Şimdi Ara

Focus 1.6 TDCİ Titanium or Volvo S40 1.6 D Dynamic (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
2.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1.9 pompa meme hitlerin babasından eski motor traktör gibi çalışıyor
  • ikinci el zarar etmezsin tabiki cetta
  • quote:

Orijinalden alıntı: eldenayriyim

quote:

Orijinalden alıntı: blackeyes38

quote:

İlk 3 madde focus lehine 4 ve 5 birbirinden geri kalmazlar.

Ya bu vergi bariz oldu gerçi,
    ama tam olarak 1.6 2009 - 2010 araba ile 2007 - 2008 1.9 araba arasındaki vergi farkı kaç TL dir ?

Bir de 2. yakıt konusunda ne kadar yakıyor bunlar 100 km de ?

768,00 TL focus
    1.642,00 TL jetta yanlış hesaplamadıysam.

Eyvallah, o halde jetta aylık 73 TL vergiden fazla masraf yazar..

Yakıt ?

• quote:

Orijinalden alıntı: BohemAmca

ikinci el zarar etmezsin tabiki cetta

1.9 lar tutulmuyor birşey biliyormuş gibi yorum yapıp insanları yanıltmayın.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

ama tam olarak 1.6 2009 - 2010 araba ile 2007 - 2008 1.9 araba arasındaki vergi farkı kaç TL dir ?

768,00 TL focus

Yakıt ?

Yakıt jettayı bilmiyorum bizim focus 6-6.5 zorlarsan 7 civarı yakıyor. Uzun yolda sabit sakin hız aralıklarıyla 5'e kadar düşüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Focus
  • Focus derdim ama kullandığım için değil, önceki arabam passattı ve vw servis konusunda çok sıkıntılı hasar vs. oldu mu arabayı 1.5 aydan önce çıkartmıyolar ve yedek parça konusunda fiyat farkı var. ve bildiğim kadarıyla ikinci elde 1.9 çok satılmıyor
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

768,00 TL focus

Yakıt ?

Yakıt jettayı bilmiyorum bizim focus 6-6.5 zorlarsan 7 civarı yakıyor. Uzun yolda sabit sakin hız aralıklarıyla 5'e kadar düşüyor.

Hımmm. Malatyada yaşıyosun sanırım.. Buna istanbul trafiğini eklesek 6-7 şehir içi oranı 7-8 e çıkar heralde sanırım değil mi..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

768,00 TL focus

Yakıt ?

Hımmm. Malatyada yaşıyosun sanırım.. Buna istanbul trafiğini eklesek 6-7 şehir içi oranı 7-8 e çıkar heralde sanırım değil mi..

7-7.5 gibi bişey yakar sanırım.

• Denk araçlar, hangisini temiz bulursanız yada hangisinin içinde daha mutlu oluyorsanız onu seçin. Arada dağlar yok. Şahsen focus tercih ederdim. Daha dinamik bir görüntüsü ve sürüş karakteri var , jetta daha ağır başlı, yumusak cizgilere sahip.
  • focus 2010 1.6 tdci kullanıcısıyım titanium donanımlı bi tdci öneririm pişman olmazsın

yakıt konusu şuan havanın soğumasıyla birlikte aracı deli gibi zorlasan bile 7.3 ortalamayı geçmez yazında 5.9 - 6.9 arası gider gelir.
  • Or iyi seçim.
  • Ben de oyumu or'dan yana kullanıyorum

Focus
  • babamın aracı 1.9 tdi midline hız sabitleyici yok kilima manuel tek farkı asr araç gerçekten seri motor sesi hoş geliyor içinde otururken fakat dışarıdan noluyo ya dersiniz evimiz mustakil bir sabah evin önüne yanaştım babam kendi arabasını tanımadı kamyon yanaştı sanmış 0-100 11.5 saniye focus 5 hp daha fazla 1.6 olmasına rağmen yakıt olarak focus daha verimli jetta focustan görünüş çok daha ağır bir araç ikinci elde focus daha iyi 1 hafta satılmadı 80 bin deki araç istenilen fiyat 32 idi ama artık vaz geçtik satmaktan 35 e almıştık araç 33.bin km de iken focus hem daha yeni hemde daha verimli focus alın 1.9 tdi motorlu ibizayı forumdaki megachips 500 hp lere çıkarmıştı modifiyeye uygun bir motor demekki ama normal kullanıcı iseniz bence focus

• Kamyon gibi gürültü, 10 Litre mazot, yıllık iki katı MTV , hassas ve masrafa bi hayli meyilli enjektör, pompa birlikteliği sana ne kadar cazip geliyorsa,
    o kadar Jetta...

Geri kalan herşey için Focus.
    Focus alırsan pişman olmazsın ikinci el filan diyenlere sakın inanma,
    Ben 2-3 saatte dizel focusumu sattım, otomatik dizeli olsaydı 3-4 yıl daha satmazdım.
    Yol sesi derler, konforsuz derler vs.. ama rijit arabadır, seni üzmez Focus.
    Jetta ile ızdırap garanti karti kartı da veriyorlar onu bil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dangerousman

Denk araçlar, hangisini temiz bulursanız yada hangisinin içinde daha mutlu oluyorsanız onu seçin. Arada dağlar yok. Şahsen focus tercih ederdim. Daha dinamik bir görüntüsü ve sürüş karakteri var , jetta daha ağır başlı, yumusak cizgilere sahip.

Eyvallah, denk araçlar derken yakıt ve konfor konusunda da denkler mi acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: garcia1905

focus 2010 1.6 tdci kullanıcısıyım titanium donanımlı bi tdci öneririm pişman olmazsın

yakıt konusu şuan havanın soğumasıyla birlikte aracı deli gibi zorlasan bile 7.3 ortalamayı geçmez yazında 5.9 - 6.9 arası gider gelir.

Senin aracın donanım nedir hocam ? Titaniumun bir alt modelini alsam neler eksilir arabadan ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cehennemden_Cennete

Or iyi seçim.

:) O kadar or diyosanız , Toyoto corolla 1.4 d-4d diyelim sizin için ne dersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackeyes38 -- 24 Aralık 2012; 22:32:28 >
  • Öncelikle ikiside güzel araba.

aynı yaşta ki iki aracın vergisinde jetta daha fazla olacaktır. hemde baya bir fazla. çünkü vergilendirme 1.3-1.6 >> 1.6-1.8 >> 1.8-2.0 olduğundan jetta bir üst vergi dilimine girecektir.

titanium donanımlı focus midline bir jetta dan daha dolu olabilir. çünkü jettanın en dolusu comfortlinedır

jetta aksesuar doluluk sırası >>> boştan doluya >>> primeline - midline - comfortline

yakıt olarak jetta azcık daha müsrüf olur. o da 0,5 lt/100km gibi bir rakam olur.

ikinci el olarak ise, focus daha hızlı satılabilir. çünkü insanlar vosvos dan biraz tırsıyo bakımı pahalı diye. benim hiç vos vosum olmadı yorum yapamayacağım. ama ford un bakımı normal fiyatlarda. yani opel gibi reno gibi falan tutar fiyatı

focus az daha genç arabası gibi duruyo, jetta az daha orta yaş için.

bi de bu benim yorumum; ben ilk çıktığı günden beri jetta yı pek karakterli bi araba bulmadım çünkü önü golf arkası passat idi 2005-2011 arasında ama sonra jetta da karakterli bi araba oldu. ford güzel duruyo

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cehennemden_Cennete

Or iyi seçim.

:) O kadar or diyosanız , Toyoto corolla 1.4 d-4d diyelim sizin için ne dersiniz ?

Hiç bulaşma derim

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.