Şimdi Ara

Form Bazında Güvenlik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, yazdıgım web sitesi 2 kısımdan olusuyor. biri herkesin görebileceği sayfalar, digeride admin in görebilecegi sayfalar. yani ayarlamaların yapılacagı sayfalar.

Admin sayfalarına girişte kullanıcı adı ve şifre soruyorum ve güvenlik işlemini web config dosyasına su kodları yazarak hallettim.

<authentication mode="Forms">
    <forms name="KimlikDenetleme" loginUrl="adminlogin.aspx" />
    </authentication>

<authorization>
    <deny users="?"/>
    </authorization>

<globalization requestEncoding="UTF-8" responseEncoding="UTF-8"/>

<sessionState mode="InProc" cookieless="false" timeout="20" />

Fakat, sitenin acılıs sayfası olan index acılıncada şifre sorulan admin sayfası acılıyor otomatik olarak. bunu nasıl engellerim, yani şifreyi sadece admin sayfası acılınca sorsun, index acılınca sormasın ?

• Konuyu biraz daha açıklayıcı yazsaydınız şıp diye cevap verilirdide. Anladığım kadarıyla. İndex.asp yada default.asp bunlardan hangisini kullanıyorsan başına eklediğin kodlardan kaynaklanıyor. O kodları silersensayfaya girişte bu forma yönelenmezsin. Eğer index sayfanın kodlarını yazabilirsen. Daha iyi yardımcı olabiliriz. Kolay gelsin
  • Sorunu hallettim ben, yonetici ve kullanici sayfalarını ayrı klasorlerde tutup, güvenliğide klasorler için tanımladım. İlgin için sağol yinede
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.