Şimdi Ara

Forum üzerinden ürün desteği vermek hangi kurallara aykırı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Etiket #Çözüldü
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=33193544 adlı konu başlığında sattığı ürünle ilgili teknik destek ve bilgi veren bir üye uyarılıp cezalandırılmış ve kendisine destek verenlerin mesajları yöneticiler tarafından silinmiştir. Hatta şahsen benim bu uygulamanın 23 adet Forum Kurallarından hangisinin gereği olarak silindiğini sorduğum mesaj da silinmiştir. Bu sorumu bu konu başlığında tekrar soruyorum.http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=33193544 konu başlığında yapılan kural hatası Forum Kurallarının (23 adet) hangi maddesinde geçmektedir?

• Merhaba,

Yapılan müdahalenin özeti:
    İlgili konuda 13 Ocak 2011 tarihinde yazdığım ilk bilgilendirme ve uyarım mesajımda (link), Sıcak Fırsatlar, İkinci El bölümleri ve özel reklam anlaşmaları haricinde konularda doğrudan veya dolaylı olarak ticari amaçlı mesajlar yazılmasına müsade edilmediğini belirterek, sebeplerini açıklamıştım.

Böyle bir uyarı yaplıması gerekliydi (geç bile kalınmıştı), çünkü konu sadece bir üyenin satış ve müşteri destek hattı halinde gelmişti, sadece o satıcı ile diğer üyeler arasında konuşmalar geçiyordu.

Uyarı mesajımdan sonra aynı üye, üstelik sadece bir gün sonra, açıkça ticari amaç taşıyan ve satıcı olduğunu belli eden mesajlarına, konuyu müşteri destek konusu gibi kullanmaya devam etti.

Bunun üzerine 21 Ocak 2011 tarihinde yeniden bir uyarı mesajı yazıldı ve ilk uyarıyı dikkate almayan üyeye 7 günlük "bölüm uzaklaştırması" cezası, yani ilgili bölümde mesaj yazamama cezası verildi. Kendisine özel mesaj ile bilgilendirme de yapıldı.

Yapılan müdahalenin sebepleri ve ilgili kurallar:
    Öncelikle forum kuralları, genel kurallardır. Bunun haricinde alt forumlarda, o bölüme özgü durumlar için bölüm kuralları üst konuları bulunur.

Bu konu Ev Elektroniği bölümünde, Tv ve Projeksiyon alt forumunda açılmıştı. Sonra Teledünya alt forumuna yansıtıldı. Ev Elektroniği bölüm kurallarının ilk maddesinde, dolaylı ve doğrudan ticari mesajların yasak olduğu açıkça belirtilmiştir.

Eğer bu kural bölüm kuralları arasında belirtilmemiş olsaydı bile, konuya müdahale edilmeden önce bilgilendirme mesajı yazılmıştır. Yasak olduğu bildirilen davranışlara devam edildiği için bir hafta sonra, 21 Ocak 2011 tarihinde hafif bir ceza (bölüm uzaklaştırması) verilmiştir.

Diğer açıklamalar
    Müdahaleden sonra konuda yazdığım bilgi mesajında, konunun akışının bozulmaması için öneri ve şikayetlerinizi "Forumla İlgili Önerileriniz, Sorunlarınız" alt forumunda yazmanız gerektiğini söylemiştim. Ancak buna rağmen konuda 10'a yakın mesaj yazıldı ve konunun akışı sekteye uğratıldı. Bunun üzerine bu mesajları sildim ve silerken de mesaj sahiplerine daha fazla bilgi için bu alt forumda konu açabileceklerini bildirdim.

Başka sorunuz varsa lütfen yazın. Eğer yaptığım müdahaleler konusunda şikayetiniz varsa, forumdestek@donanimhaber.com adresine email gönderebilirsiniz (en yetkili kişiler okuyacaktır).

• Sayın signore,

Detaylı cevabınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla
  • Sn. Signore,

Mesajımı silmişsiniz. Gerekçenizi okudum.

Ben foruma 2-3 yıldır üyeyim ve aktif olarak bazı başlıkları takip ediyordum. Çoğunlukla bilgi vermek amacıyla yazmışımdır, bazen de diğer kişilerin bilgilerinden istifade ettim.

Beklediğim kadar bilgi paylaşan insanlar olmadı. Çoğunlukla, anlamsız konuşmalar, kısır tartışmalar yapılıyor. Bir de üzerine siz mesajımı sildikten sonra, Donanımhaber üyeliğinden çıkmaya karar verdim.

Mümkün ise, beni üyelikten TAMAMEN çıkarabilir misiniz? Bunu kendim yapamıyorum. Kaç gündür profilimi görüntüleyemiyorum. Zahmet olmaz ise beni üyelikten çıkarın lütfen.

hoşcakalın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: calik
    Mümkün ise, beni üyelikten TAMAMEN çıkarabilir misiniz? Bunu kendim yapamıyorum. Kaç gündür profilimi görüntüleyemiyorum. Zahmet olmaz ise beni üyelikten çıkarın lütfen.

hoşcakalın.

Merhaba,

Lütfen bu talebinizi forumdestek@donanimhaber.com adresine, kullanıcı adınızı da belirterek gönderir misiniz ?

Siz de hoşçakalın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.