Şimdi Ara

girne amerikan üniversitesi tam burslu hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
7.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar girne amerikan üniversitesi hakkında birkaç sorum olcaktı okuyanlar yada tanıdığı bu üniversitede okumuş olanlar yardımcı olursa sevinirim .
    sorularım şunlar
    1) tamburslu eğitim hazırlık sınıfınıda kapsıyormu / yada hazırlıkta başarısız olursak noluyor ?
    2) burs kesintisi falan oluyormu üniversite 7 yıllık burs vericeğini açıklamış fakat bursu kaybetme ihtimalimiz varmı
    3)Kayıt harcı, aktivite ücreti, sağlık sigortası vs dışında bir ücret alınıyormu
    bunlar aklıma takılan sorular arkadaşlar cevaplarsanız sevinirim

• Yapay Zekanın Yanıtı

Girne Amerikan Üniversitesi Tam Burslu Eğitim: Burs Tuzağına Düşmeyin

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), yurt dışı eğitim almak isteyen öğrencilere tam burslu eğitim imkanı sunmaktadır. Ancak başvurmadan önce bazı önemli hususları göz önünde bulundurmanız gerekir.

GAÜ'nün tam burslu programları oldukça rekabetçidir. Bu nedenle, başvuru sahiplerinin akademik başarılarının ve not ortalamalarının çok yüksek olması gerekmektedir. Ayrıca İngilizce dil yeterliliğinizi kanıtlayan TOEFL veya IELTS gibi sınavlardan yüksek puanlar almanız da beklenmektedir.

GAÜ'nün tam burslu programlarının koşullarını dikkatlice incelemeniz çok önemlidir. Bazı burslar yalnızca belirli bölümler veya çalışma alanları için geçerli olabilir. Ayrıca, bursun süresi ve kapsamı da değişebilir. Örneğin, bazı burslar yalnızca lisans derecesini kapsarken, diğerleri yüksek lisans derecesine kadar devam edebilir.

"Burs tuzaklarından" kaçınmak için aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz gerekir:

• Bursun tüm koşullarını ve yükümlülüklerini dikkatlice okuyun.
    • GAÜ'nün akademik itibarı ve tanınırlığı hakkında araştırma yapın.
    • Bursun süresine ve kapsamına dikkat edin.
    • GAÜ'nün lisans ve yüksek lisans programları hakkında bilgi edinin.
    • Üniversitenin konumu ve yaşam maliyetlerini göz önünde bulundurun.

GAÜ'nün tam burslu programları, yurt dışı eğitim hayalinizi gerçekleştirmek için mükemmel bir fırsat olabilir. Ancak başvurmadan önce dikkatli bir araştırma yapmanız ve bursun koşullarını tam olarak anlamanız çok önemlidir. Bu sayede, burs tuzaklarına düşmekten kaçınabilir ve hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • tek kelimeyle kıbrıstan uzak allaha yakın
  • Kingkaan34 K kullanıcısına yanıt
    Ndn herkez kibrisi kotuluyo anlamadim surekli olumsuz yorumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • realworrior kullanıcısına yanıt
    http://forum.donanimhaber.com/m_98653662/tm.htm

Genel izlenim için konuyu incelersin.

1) Hazırlığı kapsıyor, fakat kitap ücretleri biraz pahalıydı (yanlış hatırlamıyorsam 150/300 euro gibi fiyatları vardı) Başarısız olduğunda 7 seneden düşüyor olmaları lazım, fakat yaz okulu tam bursa dahil olmaması lazım.

2) Belli bir şartı vardı diye hatırlıyorum, tekrar bi incelemek lazım. Ama durup dururken bursu alcaklarını sanmıyorum.

3) Kitap ücretleri başlı başına bi dert. Ek ücret illa alıyorlardır, sonuçta para tuzağı olan bi yerden bahsediyoruz :)
  • kıbrısda okuyacaksan ya yakın doğu da yada odtü kıbrıs da okuyacaksın girne amerikan hakkında bir sürü ssli vasat şeyler atıldı ticarethane olarak bakılıyor okul vasat durumda emin ol
  • realworrior kullanıcısına yanıt
    Tam burs kapsıyor hazırlığı. Hazırlık okuluna başlamadan önce seviye sınavı yapacaklar ona göre 2 dönem yada bir dönem okuyacağın çıkacsk. Ve kitap ücreti ödeyeceksin sınav başarına göre eğer kötüyse ingilizcen 200 euro olması gerek ama emin değilim. Tam burs düşmüyor artık öncede 2 ortalama altı olursan düşüyordu ama şimdi yok.

• arkadaşım girne amerikan tam burslu mimarlığı bırakıp geldi bu yıl geldiğinde aklı olan varsa kıbrısın tüm okullarından uzak dursun demişti :)
  • Greyblack kullanıcısına yanıt
    Peki bocam yurtlar nasil yemekler vs bide yurtparasina elektrik su da dahilmi

• Arkadaşlar çok acil soruyorum tercih dönemim ve bikac defa girne amerikan üniversitesinin tam burslu mimarlık bölümünü yazdım sildim yazdım sildim. bazı insanlar iyi yorum yapıyor bazılarıysa kötü. Açıkçsı okumaktan soğudum. Size sorum mimarlık bölümünü yazarsam pişman olur muyum olursam neden? Kötü olan ne para para knularına girmek istemiyorum benim için öncelik eğitim bana eğitim hakkında fikir verin lütfen
  • peki neden bıraktı ben yazmayı düşünüyorum
  • Kadıoğlu321 K kullanıcısına yanıt
    peki neden bıraktı ben yazmayı düşünüyorum
  • 9özge6 9 kullanıcısına yanıt
    Aklı olan yazmaz :) !
  • quote:

Orijinalden alıntı: Inextricable

Aklı olan yazmaz :) !

D
  • kıbrıs ögrenci için inanılmaz derecede zordur Üniversitlerde sadece para olarak görüyor sizi çok stresli başkasınında bunu yaşamasını istemiyorum ve katılıyorum son tercih bile olmamalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maho-b -- 9 Temmuz 2015; 21:48:28 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.