Şimdi Ara

Gebze Teknik Üniversitesi - GTÜ - Sorular Cevaplar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
3.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Arama motorlarından buraya düşüyoruz okul hakkında konuşulanlara baktığımızda. Ben GTÜ de çalışan öğretim üyesiyim. SOrularınız varsa yanıtlamaya çalışırım. Ayrıca bilgisayar mühendisliği için adaylara hazırladığımız özel sayfa şurada:

http://www.gyte.edu.tr/icerik/1730/906/ogrenci-adaylari.aspx

Buradaki formu doldurursanız mezunlarımız sizi arayacak ve bilgilendireceklerdir. Sorularınızı burada da paylaşmaya çalışınız.

Buradan şunu belirtmek isterim ki üniversitemiz marmara bölgesinin birinci sıradaki teknik üniversitesi olmaya niyetlidir. Halen de zaten araştırma ve geliştirmede çok çok iyi ve Türkiye'de ilk beş-10 arasında her yıl olmamızı gözönünde bulunudurunuz. Bazı yerlerden verilen burslara ya da üniversitelerdeki kantinlerde Starbucks olup olmadığına çok itibar etmeyiniz. Aday öğrenciler için okulun tanıtım sayfası ise şurada:
    http://www.gtu.edu.tr/adayogrenciler

Youtube içinde projelerimiz derslerimiz mevcut olup bunları da kontrol edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokturk010 -- 5 Temmuz 2015; 17:10:00 >

• Hocam merhabalar. Malzeme bilimi ve muhendisligi hakkında bilgi verebilir misiniz ? Arastirdigim kadariyla metalurji ve malzeme muhendisliginin diğer adı. Yani ikisi de aynı bölüm sanırım. Is olanakları egitim vb konuda bilgi verirseniz cok sevinirim. Ayrıca gebze turkiyenin en büyük sanayi potansiyeli. Staj durumlari ve sonrası nasıl oluyor ? Simdiden teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam merhabalar siralamam 54bin bilgisayar muh icin siralamam sinirda 2. Tercih icin elektronik dusunuyorum fakat bugun mesela ibrahim hoca ile konustum bilg bolum baskani kendisi okulun elektronigin kotu oldugunu ima etti bunun nedeni nedir hocam acaba elektronikte kadrolarda gayet iyi neden boyle bi kani var acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • elektronik bilgisayardan daha kötüdür ama çok çok iyidir yine de. Malzeme profesörü Eski rektörümüzün kızı elektronikte. Elektronik profesörü daha eski rektörümüzün oğlu da malzemeyi bitirdi şimdi amerikada.

Elektronik çok parlayabilir. Çünkü yeni bina yeni hocalar gelecektir. Hoca konusunda seçici davranıyoruz.

Malzeme bilimleri orijinal bir konu ama iş olanakları daha uç. Öte yandan iyi eleman zaten işsiz kalmaz. siz işsiz kalmayı zaten düşünmeyin. Çok para kazanmak isteyen zaten kendi işini kurar hangi alanda olursa olsun. siz beğendiğiniz konuyu seçin. İlk tercihe dişçilik ikinci tercihe malzeme üçüncü tercihe su ürünleri yazmayın...yani... elektronik bilgisayar çok farketmez. hangisini tutuyorsa onu yazın. ben elektronik mezunuyum mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokturk010 -- 7 Temmuz 2015; 1:02:14 >
  • hocam merhaba
    mimarlık bölümünde yatay geçiş için 3.85 ortalama şartı var eğer başvuru olmazsa bu sınır değişebilir mi?
  • gokturk010 kullanıcısına yanıt
    Hocam aciklamanizi bayaa gec gordum tesekkur ederim bilgisayari ilk tercihe yazmistim 2.yede elektronik.Dun ogrendim elektronik muh gelmis.Derslere soyle bi baktimda icinde agirlikli haberlesme dersleri var ama bolumun adi elektronik muhendisligi diye geciyor acaba bu sene bolumun isminin degisme olasiligi var midir ve bu isim olayi onemli mi yoksa cok takilmayalim mi?Tekrar tesekkurler..

• değişmez ama yeni dersler yeni hocalar yeni lablar geliyor.
  • Yüksek lisans olarak elektronik haberleşme’de nasıl?

Marmara ve yıldız teknik yerine tercih edilir mi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.