Şimdi Ara

Forumun çoğunun ne istediğini bilmemesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
8
Favori
1.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hukuk mu mezun mu konusunu açan benim hocam maalesef ki ben hukuk için çalıştım hep fakat araştırdığımda profu dahi olmayan fakülteler ile karşılaşınca yaşadığım hayal kırıklığını size tarif edemem. Maalesef ki bu sınav için hayatımızdan bir şeyleri ciddi manada feda ediyoruz emek veriyoruz fakat ileride iş bulma sorunu ile yüz yüze kalacağız korkusu ile kesin karar bile veremiyoruz. Bende biliyorum bunun çok saçma olduğunu fakat baş gösteren iş bulma sorunu ekonomik bağımsızlığı kazanmanin zorluğu çok büyük sorumluluk yüklüyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi güzel de burası şirinler köyü değil. Ekonominin hali ortada. İnsanlar haliyle işsiz kalmak ya da çok düşük maaşlara çalışmak istemiyorlar. Öğrenciler bu durumdan suçlu değil, aksine bu durumun mağduru öğrenciler. Suçluyu yanlış yerde arıyorsunuz.

• Yanlış anlaşılmasın yani siz haksızsınız vs demiyorum bir görüşü de savunmuyorum ama maalesef çok detaylı düşünmek gerekiyor burda daha fazla denk gelme sebebi burdaki çoğu öğrenci ister istemez en iyisi için çabalıyor bu sınava hedefsiz giren bir insanın böyle bir forumdan haberi bile olacağını sanmam anca Google aramalarından kaynak tavsiyesi için falan ulaşır. Tamam sevdiğimiz mesleği yapmak çok önemli falan ama bunun maddi getirisini düşünmeden de hareket edilmiyor ki. Sırf maddiyat yüzünden insanların bunalıma girdiğini görünce insan işin sadece işime dans ederek gideyim o bana yeter ya demeden maddi boyutuna da odaklanıyor.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.