Şimdi Ara

Fly Web Cam driver problemi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
124.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende de bu fly webcam wc-oml300 var.
    şirkette taktım yeni donanımı buldu ama cd si olmadığı için yükleyemiyor.
    Evde ki bilgisayar cd si olmadan yuklemişti bu yüklemiyor.
    Driver için site bilen var mı? KAFAYI YEMEK ÜZEREYİM DE :)
  • tangothettt onu ben de arıyorum bulduğunda haber verirsen çok sevinirim
  • selamlar.....WC-OML300 driver ı arkadaşıma lazım olmuştu burdan bulmuştum ki işe yaradı demiştiiiii......
    lazım olan arkadaşlar bir bakın isterseniz! yardımı olur umarım.....

http://www.multimedya.com/destek/destek/FlyWebcam/setup.zip
  • bende bugün aldım. FLY WC-oml300. Ama arkadaşların dediği gibi kamerayı bir turlu çalıştıramıyorum.
    önce driver ı kurup sonra kaemrayı takmayı da denedim olmuyor.
  • ya bende calisti bu cam ama goruntu uzerinde hic bir ayar yapilamiyo, ışıklı ortamda çok beyaz çıkıyo goruntu, cozumu var mıdır acaba?

• Eski bir konu..

Fakat bu webcam sorunlu.
    her türlü yolu denedim fakat nafile.

Hata 10.

Windows onun için tekrar kurmayi denicem
  • benimde tv kartım var bigün olsun çakışmadı
  • Ben hala bu driverı arıyorum. Yukarda bi arkadaş vermiş ama o linkteki işe yaramadı bende başka driver linki verebilecek olan var mı acaba?
  • aman böle problemli şeyleri niye satarlar aldım bin pişmanım
  • çözümünü net bulan varmı burdaki onerıler olmuyor
    değiştirirmi bunu tekno sa
  • Arkadaşlar bende de var aynı webcamden kardeşim ucuz diye aldı , tv kartı yok , driverları talimatına göre yükledikten sonra bir problem cıkarmıyor , önce driverı yükle sonra usbye takdığında xp kendisi tanımlıyor ve ilgili usb ye baglantıyı ekliyor , usb ye göre farklılık gösteriyor , daha önce kullandıgım webcam de hangi usb olursa olsun rahatca kullanırken bunda cd istiyor !!!! ??? otomatik yüklüyor neyse , cam performansı gündüz ışıgı ile iyi fakat gece görüntü kalitesi düşüyor..bende masa lambasıyla sorunu çözdüm. :) pc arasıra kamerayı tanımıyor bendeki sorun bu , camerayı 5 m uzatmak istedim o esnada camerayı gördü fakat görüntü dondu , 5 artı 1,5 m civarı kendi kablosu ile kemarayı yediremedik pc ye , uzatma belli uzunluktan sonra sinyali düşürüyor.Şu anda 3 m lik uzatma ile kullanıyorum fena değil , hala arasıra cam i görmeme sorunu yaşıyorum ,oda uzatmadan olsa gerek , fiyat performans için bence iyi , piyasadakilerin yarısı fiyata aldım , ışığı hiç bir işe yaramıyor , idare eder işte , fakat tavsiyem imkanı olan daha iyi webcam alsın , ha bu ara usb mic i süper üstünde ve iyi bir mic görevi görüyor.

Okuyan olursa eger arasıra görmemesine bir care önerebilir mi? , bu arada usb lerin enerji çıkışlarında değişkenlik var mı ? bıos ayarları ile 12 v lık çıkı yükseltilebiliyor mu?

• FLY OM300 VEBCAM BENDE ALDIM ACER 5512 DİZÜST BİLGİSAYARA YÜKLEDİM ÇALIŞTI AMA ACER ARCADE TV PROĞRAMI ÇALIŞMAZ OLDU BU VEBCAMI YÜKLEYİNCE OLDU YÜKLEMEDEN TV ÇALIŞIYORDU TV KARTI DAHİLİ EVERMEDİA m103 cardbus DVB-T NTSC NE YAPTIYSAM DÜZELMİYOR FLY VEBCAMIN SÜRÜCÜLERİNİ KALDIRDIM YİNE TV YOK BİLGİSAYAR 20GÜNLÜK AVERMEDİA TEKNİK SERVİSTEN İKİSİ ÇALIŞMAZ ÇAKIŞMA OLUR DEDİLER BU KONUDA BİLGİSİ OLANLARIN YARDIMINI BEKLİYORUM
  • ewet ikisi aynı anda çalışmıyor ayarlardan ikisinden birini seçmen gerekiyor
    mesela msn de kamera açtığında tv açılıyor düzeltmen için kameranın programından tv kartı yerine taktığın kamerayı gösteriyorsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: huysuzihtiyar

Bu konu ile ilgili çok şey yazıldı ama yine anlatalım. Web cam donanımını düzgün çalıştırmak için öncelikle donanımı takmadan sürücüsünü yüklemek gerekir. Daha sonra bilgisayar kapatılır ve web cam takılır. Yeniden başlatılınca yeni donanım bulundu uyarısı gelir ve sürücüyü otomatik olarak yükle seçeneği ile yüklenir. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda da kamera kullanıma hazırdır. Kolay gelsin arkadaşlar...

+1
    Bende zamanında bu işten kafayı kırmıştım. Allahtan kurulumdan sonra, bilgisayarı restart yapmayı biri söyledi de kamera elimden kurtuldu.

• Sonuç olarak webcamın görmemesi

1. Donanımsal olarak USB girişinden,
    2. Yazılımsal olarak doğru tanıtılmadığından
    3. Tv kartı vb. görüntü gösterici donanım ürünleri nedeniyle aynı kategorideki ürünlerde çakışmalarda
    4. Webcam üzerinde olası fiziksel hasarlardan dolayı
    driver yükleyememe gibi bi problem yaşayabilirsiniz.

Doğru şekilde driveri tanıttığınıza inanıyorsanız webcam programını başlat\programlar\FLY Capture\FLY WC-OML300.exe yi çalştırabilirsiniz. Eğer ekranda hiçbirşey yoksa "Seçenek" bölümünden "Önizleme" ye gelerek görüntü alabilirsiniz. Ekranda karıncalanma varsa şayet Tv kartını görmekte olduğundan dolayı "Device" bölümünden WC-OML300 ü seçerek görüntüyü alabiliriz.

Görüntü kalitesi gündüz gayet güzel olmasına karşın akşam malesef aynı kaliteyi görmek mümkün değil bunun yanı sıra çok fazla sayıda görüntü tazeleme işlemi yaptığından dolayı pek hoşuma gitmedi açıkçası..

• ya arkadaşlar benim oml300 var önceden çalışıyordu ama sonradan çalışmamaya başladı driver'i yüklüyorum sonra web cam'i taktıktan sonra buluyo ama yüklerken bi pencere çıkıyo ve "devam et" "yüklemeyi durdur" diyo devam et diyom aygıt başlatılamıyor (kod 10) yazıo bu ne demek...lütfen yardımcı olun
  • ve ayrıca bu device bölümünde oml300 görünmüyo yani hiç bi şekilde görmüyo fly programındada oml300 görünmüyo tv kartı var onun programını kaldırdım yine olmuyo herşeyi denedim ya deli olucam yardımmmmmmmmmmmmmmmmmm
  • yaw urasma onla yaw git ii bir marka al gel tak, pat die açılsın
  • YAAAAAARDIIM EDİN YAAAA.....LTF
    İNFOTEK-108 WEBCAM DRİVER BULAMIORUM....YARDIM EDIINN..

• COOOOK ZOR DURUMDAYIMM...BIRISI BAKSIN YAAA.....KAFAYI YICEM COK LAZIM CAM..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.