Şimdi Ara

ford ti-vct neden ucuz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
7.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar sitede arattığımda 1.6 titanyum focus ile 1.6 ti-vct titanyum arasında baya fiyat farkı var. Acaba arasındaki fark nedir ?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Ford Ti-VCT Motor: Neden Daha Uygun Fiyatlıdır

Ford'un Ti-VCT (Twin Independent Variable Camshaft Timing) motoru, gaz kelebeği konumuna ve motor yüküne göre hem emme hem de egzoz supaplarının zamanlamasını bağımsız olarak ayarlayarak optimum motor performansı sağlar. Bu teknoloji, yakıt verimliliğini artırırken performanstan da ödün vermez. Ancak, Ti-VCT motorlu araçların daha ucuz olma nedeni nedir?

Basitleştirilmiş Tasarım: Ti-VCT motoru, geleneksel değişken supap zamanlama sistemlerine kıyasla daha basit bir tasarıma sahiptir. Bu, üretim maliyetlerini azaltır ve daha uygun fiyatlı araçlara yansır.

Azaltılmış Parça Sayısı: Ti-VCT sistemi, diğer değişken supap zamanlama sistemlerine göre daha az bileşen gerektirir. Bu, üretim sürecini hızlandırır ve maliyetleri düşürür.

Daha Geniş Uygulama: Ti-VCT motoru, Ford'un geniş bir araç yelpazesinde kullanılmaktadır. Bu geniş uygulama, ölçek ekonomilerine yol açar ve üretim maliyetlerini daha da azaltır.

Rekabetçi Pazar: Otomotiv sektöründe artan rekabet, üreticileri daha uygun fiyatlı ve yakıt verimli araçlar üretmeye zorlamaktadır. Ti-VCT motoru, Ford'un bu rekabetçi pazarda öne çıkmasını sağlamıştır.

Sonuç: Ford'un Ti-VCT motoru, basitleştirilmiş tasarımı, azaltılmış parça sayısı, daha geniş uygulaması ve rekabetçi pazar koşulları nedeniyle daha uygun fiyatlıdır. Bu motor, yakıt verimliliğini artırırken performanstan da ödün vermez ve Ford araçlarını daha geniş bir müşteri kitlesi için erişilebilir kılar.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • lpg uyumsuzluğundan sanırım.. vw'in hitler motoru ile fsi gibi..
  • 1.6 olanlar 115 bg ti-vct olanlar 125 bg diye biliyorum.ayrıca iki motorda lpg ye uyumlu.hatta en uyumlu motorlardan ikiside.normal 1.6 lar focus 2,5 kasaya kadar olan motor focus 3 kasa ile ti vct ler 125 bg oldu diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyokus

lpg uyumsuzluğundan sanırım.. vw'in hitler motoru ile fsi gibi..

vw'nin hitler motoru lpg'ye en uyumlu motorlardan biri yanlış yazdın herhalde ?
  • helsloot kullanıcısına yanıt
    ford motoru hakkında bilgim yok fakat arkadaş hitler-fsi benzetmesi yapmış konuyu açan arkadaşın sorduğu soruya örnek göstermek için, misal ti-vct uyumlu düz 1.6 uyumsuz gibi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.