Şimdi Ara

Formattan hemen sonra windows 7 de %100 işlemci kullanım sorunu acil yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    abimin bilgisayarına windows 7 ultimate kurdum.
    updateleri yaptım ve gerekli programları yükledim. nod 32 yükleyip tüm bilgsayarı tarattım. hiçbişe bulamadı.
    sabah açtığımda işlemci açılıştan hemen sonra %100 le çalışmaya başladı görev yöneticisi kaynak izleyicisi nereye baksam da sorunu bulamadım.
    tekrar format attım önceki seferden 2 kat uzun sürdü ve biter bitmez %100 çalışmaya tekrar başladı. şu anda güvenl modda yazıyorum mesajı
    lütfen yardımcı olun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weyis -- 9 Temmuz 2010; 16:33:01 >

• Bios güncelledin mi?
  • Bu tarz sorunlar çok soruluyor, ya driver yada virüslerden kaynaklanan bir sorun. Svchost.exe işlemciye yükleniyordur. Birde codecler bu sorunu çıkarıyor.
  • bios güncellemeyi yemiyo arkadaslar. kendi biosumu çökerttim ondan beri korkuyorum. işin ilginci 5-6 kez tekrar başlatınca düzeldi ama heran tekrar yapacak diye korkuyorum. virus taraması yaptım bişe bulamadı nod32 ile tarattım. bi de hocam formatın hemen ardından yaptı yani makinenin acılması yarım saat sürdü sonra da hep ole gitti. tekrar tekrar baslatınca sonunda kendiliğinden düzeldi ben de şimdi programları tekrar kurdum.
    garip olan sanki windows kurulumu esnasında bile kasıyodu çünkü önceki seferden 2 kat uzun sürdü..
    acaba fikri olan var mı?
  • aynı sorun bende de var.. hiç beklemediğim bir programın buna sebep olduğunu buldum.. nod32... Hemde orjinal nod32.. Destek hattına ardım sorunu çözemediler.. bende silip norton yükledim. hiçbir sorun kalmadı
  • görev yöneticisinden baktınızmı hangi program yükleniyo işlemciye?

Svchost yükleniyorsa otomatik güncellemeleri kapatarak deneyin.
  • görev yöneticisinden baktığımda işlemlerin toplamı %50 yi bulmuyor. zaten anlayamadığım da bu görev yöneticisinde görünmeyen ama işlemciyi meşgul eden ne olabilir ki?
  • Sürücü güncellemelerini kontrol etmek faydalı olabilir.
  • Bazen sistem puanlaması çalışabiliyor arkaplanda ve işlemci %100 olabiliyor neticede tüm sisteme puan veriyor. Geçici birşey tabii.
  • şuanda başka şehirdeyim. bilgisayara artık bakamam ama nod32 olabileceğini şimdi farkettim teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.