseniz güzel olur tabiki.
    iyigünler
  • Butun gun forumda takılmadığım için yeni cevap yazabildim. Cep telefonundan onceki mesaji attigim icin imzam cikmamis. Imzamdan ne kullandigimi gorursun. Ama senin mantigin arda kadar iyi futbol oynamayan ardayi elestirmesin, tarkan kadar iyi sarki soylemeyen tarkani elestirmesin gibi bir sey.
    Ben camur atmıyorum. Megane hb fransa üretimi ve testlere girmis yerli uretim megane sedan girmemis. Ben ayrica senin clio'nunda teste girdigine inanmiyorum. Yani turkiyede uretilenin. Fransada üretilen clio'yu gondermislerdir teste. Fluence hic bir zaman teste girmeyecek. Sen bana camurcu de istedigini de ama sabret hakli oldugumu goreceksin. Birgun girerse istedigini soylersin.

quote:

çamurcuular ne kullandıklarını yazmadıılar hala...

ben onu bekliyorum hala, en az bi 3.18 bekliyorum...

• Ayrıca fransız üretimi tüm renaultlara saygım sonsuz. Benim rahatsızlıgım bize guvensiz arabayı layık gorenlerde. Yerli malını her zaman desteklerim evdeki camasır makinası haric butun beyaz esyalarım vesteldir. Fluence tasarım olarak cok guzel bir araba, ama onemli olan sasinin saglamlıgı. 5 yıldız alırsa benimde hedeflediğim arabalar arasına girer. Aracın kendisinden daha kucuk olan megane hb'den az da olsa daha hafif oldugunu farkettiniz mi?
  • Msaltik bu arada beni Renault dusmani gibi algilama. Corsa almadan once uzun surewww.clioiii.com daki forumu takip ettim. Seni de bu forumdan hatirliyorum. Daha once hedefimdeki araba clio 3 idi. Ancak bir tanidigin sagladigi indirim sebebiyle Corsa aldim.
  • Focus hb - Almanya üretimi. NCAP testinden 5 yıldız almış.
    Focus sedan - Almanya üretimi. NCAP testine girmemiş.
    Astra Hb - Almanya üretimi. NCAP testinden 5 yıldız almış.
    Astra sedan - Polonya üretimi. NCAP testine girmemiş.
    Golf NCAP testinden 5 yıldız almış.
    JEtta teste girmemiş.
    Megane HB, İspanya, Palencie üretimi. Testten 5 yıldız almış.
    Fluence "henüz" teste girmemiş.
    Aynı durum C4 için de geçerli...

HB kasaları baz alınarak üretilen sedan modeller için demek ki üreticiler NCAP testine sokmayı gereksiz görüyorlar. Bunu yerli üretime maledemeyiz bence.
  • fluence'ın megan hb'den farkı olur diye düşünüyorum ncap testinde.üstte yazdıklarınızı o modellerin sedanı diye nitelendirilebilir ancak megane hb'nin sedan versiyonu değil bu araç.
    megane2 hb ile sedan'ı da üstteki örneklere ekleyebiliriz.
  • quote:

Yukarda yazdım, ilk fotoğraflarını görünce önünden endişelenmiştim ama canlı görünce çok hoşuma gitti, Eşim de önü bi tuhaf diyodu. Kendi çektiğim fotoları görünce o da çok beğendi. Burda paylaşmadım ama isteyen arkadaşlar olursa çektiğim fotolardan yükleyebilirim.

fotografları yayınlarsanız memnun oluruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: omurkadir

fluence'ın megan hb'den farkı olur diye düşünüyorum ncap testinde.üstte yazdıklarınızı o modellerin sedanı diye nitelendirilebilir ancak megane hb'nin sedan versiyonu değil bu araç.

Bildiğim kadarıyla:
    Fluence Megane III HB'in sedan versiyonudur. Aynı Megane III HB gibi Nissan-Renault ortaklığının ürünü Qashqai platformunu kullanır. Samsung Motors aynı aracı SM3 adıyla satar.
    Megane III HB ile Fluence farkı arka bagaj ve ön yüzüdür. İkisi de aynı platformu ve aynı motorları paylaşmaktadırlar.
    İç mekanı da bilgiğim kadarıyla genellikle aynıdır. İç mekanda bildiğim tek fark, Fluence'da dijital gösterge yoktur.

Hatalıysam bildiriniz...

Bu arada Msaltik kendi çektiğiniz Fluence fotolarını yükleyebilirseniz sevinirim.

• Samsung'un araba urettigini sayende ogrenmis olduk. Bu kore markalari da herseyi uretiyor ya. Jetta'nin teste girmemis olmasi dusuncelerimi yeniden degerlendirmeme sebep oldu. Neden teste girmedigini bende arastiracagim. Belki'de Renault'un gunahini aliyorumdur. Gecenlerde ya bu symbol 900 kiloluk araba testten kac yildiz almistir diye bakinca bunun ve diger arabalarin olmadigini ogrendim. Girmeyen diger modellerde yerli oldugu icin kafamda bir guvensizlik olustu.

quote:

Orijinalden alıntı: seksanddirt

quote:

Orijinalden alıntı: omurkadir

fluence'ın megan hb'den farkı olur diye düşünüyorum ncap testinde.üstte yazdıklarınızı o modellerin sedanı diye nitelendirilebilir ancak megane hb'nin sedan versiyonu değil bu araç.

Bildiğim kadarıyla:
    Fluence Megane III HB'in sedan versiyonudur. Aynı Megane III HB gibi Nissan-Renault ortaklığının ürünü Qashqai platformunu kullanır. Samsung Motors aynı aracı SM3 adıyla satar.
    Megane III HB ile Fluence farkı arka bagaj ve ön yüzüdür. İkisi de aynı platformu ve aynı motorları paylaşmaktadırlar.
    İç mekanı da bilgiğim kadarıyla genellikle aynıdır. İç mekanda bildiğim tek fark, Fluence'da dijital gösterge yoktur.

Hatalıysam bildiriniz...

Bu arada Msaltik kendi çektiğiniz Fluence fotolarını yükleyebilirseniz sevinirim.

• resimler çok güzel teşekkürler...
    bu fluencenin kapı kollarıda soyulacakmış gibi duruyor...
  • fotoları eklediğin için eline sağlık
    bu aracın aynısını benimde inceleme fırsatım oldu ama arkadaş insan iç döşemesini starndart bej yapmışlar siyah karbon neden yok MEGANE III HB de olduğu gibi siyah bana daka cazip geliyor kolay kolay kirlenmez
  • Güzel fotoğraflar, elinize sağlık. Keşke şu Fluence'ı daha geniş bir mekanda fotoğraflama şansınız olsaydı. Değişik açılardan yeni fotoğraflar gördükçe daha da beğeniyorum aracı...
  • BU MODEL PRİV. HANGİ PAKETLİSİ? DİZELMİ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.