Şimdi Ara

Gizli Numaraya Kapalı Hattın Gizli Numaradan Aranması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
22.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün telefonuma bir çağrı geldi, arayan numara +90532 gerisi yok. Telefonum gizli aramalara kapalı, ekranda sadece +90532 yazdığı için Turkcell aramıştır diye düşündüm ve müşteri hizmetleri ile görüştüm, müşteri hizmetleri biz aramadık zaten biz arayınca bu şekilde çıkmıyor diye söyledi.

+90532 akşam üstü bir kez daha aradı ve benimle alakası olmayan birini sordu. Aradığı kişiyle alakam olmadığını birkaç kez tekrarlamama rağmen karşımdaki pek inanmadı gibi ve biraz kıllandım.

Bu nasıl bir numara acaba? Sadece başının görünüp sonunun gizlenmesi gibi bir durum olup olmadığını da operatöre sordum ancak böyle bir şeyin olmadığını söylediler.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Gizli Numaraya Kapalı Hattın Gizli Numaradan Aranması

+90532 gibi gizli numaralara kapalı olan hatlar, güvenlik veya gizlilik nedenleriyle gizli aramaları kabul etmeyebilir. Ancak, bu numaraların gizliden aranmasının bazı yolları bulunmaktadır.

• Özel Arama Servisleri Kullanma: Bazı özel arama servisleri, gizli numaralara gizli aramalar yapmanıza olanak tanır. Ancak, bu servislerin genellikle ücretli olduğunu unutmayın.

• Google Voice Kullanma: Google Voice, gizli numaralardan gizli aramalar yapmanıza olanak tanıyan ücretsiz bir uygulamadır. Ancak, hizmetin tüm ülkelerde kullanılamayabileceğini unutmayın.

• Sanal Telefon Numarası Kullanma: Sanal telefon numaraları, gizli numaralarınızı gizleyerek arama yapmanıza olanak tanıyan çevrimiçi hizmetlerdir. Bu servisler genellikle ücretlidir ve bazı ülkelerde yasa dışı olabilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

• Gizli numaralara gizliden arama yaparken, yasalara ve etik kurallara uymanız önemlidir.
    • Bazı ülkelerde, gizli numaralara gizliden arama yapmak yasa dışı olabilir.
    • Gizli numaralara gizliden arama yaparken, iz bırakabileceğinizi unutmayın.

Gizli numaraya kapalı olan bir hattı gizliden aramak için yukarıdaki yöntemlerden birini kullanabilirsiniz. Ancak, yasalara ve etik kurallara uymanın ve iz bırakabileceğinizin farkında olmanın önemli olduğunu unutmayın.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Bazı programlar var , istediğin numaradan arama yapıp sms göndere biliyorsunuz.
    Bir arkadaşa trkcll den gitmiş gibi kampanya sms i gönderdik Bu gün tim e uğrayın hakkınızı kaybemeyin diye Akşam 8 de koşa koşa çarşıya gitmişti.Tim e mesajı göstermiş tim genel merkezi aramış falan tam bi karışmıştı ortalık :)
    İlk aklıma gelen yöntem bu.Mesajlarda msj merkez numarasından anlayabiliyorsunuz ama aramalarda bilmiyorum nasıl anlaşılır..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • voip programları ile arayan ekranında 155 bile gösterebiliyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

voip programları ile arayan ekranında 155 bile gösterebiliyorlar.

VOIP bende kullanıyorum ama böyle bir VOIP duymadım. Ekranda çıkacak numara için kendi telefonunuzdan numara doğrulaması istiyorlardı. Artık istediğiniz numaranın çıkması sağlanabiliyorsa bu iş oldukça tehlikeli bir konuma gelmiş.

Operatörde kayıt açtırdım ama net bir şey bulamadılar.
  • Son durum ne bilmiyorum ama ana haber bültenlerinde çıkmıştı adam 155 olarak gösteriyordu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

Son durum ne bilmiyorum ama ana haber bültenlerinde çıkmıştı adam 155 olarak gösteriyordu.

Teşekkür ederim, konuyu araştırdım. Kendi VOIP şebekenizi kurarsanız istediğiniz numarayı gösterebiliyormuşsunuz. Ancak şu an yasal olarak kurulan hiçbir VOIP şebekesi buna izin vermiyormuş. Dolandırıcılar kendi santrallerini kurup yurt dışından da izin alıp bunu yapıyorlarmış.
  • Şaka amaçlı yapanları görmüştüm iki hafta kadar önce. Başkalarını ararken, aradığı kişiye kendi numarasını gösteriyorlardı eğlence olsun diye. Hangi programla ya da yolla yaptıklarını soranlara da "5000 lira ver söyleyim" diyerek şakayla karşılık veriyorlardı yine.

Yolunu bilen ya da öğrenen olursa mesajımı alıntılayarak beni de haberdar etsin. :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.