Şimdi Ara

Gençlik Hastalığı Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nereden kimden nasıl bilgi alabilriim bilmiyorum.

Köpeğimizi oynattığımız parkta gençlik hastalığı salgını olduğunu öğrenince dün veterinere gittik. Hiçbir semptom yoktu, buna rağmen antikor tsti pozitif çıktı. Hemen kan testi yaptılar, sonucu 3-4 günü buluyormuş onu bekliyoruz.

Ben kahrımdan ölüyorum. Hiçbir şeye odaklanamıyorum, hiçbir şey yapamıyorum. Yaşama ihtimalleri %5-10'muş, yaşasalar bile sakat kalıyorlarmış.

Bana bir şeyler söyleyebilecek biri var mı?

- Antikor testi "güçlü pozitif" çıktı, buna rağmen kan testi negatif çıkabilir mi, böyle bir ihtimal var mı?

- Henüz hiçbir semptom yok. Aşırı hareketli, aşırı iştahlı. 9 aylık bir labrador. Kilosu da iyi, 31 kilo.

- Henüz semptom olmadan yakalamış olmanın bir avantajı var mı? Yoksa bu semptomların hepsini tek etk gösterecek ve ondan sonra mı belli olacak? Hiçbir semptom oluşmamasını önden sağlayamaz mıyız?

- Aşılı köpeğimiz, mayıs ayında 4 aylıkken oldu aşısını. Bunun hastalığı atlatmasına hiçbir faydası yok mu? Bulaştıktan sonra aşılı da olsa, aşısız da olsa şansı aynı mı?

Bana ne önerirsiniz, ne yapayım? Bu 3 günlük sürede henüz ilaç da başlamadılar, test sonucu belli olsun diye. Ben bu süreçte ne yapayım?

Bgün 2 veterinere daha götüreceğim.

Para pul hiçbir şey umurumda değil.

Beni nasıl bir süreç bekliyor?

• Geçmiş olsun kardeşim. Sonuç ne oldu? Benim de köpeğim gençlik hastalığına yakalandı, yaklaşık 2 haftadır yatıyor, halsiz ve zayıfladı. Zorla sıvı şeyler veriyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.