Şimdi Ara

Focus satıp Linea almak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yaklaşık 6 ay önce dolandırıcı bir galeriye denk gelmiştim. Forumda da paylaşmıştım zamanında. Üzerinde yazılan km'den(66 bin) 200 bin km daha yüksek olan bir Focus almıştım bu galeriden. Daha sonra o aracı iade edip aynı galeriden paramı koparabilmek için aynı ayarda 115 bin (orijinal km) de Focus Collection Benzinli almıştım. Aracın üzerinde ufak tefek çizikler vardı hala da var.

6 aydır arabaya her binişimde içimdeki öfkeye engel olamadım. Eşimle beraber yaşadığımız bu dolandırıcılık çok zorumuza gitmişti. 2 ay önce tüp taktırdım. Ama gene de içime hiçbir zaman sinmedi bu araba. LPG ile otoparka giremiyorsun 2.sınıf muamelesi yapıyorlar. Bir de yaşanan performans düşüklüğü var.

Evimin kredi ödemesi olmasaydı alacağım araçları sizlerle paylaşayım:

1. Alfa 159 1.9 JTD Distinctive (2007-2008)
    2. Laguna 3 1.5 DCi Privilege (2008-2011)
    3. C-Max 1.6 TDCI Titanium-X

Ancak gelin görün ki şu anda bu arabaları alıp borca girmek istemiyorum.

Uzun araştırmalarım sonunda az yakan, servisi bol, parçası ucuz, km'si düşük, modeli yüksek ve cebime uygun tek araç olarak Linea 1.3 Multijet Active Plus buldum. 2011 model ve 40 bin km'de.

Daha önceki arabam Punto 1.3 Multijet olduğundan bu motora ve Tofaş servisine yabancı değilim. Punto ilk kalkışlarda sürünerek gidiyordu ama daha sonraki performansı gayet güzeldi.

Kusura bakmayın biraz uzattım.

Kısacası benim durumumda olsanız
    2011 model 40.000 km'de Linea 1.3 MJet 95 Bg Active Plus ile 2008 model 120.000 km'deki Focus Collection Otm. LPG'li araç ile takas eder miydiniz?

Fiyat olarak 27-28 Bin TL...

Saygılar...

Not: Linea'yı evimizin tam karşısındaki Renault bayisi satıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doxx -- 8 Ağustos 2012; 13:49:36 >

• Linea focustan sonra size yetmeyecek bu çok açık.
    Bence biraz daha biriktirim jetta bakın.
    focusu satmışken ondan daha üstün bir şeye binseniz daha iyi olur.
  • mantıklı seçim olur. bu arada konuyu hatırladım.
  • biraz daha biriktirip jettanın dizelini nasıl alıcak. benzinlileri 30 bin zaten
  • .. Attan inip eşeğe binmek olur..
    Araca masraf da etmişsiniz, ısının bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu aralar benimde düşündüğüm bir olay.ancak focustan sonra linea biraz keyif vermicek gibi durduğu için bende lpg düşünüyorum
  • http://resim.donanimhaber.com/m_63986974/mpage_1/f_/key_//tm.htm#64279754

Burada Linea dan bahsetmiştim.
    Focustan sonra keyifsiz gelecektir ancak tasasız,vergisiyle bakımıyla kaskosuyla ekonomik ve yürütmesi kolay bir araç olduğu için yüzünüzü güldürtecektir
  • ben olsam değiştirmezdim , ille de aracından kurtulmak istiyorsan toyota corolla 1.4 dizel ile değiştirmen hata olmaz bence
  • Ben olsam degistirmezdim ama araba icinize sinmiyorsa ve lineayi alinca kafam rahat,edecek diyorsaniz degistirin bnce lineayla bi test surusu yapip kafadan bi kiyaslayin

• Ford 4 ileri otomatik. Eski tipte saglam bir sanzimana sahip. Arac agirligindan dolayi ilk kaskilarda isteksiz. Bence bu aracinizi illa da degistirecekseniz gene Ford'a fakat bu sefer duz vites ve full modellerine bakabilirsiniz. Yok otomatik olsun derseniz Honda Civic tavsiye edecegim size.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi colibaly -- 8 Ağustos 2012; 23:07:47 >
  • Bence çok mantıklı en azından temiz ve dizel bir araca binersiniz.Tabiki donanım aynı olmayabilir ama bence içinize daha çok sinecektir
  • Dün dediğim Linea'ya bakmaya gittim. Satıcıyla anlaşamadık. Zaten araç hoşuma da gitmedi.

Linea bile olacaksa 1.6 mjet 105 bg emotion beni daha çok tatmin edecek.

En iyisi az biraz para biriktirip daha iyi bir şeyler almak.

Belki yılbaşına doğru ekonomiyi toparlayabilirsem tekrar sizlere danışırım.

Şimdilik temiz ve dizel bir araca binme hayallerimiz kursağımızda kaldı.

Teşekkürler.
  • Hocam dert etme boşver. Aklına gelince A-B noktasına gidebiliyor muyum? Evet. Gerisini boşver.
    Durumu toparlayınca takılırsın kafana göre
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.