Şimdi Ara

FORD GALAXY 2012

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2012 model Ford Galaxy sahibiyim, size kısaca araç hakkında bilgi vermek istiyorum.
    Öncelikle araç tam 7 kişilik olarak dizayn edilmiş. Arka 2 koltuk da 2 kişi rahatça oturup seyahat edebilir. (Çocuk olması tercih :)) ) Buna rağmen bagaj olarak yeterli denebilecek bir yer kalıyor. Bir büyük valiz ve 2 küçük valiz alabilir.
    Konfor konusunda gayet cömert davranılmış. Deri koltuklar aracın içine girdiğinizde sizi etkiliyor. Şoför ve yan yolcu koltukları elektrikli ve ısıtmalı. Şoför koltuğu hafızalı olması gayet kullanışlı. Araca oturduğunuzda sedan mı yoksa bir Mpv mi kullanıyorsunuz pek anlaşılmıyor. Çok şık gösterge paneli (özellikle geceleri) ve geniş görüş sağlayan cam neredeyse kör nokta bırakmıyor. Teknoloji olarak da katlanır ayna, bliss (Kör nokta uyarıcı), lastik basınç göstergesi, cruise control, ön arka cam ısıtıcı, ön arka park sensörü, v.s. gayet dolu bir araç.
    Performansa gelirsek 2.0 Tdci motoru bilirsiniz. birde Power Shift şanzumanla tadından yenmiyor. Hızınızı göstergeye bakmasanız kontrol etmek zor. Bir anda 150 ve üstüne anlamadan çıkabiliyorsunuz. Süspansiyonlar çok keyifli ne sert ne de çok yumuşak sizi gayet güvende hissettiriyor. Motor sesi kabine çok ama çok az geliyor. Neredeyse dizel bir araç kullandığınızı unutuyorsunuz. Yakıt tüketimine gelirsek 2 tonluk bir araç için gayet makul düzeylerde. Şehir içi 30 kuruş gibi. Şehirler arası 20-25 arasında bir tüketimi var. (Makul kullanımlarda ) Araç çok uzun gözükse de park etmek dar yerlerden geçmek 1-2 gün sonra hiç bir sıkıntı yaratmıyor. Hatta 7 kişilik araç kullandığınızı unutuyorsunuz. Özellikle hill holder (öne ve arkaya) gayet başarılı, devreye sokmak da bir o kadar basit. Uzun yolda sizi hiç yormadığı gibi motorun gücünü sonuna kadar hissedebiliyorsunuz. Bazı kendini bilmez sedan araç kullanıcıları arkanızdan gelip sellektör yapıp yol istedikleri zaman benim çok hoşuma gidiyor. Hafif bir gaza dokunduğunuzda 200 km'e ulaşmak çok kolay oluyor. Özellikle dik rampalarda çekişi, sollama yapmak insana çok güven veriyor. Dedim ya tam bir 7 kişilik araba, tüm koltuk aralarında havalandırma olduğu için ısıtma ve soğutma gayet başarılı. Klima motora hiç etki etmiyor. Cam tavan ve arasında ki bölmeler tüm ıvır zıvırınızı topluyor. Özelikle benim gibi 2 çocuğunuz varsa çok ama çok rahat edeceğinizden emin olabilirsiniz. Koltuk arası diz mesafesi ise gerçekten müthiş. Orta koltuklar raylı olup ileri geri çok rahat hareket edebiliyor. Ses sistemine gelirsek Bluettoth lu gayet başarılı bir ses sistemi var. Kaliteli ve berrak ses almak mümkün. Sesle kontrol özelliği de var ama pek beceremedim. Kör nokta uyarıcı sisteme alıştığınız zaman işiniz çok kolaylaşıyor. Parça ve bakım konusunda bir sıkıntı yok. Motor yürüyen aksam v.s. Mondeo ile hemen hemen aynı. Bakım ücretleri gayet makul. (Ön disk ve fren balatalarını komple 420.-₺değiştirdim.)
    Beğenmediğim yönleri ise

Koltuklar sizi sarmıyor. İlginç bir şekilde sırt kısmını biraz düz yapmışlar, anlamadım neden ?
    Cam tavan perdesi biraz ince kalıyor. Güneş tepeden dik gelince sizi rahatsız etmese de ben buradayım diyor.
    Sıfır fiyatı çok pahalı (230.000.-₺)

Umarım size faydalı olabilmişimdir.
    Daha farklı sormak istediğiniz bir şey olursa mesaj atabilirsiniz

• Bilgi ve inceleme için teşekkürler. İlgimi çeken bir araç ama fiyat şu anda beni aşıyor. Yoksa alınıp ömürlük kullanacak bir araba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güle güle kullanın aracınız şık bir model.

• Elinize sağlık
    C4 picassoyu incelediğimde onda da cam tavan perde ve koltuk sorunlarının olduğunu görmüştüm. Aynı segmentteki araçlarda benzer sorunlar olması ilginç geldi.
    Araca özel olan yedek parçalar (mondeo ile aynı olmayan) ve yetkili servis harici tamir edecek usta bulma durumları nasıl ?

• Galaxy fiyat ve ahacim olarak gercekten cok iyi. Yurtdisinda cok tutuluyor, kullanan arkadaslarimda var sikayetci olan gormedim. 3. Sira koltuklari rakipleri zafira vs den cok ustun. Yerle yeksan degil ve arkadasin soyledigi gibi acildigi zaman bagaj kaliyor, bagaj kapagina dayanmiyor. Kendi aracimi alirken cok incelemis ve galaxy alma uzereydim. Maxi mpv dusunenlere kesinlikle tavsiye ederim

• İleride kesinlikle alacagım.Bende cok begeniyorum.
  • 1.6 dizel gelse bende alacaktım.
    S max da düşünülebilir ama.
  • Gayet güzel, ülke şartlarında makul bir otomobil fakat halkımızın sedan takıntısı malu.m. Allah kaza bela vermesin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben Anadolu yakasında oturuyorum, Bostancı Sanayi sitesinde birçok Ford servisi var bir sıkıntı yaşamadım
  • keşke fotolarlala biraz daha zenginleştirseydiniz incelemeyi. elinize sağlık
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.